Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS

Okolice

środa, 15 kwietnia 2015
W najbliższą sobotę, 18 kwietnia, w Pałacu w Falentach (Al. Hrabska 3) odbędzie się rodzinny piknik historyczny.

14:52, msciciel337 , Okolice
Link
wtorek, 14 października 2014
W środę, 15 października, o godzinie 11:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbędzie się protest zorganizowany przez rodziny osób chcących zamieszkać w Domu Pomocy Społecznej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Brwinowie.
Budynek Starostwa Powiatowego w Pruszkowie
czwartek, 12 września 2013
W sobotę 14 września 2013 na na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Brwinowie przy ul. Turystycznej 4 odbędą się KULTowe Dni Miasta. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kult, który wystąpi o godzinie 20:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Grand Prix Poland w Pruszkowie

12:24, msciciel337 , Okolice
Link
poniedziałek, 17 czerwca 2013
W miniony weekend odbył się pełen atrakcji piknik czołgowy w Pruszkowie. W najbliższy wtorek podobnego typu atrakcje będą mieli szansę obejrzeć mieszkańcy Piastowa. 18 czerwca 2013 o godzinie 18:00 przy Tesco w Piastowie odbędzie się pokaz kaskaderów z grupy Monster Show Chalaupka.
Monster Truck
piątek, 05 marca 2010
W związku z naborem dzieci do Gminnego Przedszkola w Michałowicach oraz licznymi pytaniami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2010/2011, Wójt Gminy Michałowice zaprasza rodziców dzieci urodzonych w latach 2004 - 2007, na spotkanie, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Michałowicach w dniu 11 marca 2010 o godzinie 18:00.

Źródło: Urząd Gminy Michałowice 
16:24, msciciel337 , Okolice
Link
wtorek, 25 sierpnia 2009
W dniu 24 sierpnia ze Szpitala Tworkowskiego udało się zbiec dwojgu pacjentów. Poszukuje ich policja.

Jednym z uciekinierów jest 28-letni mężczyzna, przebywający w szpitalu z nakazu sądu. Został tam skierowany ponieważ dopuścił się ciężkiego pobicia. Powinien znajdować się na oddziale zamkniętym, na razie nie wiadomo jak udało mu się zbiec. Ze szpitala oddaliła się również 71-letnia pacjentka, którą wieczorem widziano w okolicy Pęcic.
11:10, msciciel337 , Okolice
Link
wtorek, 11 sierpnia 2009
Policjanci zatrzymali trzech nieletnich i dziewiętnastolatka, którzy włamali się do jednego z domków jednorodzinnych w Komorowie. Twierdzili że bawili się w chowanego. W toku dalszego postępowania funkcjonariusze ustalili, że chcieli ukraść grzejniki o wartości 650 zł.

W ubiegły czwartek do dyżurnego KPP w Pruszkowie z Komorowa zadzwonił mężczyzna. Oświadczył, że z domu jego siostry dobiegają  dziwne odgłosy, a z tego co mu wiadomo właścicielka wyjechała na wczasy. Przybyli na miejsce policjanci w mieszkaniu zastali czterech młodych  mężczyzn: Damiana G. lat 15, Janusza P. lat 14, Radosława S. lat 15 i Grzegorza W. lat 19. Na zadane pytanie: "co tutaj robią ?" powiedzieli że bawią się w chowanego.

Dziwne jednak było to, że grzejniki CO z wszystkich pomieszczeń były zdemontowane i przygotowane do transportu. Wszyscy zostali zatrzymani. 19-to latek przyznał się do winy i poddał dobrowolnie każe. Za włamanie się do domu i kradzież grzejników o wartości 650 zł, otrzymał karę 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Nieletni dalej podtrzymują swoją wersję. Jednak o ich losie zdecyduje Sąd Rodzinny.

KPP w Pruszkowie
10:00, msciciel337 , Okolice
Link
poniedziałek, 03 sierpnia 2009
Rzadko zdarza się, że policjantów może coś zaskoczyć. W piątkowe popołudnie dokonał tego mieszkaniec Piastowa, który po wejściu do komisariatu oświadczył, że zabił sąsiadkę. Robert G. usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Kiedy policjanci zobaczyli w pomieszczeniu dla interesantów okaleczonego mężczyznę uznali, że stał się ofiarą przestępstwa. Jednak 34-latek szybko wyprowadził ich z błędu. Oświadczył, że zabił kobietę, a ranę, którą widać zrobił sobie sam. Zdumiony dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres załogę patrolową. Policjanci bez trudu weszli do niezabezpieczonego mieszkania. Na miejscu szczegółowo przeszukano wszystkie pomieszczenia. Informacja Roberta G. została potwierdzona.

Sprawca oświadczył, że ofiara była jego sąsiadką. Zabił ją, gdy pochyliła się, żeby pogłaskać psa.  Składając wyjaśnienia 34-latek wskazał jako narzędzie zbrodni gryf od ciężarków, którym uderzył w głowę ofiarę. Następnie ukrył zwłoki kobiety w swoim mieszkaniu.

Po 2 dniach sprawca postanowił zgłosić się do Komendy. Po udzieleniu mu pomocy lekarskiej złożył zeznania. Policjanci badają motyw działania mężczyzny. Sprawdzają również, czy popełnił inne przestępstwa. Zbrodnia zabójstwa jest zagrożona karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
10:46, msciciel337 , Okolice
Link
piątek, 31 lipca 2009
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi Sebastianowi K. za kradzież preparatów odchudzających. Sprawca wyjaśnił policjantom, że środki chciał podarować swojej dziewczynie.

W dniu 28.07.2009r na polnej drodze w rejonie Sokołowa  policjanci zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rowery.  Po wylegitymowaniu  okazali się nimi Marek H. 19 lat i Adrian K. 15 lat. Na jednym z rowerów mężczyźni wieźli  pudełko kartonowe owinięte w folię. Na pytanie policjantów co  w nim jest mężczyźni nie potrafili odpowiedzieć i dodali, że dostali je od kolegi, który pracuje w pobliskiej firmie kosmetycznej.

Po otwarciu paczki oczom policjantów okazało się  420 dziesięcio-gramowych  dawek preparatu do odchudzania. Osoby powiedziały funkcjonariuszom, że mają przekazać paczkę mieszkance Pruszkowa, której chłopak pracuje we wskazanej firmie i prosił ich o tę przysługę.

Mając podejrzenie, że towar może pochodzić z kradzieży policjanci pojechali do Sebastiana K. lat 23 l. i równocześnie skontaktowali się z właścicielem firmy, który  złożył w KP Michałowice zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Straty związane z dokonaniem kradzieży oszacował na kwotę 840 zł.

Nieletniego Adriana K. ze względu na młody wiek przekazano rodzicom. Markowi  H.  został przedstawiony zarzut paserstwa natomiast  Sebastianowi K.  zarzut kradzieży. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów  i dobrowolnie poddali się karze.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:21, msciciel337 , Okolice
Link
środa, 08 lipca 2009
15-letni mieszkaniec Koszajca chciał zarobić trochę pieniędzy. Wymyślił, że świetnym sposobem jest sprzedaż własnego telefonu. Aby wytłumaczyć rodzicom jego brak opowiedział historyjkę o rozboju. Teraz trafi do sądu, który sprawdzi, dlaczego chłopak tak się zachował.

Wczoraj do komendy w Pruszkowie zgłosiła się matka z synem. Poinformowała, że w Pruszkowie syn został napadnięty przez nieznanego mężczyznę i skradziono mu telefon. Jak zwykle w takich sytuacjach natychmiast przyjęto od rodzica zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Natomiast Jakub C. został przesłuchany w charakterze świadka. Już od początku policjantom coś nie pasowało. Młodzieniec był dziwnie spokojny i pewny siebie. Szczegółowe pytania pozwoliły ustalić, że chłopak myli się w swoich zeznaniach. W czasie rozmowy z funkcjonariuszem przyznał w końcu, że nie było żadnego rozboju.
15-latek wyjaśnił, ze były mu potrzebne pieniądze. Wymyślił sobie, że sprzeda swój telefon. Potrzebował jednak wiarygodnej opowieści dla rodziców. Postanowił wymyślić napad i z „czystym sumieniem” dokonać transakcji sprzedaży. Już dzień wcześniej ukrył swój aparat u kolegi i czekał tylko na odpowiednia chwilę, aby go upłynnić. Nie spodziewał się, że nie jest łatwo oszukać policjantów. Teraz natomiast może się spodziewać spotkania z sędzią, który stwierdzi, dlaczego chłopak tak się zachował.

Źródło: KPP w Pruszkowie
14:22, msciciel337 , Okolice
Link
 
1 , 2 , 3