Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
wtorek, 31 sierpnia 2010
12 września już po raz dwunasty Urząd Miejski w Pruszkowie organizuje festyn "Żegnaj lato na rok...". Z powodu modernizacji terenu MZOS (stadion ZNICZ) pierwsza, rekreacyjna część imprezy odbędzie się w Parku Mazowsze, do którego chętnych dowozić będą piętrowe autobusy. Gwiazdą drugiej, koncertowej części festynu będzie zespół Kult.
czwartek, 19 sierpnia 2010
Od 23 do 31 sierpnia 2010 r. nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Armii Krajowej w Pruszkowie dla ruchu kołowego na odcinku od ul. Lipowej do ul. B. Prusa.

Tagi: objazd remont
16:17, msciciel337 , Komunikacja
Link
piątek, 13 sierpnia 2010
Ile przeciętny człowiek powinien dostarczać swojemu organizmowi energii dziennie? Ile kalorii ma piwo? Jaka jest różnica w żywieniu kobiet i mężczyzn? Tego wszystkiego dowiesz się przyjeżdżając na Kalorycznego Alleypiasta!

Start już we środę 18.08.2010 o godzinie 19:15 sprzed Pałacyku w parku T. Kościuszki w Pruszkowie. Nie zapomnij ze sobą mapy Pruszkowa i okolic, wpisowego w wysokości 5zł, długopisu i ...kalkulatora. Na zwycięzców wyścigu czekają smakowite nagrody.

Od 7 lat w okolicach Pruszkowa organizowane są alleycaty (wyścigi rowerowe) pod nazwą Alleypiast. Wyścigi te mają charakterystyczny klimat, odbywają się zazwyczaj wieczorami. Ich specyfika wiąże się również z trasami, które nie zawsze nazwać można miejskimi. Więcej informacji na ich temat znaleźć można na stronie: www.alleypiast.waw.pl

Źródło: Alleypiast
20:55, msciciel337 , Sport
Link
czwartek, 05 sierpnia 2010
Z wielką pompą 90. rocznicę Bitwy Warszawskiej ma zamiar uczcić stołeczny ratusz. Jednym z głównych punktów obchodów będzie przejazd zabytkowego pociągu z małopolskiej Chabówki do Warszawy. Pociąg ma się zatrzymać między innymi w Pruszkowie.

Tagi: PKP
22:35, msciciel337
Link
Obywatelska postawa 12-letniego chłopca doprowadziła do ujęcia nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję i odjechał z jej miejsca. Dochodziła godzina 21:15, kiedy Kamil zatrzymał przejeżdżający patrol straży miejskiej. Chłopiec poinformował strażników, że chwilę wcześniej był świadkiem, jak jadący ulicą Niepodległości Ford uderzył w zaparkowanego na poboczu poloneza, po czym oddalił się z miejsca.

12:10, msciciel337 , Miasto
Link
wtorek, 03 sierpnia 2010
Groźnie wyglądający wypadek na przejeździe kolejowym między Nową Wsią a Komorowem. Pod pociąg WKD wjechał samochód osobowy. Na szczęście jego kierowca odniósł tylko niegroźne obrażenia.

Tagi: WKD wypadek
10:08, msciciel337 , Komunikacja
Link