Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 31 sierpnia 2009
Funkcjonariusze pruszkowskiej Straży Miejskiej przyłapali na gorącym uczynku pracowników firmy ogrodniczej zaśmiecających teren parku miejskiego Mazowsze.

Teren niedawno przebudowanego Parku Mazowsze jest miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Pruszkowa. W planach dalszej jego modernizacji przewidziana jest budowa na gliniance pływającego basenu. Mimo licznych patroli policji i straży miejskiej okolice parku częstą stają się miejscem wyrzucania odpadów. W piątek 28 sierpnia strażnicy miejscy na terenie przyległym do ulicy Jaronia Kowalskiego przyłapali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn pozbywających się z samochodu odpadów ogrodowych (trawy, gałęzi przyciętych drzew, worków foliowych). Okazało się, że mężczyźni są pracownikami firmy ogrodniczej, a polecenie wyrzucenia w parku odpadów wydał im pracodawca. W związku z popełnionym wykroczeniem, na sprawców zaśmiecenia zostały nałożone maksymalne kwoty grzywny w postępowaniu mandatowym oraz w obecności patrolu mężczyźni posprzątali zaśmiecone miejsce.

Na stronie internetowej pruszkowskiej Straży Miejskiej znajdują się zdjęcia dokumentujące opisywane wydarzenie.
15:54, msciciel337 , Miasto
Link
sobota, 29 sierpnia 2009
We wrześniu ubiegłego roku Rada Powiatu Pruszkowskiego podjęła uchwałę o ustanowieniu nagrody Starosty Pruszkowskiego dla najlepszych maturzystów spośród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pruszkowski.

Nagroda ma charakter pieniężny i wynosi 2.000 zł dla jednego maturzysty. Regulamin określający zasady przyznawania nagród stanowi, że nagrodę taką otrzymać może jeden, najlepszy maturzysta z każdej szkoły. Kandydata do Nagrody Starosty Pruszkowskiego przedstawia dyrektor szkoły, biorąc pod uwagę najwyższy wynik uzyskany ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów na egzaminie maturalnym, zarówno w części pisemnej jak i ustnej – minimum 90 %.

Na ostatniej XXVI sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego w dniu 25 sierpnia wyróżnienie to z rąk Starosty Pruszkowskiego otrzymali: Małgorzata Kulesza - absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana w Pruszkowie, która uzyskała średnią ocen na egzaminie maturalnym 93,6% oraz Bartłomiej Listwon - absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie, ze średnim wynikiem ocen 91,0%.

Źródło: Starostwo Powiatu Pruszkowskiego
11:26, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 28 sierpnia 2009
Wielka gratka dla miłośników mocnej i głośnej muzyki w samochodzie. 6 września na stadionie Znicza podczas imprezy "Żegnaj lato na rok" odbędą się zawody na najgłośniejsze audio w samochodzie pod patronatem międzynarodowej organizacji dB Drag Racing Association.

Organizacja DB DRAG RACING ASSOCIATION istnieje od 1994 roku. Została założona w USA przez Wayn’a Harrisa i skupia w sobie zawodników SPL z całego świata. Dzięki zaistnieniu dB Drag Racing Association na wielu kontynentach zawodnicy z wielu krajów mają możliwość konkurowania ze sobą w ramach jednej organizacji. Wszyscy zarejestrowani zawodnicy "istnieją" w ogólnodostępnej i międzynarodowej bazie danych gdzie można na bieżąco śledzić ich wyniki z poszczególnych turniejów w poszczególnych krajach.
W ramach dB Drag Racing Association organizowane są dwa turnieje:

Bass Race - turniej dla amatorów głośnego grania chcących wypróbować swoje umiejętności związane z obsługą systemu audio, a także swój refleks i silne nerwy, gdyż konkurs dostarcza wiele emocji. Zawodnicy muszą uzyskać jak największe ciśnienie, ale ograniczone do ustalonego limitu na poszczególną klasę. Dotychczas w Polsce - tak też będzie i w Pruszkowie, zawodnicy mierzą się w dwóch klasach: od 120,0 do 129,9dB i od 130,0 do 139,9dB. Wygrywa zawodnik który tak będzie regulował poziom natężenia dźwięku (głośność) w swoim aucie, żeby mieć wyższy poziom dB od konkurenta przy jednoczesnym nie przekroczeniu ustalonego limitu 129,9 lub 139,9 dB.

DB Drag Racing - turniej dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy nie jednokrotnie sami tworzą swoje maszyny, a przynajmniej wyposażają je w sprzęt audio w swoich warsztatach bądź garażach. Turniej pozwala na wyłonienie najgłośniejszych czterech kółek w kraju a w konsekwencji na świecie. W tych zawodach także istnieją klasy, do których klasyfikują sędziowie. Klasyfikacja zależy oczywiście od sprzętu, instalacji i ingerencji w samochód. Wyróżnić można 7 podstawowych klas - Street A, Street B, Street C, Super Street 1-2, Super Street 3-4, Extreame 1-2, Extreame 3-4.

Głównym organizatorem zawodów DB DRAG w Pruszkowie jest firma GND CAR AUDIO oraz Urząd Miejski w Pruszkowie. Oprócz zawodów SPL-owych na imprezie obejrzeć będzie można przerobione samochody takich firm jak MACROM, SINUS LIVE KICX, TEC i MDS. Podczas zawodów będą także organizowane konkursy i zabawy dla oglądających: np. POWER PYLE, czyli zawody kto dłużej utrzyma na prostych rękach wielki subwoofer PYLA.

Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę www.dbdrag.pl lub na www.gnd-audio.waw.pl . Zapraszamy także do siedziby firmy GND car audio na ul. Kraszewskiego 31 (lokal ZURT), gdzie można uzyskać szczegółowe informacje odnośnie turnieju, a także można zarejestrować się na zawody.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i kibicowania zawodnikom dB DRAG RACING.

Źródło: www.pruszkow.pl
12:56, msciciel337 , Miasto
Link
W sobotę 29 sierpnia od godziny 10 do 16 w Pruszkowie na stadionie "Znicz" przy ul. Bohaterów Warszawy 4 po raz dziesiąty odbędzie się Klubowa Wystawa Welsh Corgi.

Zapał właścicieli corgi oraz niezmienna życzliwość władz miasta czynią te wystawy wydarzeniami wyjątkowymi - co więcej, są one coraz szerzej znane w całej Europie. W tym roku zgłosiło się 157 psów z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Białorusi, Niemiec, Węgier i Czech. Psy oceniać będą dwie sędziny, Finka i Norweżka. Sama wystawa to nie tylko jubileuszowy Corgi Piknik, ale i trzydziestolecie rasy w Polsce, więc oprawa będzie bardzo uroczysta - a że właściciele corgi lubią się bawić i przebierać, więc wszyscy zwiedzający będą mogli podziwiać nie tylko piękne, urocze psy, ale i kostiumy ludowe z różnych stron Europy, bowiem hasło tegorocznej wystawy brzmi "Raz na ludowo". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Źródło: www.pruszkow.pl
12:52, msciciel337 , Miasto
Link
Nie często zdarza się taki widok. Policjant, który podjął interwencję zastanawiał się nawet jak to było możliwe. Ponad cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał jadący rowerem mieszkaniec Pruszkowa. Teraz grozi mu do 1 roku pozbawienia wolności.

Godziny szczytu, tuż po 17.00, mieszkańcy Pruszkowa wracają do domów. Wracał również 37-letni mężczyzna, którego zachowanie wzbudziło niepokój jadącego policjanta. Postanowił on wylegitymować rowerzystę. Kiedy tylko funkcjonariusz podszedł do Dariusza D. wiedział, że ma do czynienia z nietrzeźwym. Rowerzysta chwiał się na nogach, miał bełkotliwą mowę, trzymał się swojego pojazdu, kiedy już z niego zszedł.

Natychmiast do pomocy została wezwana załoga, która przewiozła mężczyznę do komendy w Pruszkowie. Po badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że Dariusz D. wydmuchał ponad 4 promile. Dodatkowo okazało się, że ma już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, i że sąd odebrał mu do tego uprawnienia. Przyczyna było oczywiście prowadzenie pojazdu po alkoholu. Dariusz D. spotka się z sędzią, który może orzec kare pozbawienia wolności nawet na rok.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:51, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 26 sierpnia 2009
Sześcioro dzieci zostało wczoraj narażonych przez własnych rodziców na niebezpieczeństwo i stres. W Nadarzynie 35-letni nietrzeźwy ojciec opiekował się 4 dzieci. Natomiast w Pruszkowie kobieta z prawie 2 promilami alkoholu zajmowała się 1,5 miesięcznymi bliźniętami.

Wczorajszego dnia w powiecie pruszkowskim zatrzymano dwie osoby, które zajmowały się dziećmi nie dając im gwarancji bezpieczeństwa. Kiedy policjanci wydziału kryminalnego weszli przed południem do jednego z mieszkań w Wolicy gm. Nadarzyn zastali nieoczekiwany dla nich obrazek. 35-letni ojciec będący pod wpływem alkoholu zajmował się 4 dzieci w wieku od 1 do 7 lat. Jak wynikało z jego wyjaśnień matka maluchów wyszła kilka dni wcześniej z domu i dotychczas nie powróciła. Arkadiusz Z. z tego nieszczęścia postanowił napić się 100 gram wódki. I to właśnie ona według mężczyzny dała wynika prawie promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie powiadomił również nikogo, że nie zna miejsca pobytu żony. Dziećmi zajął się dziadek, a policjanci poszukują matki.

Druga interwencja miała miejsce w Pruszkowie. Załoga patrolowa udała się do lokalu, w którym przebywała 25-letnia kobieta. Jak się okazało zajmowała się dwójką swoich 1,5 miesięcznych dzieci. Jej bełkotliwa mowa i wyraźna won alkoholu nie pozostawiały żadnych wątpliwości, że jest nietrzeźwa. Nie potrafiła także wskazać miejsca pobytu ojca chłopców. Kiedy na miejsce przybył dziadek oświadczył, że wychowuje już jedno dziecko córki i nie jest w stanie zająć się niemowlętami, które wymagają szczególnej opieki. Jeden z chłopców oczekuje na zabieg. Bliźnięta trafiły do szpitala.

Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Spotkają się także z sędzia rodzinnym.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:03, msciciel337 , Miasto
Link
wtorek, 25 sierpnia 2009
Już po raz jedenasty 6 września wspólnie będziemy żegnać kończące się lato. Jesienny festyn uświetnią koncerty takich gwiazd polskiej sceny muzycznej, jak Pawła Kukiza z zespołem Piersi oraz zespołu Pectus.

Koncerty odbywać się będą na terenie MZOS Znicz Pruszków (ul. Bohaterów Warszawy 4). W ramach imprezy zorganizowany zostanie I Zjazd Skuterów w Pruszkowie - o godzinie 15 na boisku bocznym za halą sportową. Przez godzinę można będzie prezentować swoje pojazdy, poznać się, wymienić kontakty. Następnie odbędzie się pokaz prawidłowych zachowań na drodze i techniki jazdy, prezentacja oferty pojazdów Yamaha, a na zakończenie wspólny wyjazd boczną bramą na Al. Jerozolimskie i parada przez miasto.

Szczegółowy program imprezy:
12:00 – dB Drag Racing
15:00 – Zlot skuterów
16:00 – Helou
17:30 – East West Rockers
19:00 – Pectus
20:30 – Paweł Kukiz i Piersi

Źródło: www.pruszkow.pl
11:22, msciciel337 , Miasto
Link
W dniu 24 sierpnia ze Szpitala Tworkowskiego udało się zbiec dwojgu pacjentów. Poszukuje ich policja.

Jednym z uciekinierów jest 28-letni mężczyzna, przebywający w szpitalu z nakazu sądu. Został tam skierowany ponieważ dopuścił się ciężkiego pobicia. Powinien znajdować się na oddziale zamkniętym, na razie nie wiadomo jak udało mu się zbiec. Ze szpitala oddaliła się również 71-letnia pacjentka, którą wieczorem widziano w okolicy Pęcic.
11:10, msciciel337 , Okolice
Link
czwartek, 20 sierpnia 2009
Zaledwie kilku godzin potrzebowali pruszkowscy policjanci, aby zatrzymać 38-letniego Roberta G. podejrzewanego o rozbój. Mężczyzna wszedł do pokoju i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy od jednego z gości hotelowych. Łupem rozbójnika padło 2000 zł. Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Obcokrajowiec postanowił spędzić noc w jednym z hoteli. Nie zmrużył jednak oka, gdyż całą noc budził go nietrzeźwy sąsiad z pokoju obok, który dobijał się do drzwi. Rano niesforny lokator przyszedł i przeprosił za swoje zachowanie. Po chwili wrócił i trzymając w ręku nóż kuchenny, zażądał wydania pieniędzy. Rozbójnik zabrał 2000 zł i wybiegł z hotelu.

Poinformowani o całym zajściu policjanci zaczęli szukać sprawcy. Po 18.00 na ul. Niepodległości policjanci zauważyli mężczyznę który rysopisem pasuje do sprawcy rozboju. Robert G. został rozpoznany przez poszkodowanego i zatrzymany. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

Źródło: KPP w Pruszkowie
21:01, msciciel337 , Miasto
Link
Trzy osoby, w tym jedna nieletnia wpadły w ręce policjantów z Pruszkowa. Dwaj pijani mężczyźni uszkodzili zaparkowanego golfa wgniatając dach, przednią maskę, błotnik i wybijając szybę. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletnia która uciekła z domu trafiła do rodziny.

Wszystko wydarzyło się o drugiej nad ranem. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że trzy osoby demolują zaparkowanego na parkingu golfa. Po chwili załoga był na miejscu. Zastali tam właściciela auta, który przekazał im ujętego jednego ze sprawców. Policjanci szybko ustalili rysopis jego wspólników. Kilka ulic dalej zatrzymali rozpoznanego przez właściciela samochodu drugiego ze sprawców, któremu towarzyszyła 14-letnia dziewczyna. Michał P. lat 28 i Łukasz R. lat 21 byli pijani i trafili do policyjnej celi. Szybko okazało się również że towarzysząca im dziewczyna to uciekinierka z domu, która została przekazana rodzinie.
 
Właściciel ocenił straty na ponad 1100 zł. Mężczyźni gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty uszkodzenia samochodu. Grozi im od 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:19, msciciel337 , Miasto
Link
 
1 , 2 , 3