Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 16 kwietnia 2007
Już od ponad trzech lat organowane są w Pruszkowie i okolicznych miejscowościach amatorskie wyścigi rowerowe. W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny pruszkowski alleycat.

"Czy nie boisz się stanąć oko w oko ze skażeniem? Czy odważysz się przeciwstawić zgubnym efektom industrializacji? A może wolisz być ewakuowany razem z tłumem?
Zapraszamy na kolejnego alleycat'a! Już w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 18. Start w Pruszkowie przy przejeździe kolejowym na ul. Błońskiej. Wpisowe tradycyjnie 4zl. Dla wszystkich startujących szprychówki, a dla zwycięzców nagrody!"
Źródło: Alleypiast
16:39, msciciel337 , Sport
Link
sobota, 07 kwietnia 2007
Pruszków został wybrany na organizatora Mistrzostw Świata w 2009 r. i Mistrzostw Europy w 2008 r. w kolarstwie szybkim. Informację potwierdził podczas rozmowy z Kurierem Południowym prezes Polskiego Związku Kolarstwa Wojciech Walkiewicz.

Mistrzostwa odbędą się na budowanym torze rowerowym w Pruszkowie. Został on zaprojektowany i wyprofilowany komputerowo przez Ralfa Shurmana, światowej klasy projektanta torów kolarskich. Będzie zbudowany z drewna. Autorem architektury budynku jest prof. Zawłocki. W budynku oprócz toru będą mieścić się też sale konferencyjne i biura. Dzięki doskonałej akustyce będzie można organizować tam także koncerty i targi. Tor otaczać będzie boisko dla sportów zespołowych i sztuk walki. Obok powstaje tor ziemny dla rowerów BMX i trzygwiazdkowy hotel na 120 miejsc, z restauracją, kawiarnią i pubem irlandzkim.

-Marzy mi się, żeby powstało tam również Spa, czyli ośrodek hydroterapii. Planujemy również zbudowanie saun i gabinetów odnowy biologicznej - mówi prezes Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz. Wszystko to będzie tworzyć, razem z basenem Kapry jeden kompleks sportowy. Być może powstanie również kładka nad torami WKD łącząca Park Potulickich z kompleksem.

Twórcy i pomysłodawcy obiektu liczą na to, że uda się przyciągnąć dużo ludzi.
-Obiekt musi żyć, bo miesięczny koszt jego utrzymania może wynieść nawet 300 tys. złotych - szacuje Walkiewicz. - Tor sam musi zarobić na swoje utrzymanie, bo tak naprawdę nikt nie będzie na niego łożył.

Jest to olbrzymia inwestycja, dzięki której powinno zyskać miasto i mieszkańcy. Sam tor jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Drugi taki sam znajduje się tylko w Pekinie gdzie został zbudowany dla potrzeb olimpiady w 2008 r.

Konkurencję dla Pruszkowa, jeśli chodzi o lokalizację toru, stanowiły Łódź, Warszawa, Wrocław i Kalisz. Jednak przy budowie tego typu inwestycji o znaczeniu międzynarodowym miasta te nie spełniły wszystkich wymogów. Okazało się że wymogi takie spełnia w pełni tylko Pruszków.

Przy okazji tego projektu władze Polskiego Związku Kolarstwa bardzo chwalą współpracę z obecnym prezydentem miasta.- Dostałem kilka propozycji, nie chcę mówić jakich, to jednak Pruszków najszybciej zareagował i najbardziej zaangażował w całą sprawę. Szybko otrzymaliśmy przydział ziemi i przystąpiliśmy do realizacji projektu - chwali miasto prezes Związku Kolarstwa. Warto zwrócić uwagę, że przy realizacji inwestycji, ważna była również dobra współpraca z Ministerstwem Sportu. Ministerstwo przyznało dotację, dzięki której tor powstał na czas, co umożliwiło organizację Mistrzostw Świata. Jak dobra współpraca władz miasta, władz związku sportowego i Ministerstwa jest ważna wyraźnie widać na przykładzie Warszawy, która z powodu ciągłych konfliktów ma problem z inwestycjami w związku z organizacją Mistrzostw EURO 2012.

O tym, kto będzie organizował Mistrzostw Świata decyduje Międzynarodowy Związek Kolarski (International Cycling Union-UCI). O organizację tej imprezy w 2009 starały się obok Pruszkowa, Los Angeles w USA, Manchester w Anglii i stolica Danii Kopenhaga. UCI zdecydowało, że to jednak Pruszków będzie organizatorem mistrzostw w 2009 r.

Teraz miasto staje przed największym od wielu lat, a być może największym w swojej historii wyzwaniem. Z okazji obu imprez przybędą tysiące osób z całego świata. Będą wśród nich sportowcy, działacze, dziennikarze, kibice. Wiemy że biuro promocji miasta już zaczyna działać i w porozumieniu z Polskim Związkiem Olimpijskim przygotowuje się do promocji imprez. Pytanie brzmi tylko jak ostatecznie będzie to wyglądać? Czy miasto wykorzysta swoją szansę? O tym przekonamy niedługo bo już w przyszłym roku czeka nas próba generalna, a za dwa lata - Mistrzostwa Świata.

Kurier Południowy NR 12

14:18, msciciel337 , Sport
Link
piątek, 06 kwietnia 2007
Niedawno jeden z mieszkańców Pruszkowa wymyślił ciekawą "zabawę". Raz w tygodniu publikuje w internecie współrzędne geograficzne kilku punktów w okolicy Pruszkowa, tzw. "waypoint'ów". Na każdym z punktów umieszczony jest kod, który po odczytaniu należy wysłać na adres e-mailowy.

Pierwszej osobie, która prześle właściwy kod, przyznawane jest 10 punktów, drugiej 9, trzeciej 8 i tak dalej. Na podstawie zdobytych punktów prowadzony jest ranking - klasyfikacja generalna. Zdobywca największej liczby punktów otrzyma Puchar i nagrodę.

Szczegółowe informacje o Waypoint Game znajdują się na stronie: www.waypointgame.go.pl.

Pomysł wydaje nam się bardzo interesujący, a wiosenna pogoda sprzyja tego typu rozrywkom, dlatego serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w WaypointGame.
13:58, msciciel337 , Sport
Link
czwartek, 05 kwietnia 2007
Dziś startujemy z blogiem o Pruszkowie i okolicach. Zachęcamy do komentowania i współtworzenia!
15:32, msciciel337
Link Komentarze (3) »
1 ... 46 , 47