Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS

Komunikacja

piątek, 01 lipca 2016
Aktualny rozkład jazdy autobusów pruszkowskiej komunikacji miejskiej. Data uaktualnienia: 01.07.2016.
Autobus
środa, 02 września 2015
Od 1 września 2015 obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów pruszkowskiej komunikacji miejskiej Linii 1 oraz 4. Tego samego dnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów SKM i Kolei Mazowieckich.
Autobus Linii 1
piątek, 14 sierpnia 2015
Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Pruszkowie: "Naprawdę nie jest tak dramatycznie, szczególnie że rozkład jazdy pociągów potrafi zmienić się kilkanaście razy w ciągu miesiąca". Żałuję, że redakcja WPR przyjęła na wiarę słowa pani naczelnik. Jak jest naprawdę? W lipcu rozkład jazdy zmienił się 4 razy (o czym wspomina cytowany w gazecie Czytelnik), w sierpniu raz. Nie pamiętam żeby rozkład kolei był kiedyś zmieniany częściej. Ocenę, czy była to niewiedza, celowe wprowadzenie w błąd, czy przejęzyczenie pani naczelnik, pozostawiam czytelnikom.
środa, 08 lipca 2015
Od 11 do 31 lipca, na linii pruszkowskiej, czterokrotnie zmieni się organizacja ruchu kolejowego. Równolegle będą wprowadzane zmiany w kursowaniu zastępczej linii autobusowej ZS1. Zmiany są związane z pracami torowymi, prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.
Pociąg SKM
środa, 15 kwietnia 2015
W dniu dzisiejszym (15 kwietnia) odbyło się w Pruszkowie spotkanie z władzami województwa mazowieckiego i przedstawicielami Mazowieckiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w sprawie dróg wojewódzkich przebiegających przez Pruszków oraz budowy tzw. Paszkowianki. Poruszony został również temat remontu i możliwego zamknięcia wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie.
Wiadukt w Pruszkowie
piątek, 10 kwietnia 2015
Portal WPR24 poinformował, że Urząd Miasta Pruszkowa do czasu zakończenia remontów na kolei nie zamierza korygować rozkładu jazdy autobusowej linii 1. Mieszkańcy Pruszkowa jeżdżący popularną jedynką liczyli na lepsze dopasowanie godzin kursowania autobusów do rozkładu jazdy pociągów.
Autobus Linii 1
czwartek, 12 lutego 2015
Podczas wjazdu do stacji Pruszków pociągu Kolei Mazowieckich nastąpiła usterka sieci trakcyjnej. Do czasu usunięcia usterki nastąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków po układzie torów podmiejskich.
Pociąg SKM
czwartek, 05 lutego 2015
Na internetowym forum skyscrapercity.com pojawiła się sensacyjna informacja jakoby wiadukt nad torami PKP w Pruszkowie miał zostać zamknięty w ciągu 2 lat z powodu złego stanu. Wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718 jest obecnie jedyną bezkolizyjną przeprawą samochodową przez tory na terenie Pruszkowa.
Wiadukt w Pruszkowie
wtorek, 03 lutego 2015
Od 1 lutego 2015 roku nastąpiła zmiana rozkładu jazdy autobusów Linii 1 kursującej w Pruszkowie. Rozkład został zmieniony w celu lepszego zsynchronizowania kursów autobusów z godzinami przyjazdów i odjazdów pociągów SKM.
Autobus Linii 1
czwartek, 29 stycznia 2015
Od 1 lutego z powodu przebudowy mostu nad rzeką Utratą w Pruszkowie oraz kolejną fazą prac na linii Pruszków – Żyrardów zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów SKM i KM, rozkład linii uzupełniającej ZS1 oraz zasady honorowania biletów.
Pociąg SKM
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10