Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
piątek, 28 września 2007
Urząd Miejski w Pruszkowie planuje budowę wielofunkcyjnego centrum, w którym mieścić się będzie kino, ośrodek kultury, lokale biurowe, powierzchnie handlowe oraz podziemny parking. Obiekt zlokalizowany będzie w centrum Pruszkowa przy Al. Wojska Polskiego pomiędzy ulicami Niecałą i Sprawiedliwości.

Urząd Miejski dysponuje koncepcją zabudowy, która przewiduje, że będzie to ośmiokondygnacyjny budynek o całkowitej powierzchni użytkowej 19.064 m2 (kino - 1.841 m2, biura - 4.839 m2, handel i usługi - 2.679 m2, komunikacja ogólna - 3.956 m2, pomieszczenia techniczne - 482 m2, parking podziemny na 169 samochodów - 5.267 m2).
Miasto poszukuje partnerów do wspólnej realizacji przedsięwzięcia. Informacje: Andrzej Kurzela - zastępca prezydenta miasta Pruszkowa.

Źródło: www.pruszkow.pl
14:16, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 27 września 2007
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawy w dniu dzisiejszym (26.09.br.) poinformowało dyżurnego pruszkowskiej Straży Miejskiej o kolejnej poważnej awarii wodociągowej. Awaria spowoduje znaczne obniżenie ciśnienia wody lub też jej całkowity brak w Pruszkowie od godziny 23.00  w dniu 26.09.2007 r. do czasu jej usunięcia.

Wszystkich mieszkańców prosimy o korzystanie z ujęć głębinowych oraz ujęć wody oligoceńskiej: ul. Helenowska, ul. Lipowa, ul. Bolesława Prusa, ul. Żbikowska.

W przypadku przedłużania się czasu usunięcia awarii Straż Miejska podejmie działania, które będą miały na celu zapewnienie wody pitnej z beczkowozów.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
11:30, msciciel337 , Miasto
Link
sobota, 22 września 2007
W dniu 19.09.207r. dwaj mężczyźni Zenon J. (l. 45) oraz Andrzej G. (l. 23) wykonujący czynności związane z usuwaniem gałęzi zagrażających bezpieczeństwu przechodniów, zostali porażeni prądem. Pomimo natychmiastowej reanimacji oraz przewiezienia do szpitala w Warszawie, pan Zenon J. zmarł.

W dniu 19.09.207r. dwaj mężczyźni Zenon J. (l. 45) oraz Andrzej G. (l. 23) wykonujący czynności związane z usuwaniem gałęzi zagrażających bezpieczeństwu przechodniów, zostali porażeni prądem. W wyniku zdarzenia Zenon J. spadł z drabiny, z wysokości 8m. na chodnik. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła pokrzywdzonego do Szpitala przy ul. Barskiej. Pomimo natychmiastowej pomocy specjalistycznej mężczyzna zmarł. Drugi z pokrzywdzonych nie odniósł poważniejszych obrażeń i po konsultacji lekarskiej został zwolniony do domu.

Wycinka była prowadzona na Skwerku marszałka Piłsudskiego, w pobliżu linii średniego napięcia. Jak ustalono obaj pracownicy mieli uprawnienia do pracy na wysokości, a wykonywane przez nich prace były zlecone, przez Urząd Miasta Pruszkowa. O zdarzeniu zostały powiadomione: Prokuratura, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Zakład Energetyczny. Czynności prowadzi Sekcja Dochodzeniowo Śledcza KPP w Pruszkowie.

Żródło: KPP w Pruszkowie
13:49, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 21 września 2007
Projekt zagospodarowania terenu parku obejmuje modernizację układu wodnego, wykonanie oświetlenia (latarnie parkowe oraz podświetlenie pomostów widokowych), układu komunikacyjnego, elementów małej architektury, urządzenie mini siłowni na wolnym powietrzu, linarium do wspinania, budowy pomostu przy nabrzeżu większego stawu, pomostów widokowych i wędkarskich, miejsca na ognisko, klasy na wolnym powietrzu, boiska do piłki nożnej i do koszykówki, zagospodarowanie zieleni itp.

Inwestycja wpłynie korzystnie na środowisko głównie poprzez poprawę jakości wód w gliniankach, poprawi walory estetyczne i krajobrazowe, wzbogaci i urozmaici faunę i florę zbiorników, sprawi, że Park Mazowsze stanie się miejscem częściej odwiedzanym.
Inwestycja realizowana jest etapowo ze względu na konieczność zaangażowania znacznych środków finansowych.
Aktualnie trwają roboty związane z modernizacją układu wodnego, wykonaniem oświetlenia (okablowanie, montaż latarni parkowych), wykonaniem pomostu przy nabrzeżu większego stawu, mostku łączącego obydwa zbiorniki, przeniesieniem górki saneczkowej.

Źródło: www.pruszkow.pl
10:48, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 05 września 2007
Miłośników rolek, wrotek i hulajnog zapraszamy do udziału w organizowanej po raz pierwszy w gminie Michałowice masie krytycznej! 15-go września o godzinie 15 z parkingu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie (ul. Waldemara) rusza I Rolkomasa , czyli masowy przejazd ulicami Komorowa.

Rolkomasa zakończy się na terenie ZSO w Komorowie, gdzie od godz.16-tej rozpocznie się III Wielki Piknik Rodzinny K40. Tu także nie zabraknie atrakcji dla uczestników Rolkomasy – stanowiska z profesjonalnym sprzętem, porady, pokazy różnych technik jazdy, konkursy z nagrodami!

W programie występ zespołu Baxtori (muzyka grecka), kabaretu Neo-Nówka, atrakcje dla dzieci przygotowane przez ulicznych opowiadaczy bajek ze  Studni 0. Piknik organizowany jest przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich.

Zapraszamy!

Źródło: www.k40.org.pl
22:39, msciciel337 , Okolice
Link