Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
niedziela, 14 marca 2010
Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 22-letniego Roberta K.. Mężczyzna będąc pod wpływem marihuany na przejściu dla pieszych potrącił swoim fordem 12-letnią dziewczynkę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Pruszkowa zostali zaalarmowani, że na ul. Plantowej, na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły doszło do potrącenia dziewczynki. Z relacji świadków wynikało, że kierowca forda fiesty uciekł z miejsca zdarzenia.

Natychmiast zaczęły się poszukiwania samochodu i kierowcy.12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Krótko potem poszukiwania przyniosły efekt. Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę.

Robert K. przyznał się do potrącenia 12-latki, jak również oświadczył, że kierował autem pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone przez policjantów badania potwierdziły, że był on pod działaniem marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego losach zadecyduje sąd. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:  warszawa.gazeta.pl
Tagi: wypadek
19:33, msciciel337 , Miasto
Link
Trasa 1 etapu 67. Tour de Pologne przebiegać będzie przez Pruszków! Kolarze ulicami naszego miasta przejadą pierwszego dnia wyścigu - 1 sierpnia 2010.

13 marca podczas Grand Prix Polski zorganizowanego na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyła się gala Tour de Pologne. W czasie jej trwania po raz pierwszy zaprezentowano trasę tegorocznego wyścigu, który rozegrany zostanie w dniach 1-7 sierpnia. 67. Tour de Pologne to 7 etapów liczących łącznie blisko 1250 kilometrów. Udział w nim weźmie ponad 180 kolarzy walczących w barwach 23 zespołów.

Pierwszy etap prowadzący z Sochaczewa do Warszawy przebiegać będzie przez Pruszków (oraz między innymi Błonie, Brwinów, Pęcice i Janki). W Pruszkowie kolarze przejadą prawdopodobnie ulicami: (z kierunku Brwinowa) Al. Wojska Polskiego, Al. Armii Krajowej, Adama, Cyklistów i ponownie Armii Krajowej (do Pęcic). Dodatkowo w Pruszkowie usytuowana zostanie jedna z lotnych premii.
01:43, msciciel337 , Sport
Link
poniedziałek, 08 marca 2010
Na ofiary czekał wczesnym rankiem w pobliżu jednego z parków w Pruszkowie. Pod pozorem skreślenia liczb w Lotto nawiązywał kontakt z dziewczynkami. Następnie je dotykał. Dzięki spostrzegawczości policjantów z pruszkowskiej dochodzeniówki został zatrzymany. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 Była 7 rano, gdy do idącej do szkoły 17-latki podszedł nieznany jej mężczyzna. Powiedział, że jest "piękną polską dziewczyną". Nastolatka zlekceważyła jego słowa i odeszła. Zauważyła jednak, że zaczepił około 8 - letnią dziewczynkę i zaczął ją poklepywać. Kiedy spostrzegł, że nastolatka patrzy w jego stronę, wsiadł na rower i odjechał.

Kilka dni później znów spotkała mężczyznę w pobliżu tego samego miejsca. Tym razem widząc jej ubiór stwierdził, że jest „gorącą dziewczyną”. Następnie zapytał, czy nie skreśliłaby mu sześciu liczb w Lotto. Nastolatka odmówiła i udała się do szkoły.

Następnego ranka czekał tuż przy szkole. Tym razem dziewczyna skreśliła mu liczby. Podziękował i pocałował w rękę, a następnie zaczął głaskać po szyi i klatce piersiowej. Nastolatka odeszła i wraz z przyjaciółmi udała się do szkoły. Opowiedziała o zdarzeniu Pani Dyrektor, która niezwłocznie powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze sporządzili portret pamięciowy i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Trzy dni później, dwaj policjanci z pruszkowskiej dochodzeniówki zauważyli, w drodze do pracy, odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Dzięki ich spostrzegawczości sprawca został zatrzymany. Trwają czynności mające na celu ustalenie drugiej dziewczynki.

74-letni Antoni W. przyznał się do zarzucanego czynu. Za doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
11:50, msciciel337 , Miasto
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 marca 2010
W związku z naborem dzieci do Gminnego Przedszkola w Michałowicach oraz licznymi pytaniami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2010/2011, Wójt Gminy Michałowice zaprasza rodziców dzieci urodzonych w latach 2004 - 2007, na spotkanie, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Michałowicach w dniu 11 marca 2010 o godzinie 18:00.

Źródło: Urząd Gminy Michałowice 
16:24, msciciel337 , Okolice
Link
Pijany mieszkaniec Pruszkowa awanturował się przed klatką schodową bloku przy ul. Wokulskiego. Podczas zakłócania porządku rozbił szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Został ujęty przez interweniujących strażników na gorącym uczynku - dzięki wzorowej postawie mieszkańców. Teraz odpowie za popełnione czyny karalne oraz za zdewastowane mienie na szkodę Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Około godziny 16 na stanowisko dowodzenia pruszkowskiej S.M. zadzwonili mieszkańcy jednego z bloków osiedla Bolesława Prusa przy ul. Wokulskiego. Mieszkańcy skarżyli się na mężczyznę, który pod silnym wpływem zakłócał ład i porządek oraz poinformowali dyżurnego, że wybił on szybę w drzwiach wejściowych do klatki.

We wskazane miejsce, natychmiast udał się patrol interwencyjny. Strażnicy przed jedną z klatek schodowych ujęli awanturującego się, pijanego mieszkańca osiedla - Marka B. (lat 29). Potwierdziły się zgłoszenia mieszkańców. Marek B. będąc pod silnym wpływem alkoholu, nawet w czasie interwencji zachowywał się bardzo głośno i próbował dalszej awantury. Jego zachowanie zostało szybko poskromione przez strażników. Potwierdzono też uszkodzenia jakich on dokonał. Po przewiezieniu mężczyzny do komendy Policji, okazało się, iż miał on ponad 3 promille alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności Marek B. został odwieziony do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze sekcji wykroczeń pruszkowskiej S.M. przy pomocy administracji osiedla Bolesława Prusa, prowadzą czynności w tej sprawie. Jak ustalono - naprawa zdewastowanego mienia (szyby w nowo wymienionych drzwiach) będzie kosztowała administrację 230 zł.

Straż Miejska w Pruszkowie za pośrednictwem swojej strony internetowej dziękuje mieszkańcom za wzorową postawę i współpracę.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
13:04, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 04 marca 2010
Urząd Miasta Pruszkowa poinformował na stronie internetowej, że w związku z planowanym naborem wniosków aplikacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Działanie 4.3 "Ochrona powietrza, energetyka" Pruszków rozważa możliwość przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie zakupu i instalacji kolektorów słonecznych w indywidualnych gospodarstwach domowych.

Szczegółowe informacje:
http://www.pruszkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=944&Itemid=375

Źródło: www.pruszkow.pl
11:06, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 03 marca 2010
Na stronie internetowej Pruszkowa w zamieszczono wyciąg z projektu wykonawczego sieci dostępu do szerokopasmowego Internetu w naszym mieście realizowanego przez firmę BT Poland Sp. z o. o. na zlecenie Gminy Pruszków.

Opracowanie znaleźć można pod adresem: http://www.pruszkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=839&Itemid=350

Ze względu na znaczną ilość poufnych danych zawartych w projekcie, np. struktura planowanej wewnętrznej sieci Urzędu, czy organizacja systemu bezpieczeństwa, dokumentacja techniczna nie jest upubliczniona w pełnym jej zakresie.

Zgodnie z harmonogramem wdrażania zadania prezentowany materiał to tylko część projektu realizowana w pierwszym jego etapie, który zgodnie z założeniami obejmuje instalację 46 punktów dostępowych.
W drugim etapie, planowanym na przełom roku 2010/2011, przewidywane jest uruchomienie pozostałych 49 punktów dostępowych w kolejnych rejonach.

Na stronie Urzędu miasta pojawiła się również informacja odnosząca się do treści artykułu zamieszczonego niedawno w prasie lokalnej i dotycząca budowy sieci Wi-Fi w Pruszkowie: http://www.pruszkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=947&Itemid=1

Źródło: www.pruszkow.pl
12:29, msciciel337 , Miasto
Link
W dniach od 15.03. do 15.04. 2010 roku odbędzie się rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli publicznych, w tym do nowo wybudowanego Przedszkola przy ul. Antka 7 (6 oddziałów przedszkolnych i 3 oddziały żłobkowe).

Rodzice lub opiekunowie prawni dzieci starający się o miejsce w nowym przedszkolu proszeni są o składanie "Kart zgłoszenia" w Przedszkolu Miejskim Nr 13 w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 8. W nowej placówce przedszkolnej (przedszkole przy ul. Antka 7) obowiązuje drugi wariant "Karty zgłoszenia", w której jest zapis, że rodzice dzieci biorą pod uwagę późniejsze oddanie obiektu.

"Regulamin rekrutacji dzieci do przedszkoli w Mieście Pruszków obowiązujący od 15.03.2010 roku" oraz "Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola publicznego na terenie Miasta Pruszkowa" (w tym jej drugi wariant) są dostępne na stronie internetowej Miasta, w Biuletynie Informacji Publicznej, pod adresem: http://umpruszkow.bip.org.pl/?tree=165

Rodzice lub opiekunowie prawni dzieci proszeni są o dokładne zapoznanie się z powyższymi dokumentami oraz dołączenie wymaganych w "Regulaminie rekrutacji..." i "Karcie zgłoszenia..." dokumentów. "Kartę zgłoszenia..." należy składać tylko w jednej placówce.

Informacje: Wydział Edukacji, tel.: 22-758 64 31 wew. 173.

Źródło: www.pruszkow.pl
11:58, msciciel337 , Miasto
Link
poniedziałek, 01 marca 2010
Warszawska Kolej Dojazdowa chce zainstalować na stacjach elektroniczne tablice informujące o tym, kiedy przyjedzie pociąg. Ma być to system oparty na technologii GPS, podobny do tego, który od roku wykorzystują Tramwaje Warszawskie w Al. Jerozolimskich.

- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do tzw. programu szwajcarskiego i czekamy na rozpatrzenie. Chcielibyśmy zainstalować system jeszcze przed Euro 2012 - mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

13:40, msciciel337 , Komunikacja
Link
Przed najbliższym meczem towarzyskim z Bułgarią, który odbędzie się 3 marca w Warszawie, reprezentacja Polski w piłce nożnej trenować będzie na obiektach Znicza Pruszków.

Pierwotnie planowano rozegranie tego spotkania w Kielcach, lecz jak poinformowała Agnieszka Olejkowska, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, decyzję o zmianie podjęto na prośbę federacji bułgarskiej, która zmieniła plan przyjazdu swoich zawodników na zgrupowanie.

Na podstawie porozumienia pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a Miejskim Zarządem Obiektów Sportowych w Pruszkowie, do tego meczu nasi kadrowicze będą się przygotowywać na stadionie Znicza Pruszków. Wśród powołanych na te spotkanie przez selekcjonera reprezentacji Polski, Franciszka Smudę, są byli piłkarze Znicza Pruszków: Radosław Majewski i Robert Lewandowski.

Reprezentacja odbędzie w Pruszkowie treningi w poniedziałek 1 marca (o 10:30 i 16:30) oraz we wtorek 2 marca (o 10:30).


10:12, msciciel337 , Miasto
Link