Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
środa, 02 września 2015
Od 1 września 2015 obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów pruszkowskiej komunikacji miejskiej Linii 1 oraz 4. Tego samego dnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów SKM i Kolei Mazowieckich.
Autobus Linii 1
piątek, 14 sierpnia 2015
Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Pruszkowie: "Naprawdę nie jest tak dramatycznie, szczególnie że rozkład jazdy pociągów potrafi zmienić się kilkanaście razy w ciągu miesiąca". Żałuję, że redakcja WPR przyjęła na wiarę słowa pani naczelnik. Jak jest naprawdę? W lipcu rozkład jazdy zmienił się 4 razy (o czym wspomina cytowany w gazecie Czytelnik), w sierpniu raz. Nie pamiętam żeby rozkład kolei był kiedyś zmieniany częściej. Ocenę, czy była to niewiedza, celowe wprowadzenie w błąd, czy przejęzyczenie pani naczelnik, pozostawiam czytelnikom.
środa, 08 lipca 2015
Od 11 do 31 lipca, na linii pruszkowskiej, czterokrotnie zmieni się organizacja ruchu kolejowego. Równolegle będą wprowadzane zmiany w kursowaniu zastępczej linii autobusowej ZS1. Zmiany są związane z pracami torowymi, prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.
Pociąg SKM
piątek, 03 lipca 2015
Urząd miasta Pruszkowa na facebookowym profilu miasta poinformował o akcji usuwania barszczu Sosnowskiego z łąk w okolicach ulicy Jarzynowej w Pruszkowie.
Barszcz Sosnowskiego w Pruszkowie

13:24, msciciel337 , Miasto
Link
PGNiG Termika, właściciel Pruszkowskiej elektrociepłowni, poinformowało, że w związku pracami remontowymi na początku lipca nastąpi przerwa w dostawie ciepła do odbiorców z terenu Pruszkowa i okolic.
Elektrociepłownia w Pruszkowie
czwartek, 25 czerwca 2015
W bieżącym roku ponownie uruchomiono strzeżone kąpielisko na żbikowskich glinkach (w Parku Mazowsze). Sezon kąpielowy będzie trwał od 25 czerwca do 6 września 2015 roku.
Glinki żbikowskie
środa, 17 czerwca 2015
W sobotę, 20 czerwca, o godzinie 18:00 na bocznym boisku stadionu Znicza odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego pomiędzy drużynami Crusaders Warszawa i Seahawks Sopot.
Futbol Amerykański
wtorek, 09 czerwca 2015
IV edycja Pruszkowskiego Kina Letniego startuje już 28 czerwca 2015 roku. Filmowe hity pod gołym niebem będzie można oglądać w każdą niedzielę, do końca sierpnia na placu Jana Pawła II.
Kino Letnie w Pruszkowie

13:53, msciciel337 , Miasto
Link
Od 21 czerwca do 1 września w pruszkowskim Parku Potulickich działać będzie bezpłatna wypożyczalnia kajaków. Po parkowych stawach będzie można pływać w każdą letnią sobotę i niedzielę, w godzinach od 10:00 do 18:00.
Kajaki na stawie w Parku Potulickich w Pruszkowie
piątek, 29 maja 2015
...połączenia z siecią mają być rozłączane co 45 minut, na 15 minut. Takie zapisy zawiera projekt decyzji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który został opublikowany w celu konsultacji.
Strefa WiFi w Pruszkowie

Tagi: internet WiFi
15:26, msciciel337 , Miasto
Link
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 47