Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
piątek, 26 września 2008
W nocy z 29.09.2008 r. od godziny 23.00 do 30.09.2008 godziny 11.00 planowana jest wymiana zasuwy liniowej która jest usytuowana na magistrali wodociągowej u zbiegu Alej Jerozolimskich z Aleją Tysiąclecia w Piastowie. W związku z powyższymi pracami zostanie wyłączona magistrala wodociągowa Dn800/600 co będzie skutkowało obniżeniem ciśnienia wody oraz nawet jej brakiem przy szczytowych rozbiorach z sieci wodociągowej. Dotyczy to gminy Piastów oraz miasta Pruszków.

Źródło: MPWiK
21:06, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 17 września 2008
Policjanci z Brwinowa zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który na swoim polu uprawiał konopie indyjskie. Józefowi R. zostanie przedstawiony zarzut uprawy konopi, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W dniu 13 września do komisariatu policji w Brwinowie dotarła informacja, że na jednej z posesji w miejscowości Moszna są uprawiane konopie indyjskie. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Na posesji należącej do Państwa R. funkcjonariusze ujawnili dwa poletka: jedno o wymiarach 14 na 30 metrów, a drugie 9 na 30 metrów. Na obydwu rosły wysokie na 1,5 – 2,2 metra krzaki konopi. Ponadto, w wyniku przeszukania mieszkania, mundurowi znaleźli torebkę foliową, w której znajdowały się nasiona tych roślin.

W związku z tym, że uprawa konopi jest nielegalna, policjanci zatrzymali 62-letniego Józefa R. Funkcjonariusze sprawdzą, w jakim celu mężczyzna uprawiał rośliny, natomiast biegli orzekną o zawartości środka odurzającego. Niefortunnemu hodowcy grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
15:08, msciciel337 , Okolice
Link
czwartek, 11 września 2008
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Klub Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapraszają serdecznie na gawędę historyczną Szymona Kucharskiego, który przedstawi i opowie o gromadzonych od lat źródłach ikonograficznych, związanych z historią naszego miasta. Spotkanie odbędzie się 24 września o godzinie 17:00 w Klubie Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy Al. Niepodległości 12.

Szymon Kucharski jest Pruszkowianinem, członkiem Pruszkowskiego Towarzystwa Kulturalno-Naukowego (w bieżącej kadencji także członkiem Zarządu). Ukończył Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej i pracuje jako nauczyciel chemii w liceach ogólnokształcących: im. T. Zana w Pruszkowie oraz im. K. Hoffmanowej w Warszawie. Amatorsko zajmuje się jednak historią, w tym historią regionalną. Prace z tego zakresu publikuje w "Przeglądzie Pruszkowskim"; opracował również dwie (jak dotychczas) serie reprintów pocztówek i zdjęć, przedstawiających przedwojenny Pruszków, które wydane zostały staraniem Biura Promocji i Kultury Miasta.

"W czasie prelekcji zaprezentuję fotografie, zgromadzone przez Pruszkowskie Towarzystwo Kulturalno-Naukowe oraz szereg osób prywatnych, które zgodziły się otworzyć i udostępnić swoje zbiory. Pokaz chciałbym utrzymać w konwencji gawędy historycznej, licząc na czynny udział osób, które zechcą nań przybyć. Może ktoś z Państwa rozpozna swój dom rodzinny albo przypomni sobie, jakie sklepy czy instytucje mieściły się w budynkach, uwiecznionych przed blisko stu laty na kliszy fotograficznej?"

Pierwszych dwudziestu gości otrzyma prezent - reprinty wydane przez Biuro Promocji i Kultury Miasta.

Źródło: www.pruszkow.pl
15:15, msciciel337 , Miasto
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 września 2008
Natychmiastowa reakcja policjantów z Pruszkowa pozwoliła zatrzymać dwie osoby, które w czwartkową noc usiłowały ukraść samochód. 17-letni Janusz K. i 20-letni Rafał S. zostali przesłuchani, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W czwartkową noc dyżurny w Pruszkowie otrzymał anonimowy telefon. Rozmówca informował, że przy ul. Berenta dwóch mężczyzn kradnie samochód. Ponieważ wskazane miejsce znajduje się nieopodal komendy funkcjonariusze natychmiast wybiegli z budynku, aby zapobiec kradzieży. Dopiero, gdy zbliżyli się do opisanego pojazdu siedzący wewnątrz młodzi mężczyźni zorientowali się, że mają doczynienia z policjantami. Mimo, że obaj podjęli próbę ucieczki nie mieli na nią żadnych szans.

17-letni Janusz K. i 20-letni Rafał S. są znani pruszkowskim policjantom. Nie pomogły również tłumaczenia o koligacjach z właścicielem samochodu. Obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do komendy. Tam zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mieli prawie 1 promil. Noc spędzili w pomieszczeniach dla zatrzymanych. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy był wystarczający do postawienia zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Wobec Sprawców został zastosowany dozór policyjny.

Źródło: KPP w Pruszkowie
16:23, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 04 września 2008
Tradycyjnie już 6 września odbędzie się rekreacyjny festyn rodzinny Żegnaj lato na rok... organizowany przez Urząd Miejski w Pruszkowie - Biuro Promocji i Kultury Miasta. Zabawy i koncerty będą odbywać się na terenie MZOS "Znicz" przy ul. Bohaterów Warszawy 4 od godziny 14.00 do 22.00. W programie festynu oprócz koncertów znajdują się m. in. gastronomia, miasteczko zabaw dla dzieci, otwarte zabawy i rekreacja na boisku bocznym oraz zawody modeli samochodów na tarasie hali od strony boiska bocznego.

Szczegółowy plan imprezy:
14:00 - rekreacja, lunapark, gastronomia
16:00 - Halina Benedyk (dla dzieci)
17:30 - Code Blue
19:00 - Armia
20:30 - Fell

Źródło: www.pruszkow.pl
10:28, msciciel337 , Miasto
Link
W sobotę na torze kolarskim przy ul. Andrzeja 1 w Pruszkowie, będzie można oznakować rower. Policja i Straż Miejska zapraszają wszystkich chętnych w godzinach 12-16.

W związku z odbywającymi się w Pruszkowie Mistrzostwami Europy w kolarstwie torowym, policjanci i strażnicy miejscy zapraszają wszystkich zainteresowanych na tor przy ul. Andrzeja 1, w sobotę 06.09.2008r., w godzinach 12-16, do punktu znakowania rowerów. Ta prosta metoda może być pomocna przy zabezpieczeniu, a w razie kradzieży - zidentyfikowaniu pojazdu.

Źródło: KPP w Pruszkowie
10:02, msciciel337 , Miasto
Link Komentarze (1) »
Oficjalne otwarcie BGŻ Arena i Mistrzostw Europy  Punktualnie o 17:30 rozpoczęła się uroczysta ceremonia otwarcia pruszkowskiego welodromu BGŻ Arena połączona z otwarciem Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, które odbywać się będą do 7 września.

Do Pruszkowa przybył Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej Pat McQuaid, który życzył naszym sportowcom sukcesów na nowo wybudowanym torze, oraz aby ta inwestycja spłaciła się już na Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie w postaci medali olimpijskich. Pat McQuiad podkreślił ogromne zaangażowanie w wybudowanie welodromu Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Wojciecha Walkiewicza.

Głos zabrał m.in. Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki. Nie zabrakło ciepłych słów jak również planów wykorzystania tak potężnego obiektu jakim jest BGŻ Arena. Welodrom przystosowany jest nie tylko do rozgrywania zawodów kolarskich, lecz również może być areną rozgrywania m.in. pojedynków bokserskich, tenisa, piłki ręcznej, koszykówki i wielu innych. Wspaniała akustyka oraz umiejętne zaprojektowanie budynku pozwala na przeprowadzenie w nim targów, mitingów oraz imprez muzycznych.

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz przypomniał licznie zgromadzonej publiczności, że właśnie pierwszy, historyczny medal Igrzysk Olimpijskich został wywalczony w 1924 roku w Paryżu przez naszą drużynę torową w składzie: Franciszek Szymczyk, Jan Łazarski, Józef Lange oraz Tomasz Stankiewicz. Wojciech Walkiewicz nie zapomniał podziękować sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tak wspaniałego obiektu, będącego jednym z najnowocześniejszych welodromów na świecie.

Zanim doszło do uroczystego przecięcia wstęgi na torze pojawili się Lech Piasecki, Czesław Lang, Grzegorz Krejner oraz Janusz Kotliński, którzy przypomnieli nam wspaniałe czasy, gdy zdobywaliśmy wiele medali na światowym czempionacie. Nie mogło zabraknąć również srebrnej medalistki z Igrzysk w Pekinie w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej. Kibicom zaprezentowali się również trialowcy z obecnym wicemistrzem świata Rafałem Kumorowskim na czele.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym otworzył Prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej Czech Vladimir Holecek. Na torze pojawili się także zawodnicy na bicyklach przypominając nam początki kolarstwa. Następnie zaprezentowano 25 narodów, które pojawiły się w Pruszkowie wymachując radośnie narodowymi flagami dali znak do otwarcia mistrzostw, które są pierwszą imprezą na torze BGŻ Arena.

Mistrzostwa Europy zakończą się w niedzielę 7 września. Wstęp na wszystkie konkurencje bezpłatny.

Źródło: tor-pruszkow2008.pl
10:01, msciciel337 , Sport
Link