Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
wtorek, 26 maja 2015
30 i 31 maja odbędą się XVII Dni Pruszkowa. Główna część imprezy, w tym koncerty, odbywać się będą w Parku Kościuszki. Największą gwiazdą będzie zespół Pudelsi, który swoim koncertem zakończy pierwszy dzień imprezy.
Dni Pruszkowa
środa, 13 maja 2015
W dniu dzisiejszym około godziny 15:00 Pogotowie MPWiK otrzymało zgłoszenie o awarii magistrali pruszkowskiej w Alei Wojska Polskiego w Pruszkowie. W celu zminimalizowania skutków wypływu wody konieczne było wyłączenie przewodu w trybie awaryjnym i natychmiastowe przystąpienie do usuwania uszkodzenia.
Beczkowóz MPWiK
środa, 15 kwietnia 2015
W dniu dzisiejszym (15 kwietnia) odbyło się w Pruszkowie spotkanie z władzami województwa mazowieckiego i przedstawicielami Mazowieckiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w sprawie dróg wojewódzkich przebiegających przez Pruszków oraz budowy tzw. Paszkowianki. Poruszony został również temat remontu i możliwego zamknięcia wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie.
Wiadukt w Pruszkowie
W najbliższą sobotę, 18 kwietnia, w Pałacu w Falentach (Al. Hrabska 3) odbędzie się rodzinny piknik historyczny.

14:52, msciciel337 , Okolice
Link
piątek, 10 kwietnia 2015
Portal WPR24 poinformował, że Urząd Miasta Pruszkowa do czasu zakończenia remontów na kolei nie zamierza korygować rozkładu jazdy autobusowej linii 1. Mieszkańcy Pruszkowa jeżdżący popularną jedynką liczyli na lepsze dopasowanie godzin kursowania autobusów do rozkładu jazdy pociągów.
Autobus Linii 1
sobota, 14 marca 2015
W weekend, na pruszkowskim torze kolarskim BGŻ Arena, rozpoczynają się Mistrzostwa Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych czyli zawody zdalnie sterowanych modeli samolotów. W Pruszkowie rywalizować będzie około 100 zawodników reprezentujących ekipy z blisko 20 państw.
Zawody modeli zdalnie sterowanych
czwartek, 12 lutego 2015
Podczas wjazdu do stacji Pruszków pociągu Kolei Mazowieckich nastąpiła usterka sieci trakcyjnej. Do czasu usunięcia usterki nastąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków po układzie torów podmiejskich.
Pociąg SKM
czwartek, 05 lutego 2015
Na internetowym forum skyscrapercity.com pojawiła się sensacyjna informacja jakoby wiadukt nad torami PKP w Pruszkowie miał zostać zamknięty w ciągu 2 lat z powodu złego stanu. Wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718 jest obecnie jedyną bezkolizyjną przeprawą samochodową przez tory na terenie Pruszkowa.
Wiadukt w Pruszkowie
wtorek, 03 lutego 2015
Od 1 lutego 2015 roku nastąpiła zmiana rozkładu jazdy autobusów Linii 1 kursującej w Pruszkowie. Rozkład został zmieniony w celu lepszego zsynchronizowania kursów autobusów z godzinami przyjazdów i odjazdów pociągów SKM.
Autobus Linii 1
czwartek, 29 stycznia 2015
Mandat straci Krystyna Szydłak (Samorządowe Porozumienie Pruszkowa), a jej miejsce w radzie zajmie Anna Markowska (Prawo i Sprawiedliwość). Jest to efekt orzeczenia Sądu Okręgowego w Warszawie, który pozytywnie rozpatrzył protest wyborczy złożony przez kandydatkę PiS.
Wybory Samorządowe 2014
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 47