Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
niedziela, 31 sierpnia 2008
Zarząd Spółki Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że od dnia 15 września 2008r. wprowadzona zostaje podwyżka cen biletów za przejazdy pociągami na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Zmianie ulegają opłaty za bilety okresowe (tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz weekendowe), natomiast ceny biletów jednorazowych pozostają na niezmienionym poziomie. Wprowadzana podwyżka podyktowana jest znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, jak również wzrostem cen materiałów eksploatacyjnych.
 
Oferta „Warszawskiej Karty Miejskiej” obowiązuje bez zmian na dotychczasowych zasadach, regulowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, w szczególności w zakresie wysokości stawek opłat za przejazdy pociągami WKD.

Szczegółowe informacje na stronie Warszawskiej Kolei Dojazdowej: www.wkd.com.pl

Źródło: WKD
20:01, msciciel337 , Komunikacja
Link
czwartek, 28 sierpnia 2008
W związku z awarią magistrali wodociągowej zaopatrującej w wodę m.in. Ursus, Pruszków, Piastów i Michałowice MPWiK informuje, że do czasu usunięcia awarii będą obserwowane znaczne spadki ciśnienia wody w obszarze zasilania magistrali (od linii kolejki WKD w stronę Pruszkowa).

MPWiK SA uruchomiło awaryjne ujęcia wody w Pruszkowie i Ursusie. Ekipy remontowe Spółki przystąpiły do usuwania awarii. Prace będą trwały w systemie ciągłym do czasu usunięcia awarii.

Źródło: MPWiK
22:23, msciciel337 , Miasto
Link
poniedziałek, 25 sierpnia 2008
MPWiK poinformowało, że w związku z awarią magistrali wodociągowej zaopatrującej w wodę m.in. Ursus, Pruszków, Piastów i Michałowice, do czasu usunięcia awarii będą obserwowane znaczne spadki ciśnienia wody w obszarze zasilania magistrali.

Ekipy MPWiK SA przystąpiły do usuwania awarii. Prace będą trwały w systemie ciągłym do czasu usunięcia awarii.

Źródło: MPWiK
13:27, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 20 sierpnia 2008
W dniu 20 sierpnia sąd w Pruszkowie przychylił się do wniosku Policji o zastosowanie aresztu wobec Magdaleny J., która prowadząc agencję jednego z banków oszukała klientów na prawie 177 tysięcy. Teraz przez 3 miesiące będzie mogła zastanowić się nad swoim zachowaniem.

Kiedy Magdalena J. rozpoczęła swój proceder był październik 2007r. Pracując w jednej z pruszkowskich agencji bankowych miała za zadanie, między innymi, przyjmowanie opłat za mieszkania. Jednak postanowiła, że nie będzie ich księgować. W ten sposób oszukała wielu klientów banku na kwotę prawie 177 tysięcy złotych. Gdy w styczniu 2008r. do placówki zaczęły wpływać skargi od zaniepokojonych osób, kobieta zasłaniając się chorobą, „ukryła” w szpitalu. Kiedy pokrzywdzeni złożyli oficjalne zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, 33-latki już tam nie było.

Od tego czasu funkcjonariusze sekcji dw. z przestępczością gospodarczą prowadzili czynności operacyjne, które miały doprowadzić do jej zatrzymania. W poniedziałek otrzymali informację o miejscu jej pobytu i natychmiast zatrzymali kobietę. Do dzisiaj oczekiwała w policyjnych pomieszczeniach na doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości.

Skierowany do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania został rozpatrzony. Magdalena J. najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji. Za przywłaszczenie mienia w znacznych rozmiarach grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
23:51, msciciel337 , Miasto
Link
wtorek, 19 sierpnia 2008
W dniach 3-7 września 2008 na pruszkowskim welodromie BGŻ Arena odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym w kategoriach junior i U-23. Jedyny w Polsce drewniany, kryty tor odwiedzą najlepsi młodzi kolarze starego kontynentu.

Serdecznie zapraszamy do Pruszkowa wszystkich kibiców sportu, kolarstwa, a także wielbicieli adrenaliny, której wysoki poziom gwarantuje niesamowicie szybkie i emocjonujące kolarstwo torowe.

Impreza rozpocznie się 3 września (środa) o godzinie 17:30. Tego dnia zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie naszego welodromu, którego oficjalna nazwa brzmi BGŻ Arena, a także na uroczyste otwarcie Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Zakończenie mistrzostw zaplanowano na niedzielę 7 września.

Przyjdź i kibicuj polskim młodym kolarzom, dla których pruszkowski tor jest ogromną szansą na podnoszenie poziomu i równą walkę z najlepszymi zawodnikami na całym świecie. Przypomnijmy, że polska reprezentacja juniorek w sprincie drużynowym podczas tegorocznych torowych mistrzostw świata w RPA wywalczyła srebrny medal. Ich koledzy w tej samej konkurencji i kategorii wiekowej wywalczyli brąz.

Chcemy pokazać kolarstwo torowe na najwyższym europejskim poziomie. Ci, którzy są jego fanami na pewno będą naszymi gośćmi na trybunach BGŻ Areny. Jednak chcemy pokazać tą konkurencję wszystkim i wierzymy, że po tej imprezie znajdzie ona dużo więcej zwolenników Polsce, ale i poza jej granicami.

Dla tych, którzy nie są znawcami kolarstwa torowego przygotujemy specjalne broszury informacyjne, które będą opisywać poszczególne konkurencje, a jest ich wiele!

Potwierdzeniem ogromnej popularności kolarstwa torowego może być fakt, że aż 11 jego konkurencji jest rozgrywanych podczas Igrzysk Olimpijskich!

Z przyjemnością informujemy, że główni organizatorzy torowych ME na torze w Pruszkowie podjęli decyzję, że kibice będą mogli obejrzeć całą imprezę całkowicie za darmo. Wstęp wolny dla wszystkich!

14:02, msciciel337 , Sport
Link
czwartek, 07 sierpnia 2008
5 sierpnia policjanci z Pruszkowa zatrzymali 55-letniego Andrzeja K. pod zarzutem zabójstwa konkubiny. Za popełniony czyn grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

We wtorkowy poranek z oficerem dyżurnym KPP w Pruszkowie skontaktował się dyżurny straży pożarnej. Poinformował on o telefonicznym zgłoszeniu od mężczyzny, który twierdził, że zabił konkubinę. W celu potwierdzenia zgłoszenia na miejsce zdarzenia, przy ul. Plantowej w Pruszkowie natychmiast został skierowany patrol. We wskazanym mieszkaniu funkcjonariusze zastali Andrzeja W. Wskazał on zwłoki Jadwigi K., lat 56.

Skierowana na miejsce grupa dochodzeniowo – śledcza, pod nadzorem prokuratora wykonała czynności.

Andrzej W., w chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z jego wyjaśnień wynika, że podczas awantury kobieta mu ubliżyła. To go bardzo zdenerwowało i stołkiem kuchennym kilkakrotnie uderzył ja w głowę i tułów.

Dzisiaj, kiedy sprawca wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Źródło: KPP w Pruszkowie
21:28, msciciel337 , Miasto
Link
BGŻ Arena, tak od czwartku 31 lipca oficjalnie nazywa się pierwszy w Polsce kryty tor kolarski znajdujący się w Pruszkowie. Jest on również siedzibą Polskiego Związku Kolarskiego. Nazwę nadano na mocy umowy, którą parafowali prezes Banku BGŻ Jacek Bartkiewicz oraz prezes PZKol Wojciech Walkiewicz.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele miasta Pruszków - prezydent Jan Starzyński i wiceprezydent Andrzej Królikowski, przedstawiciele Banku BGŻ - prezes Jacek Bartkiewicz, dyr. departamentu komunikacji pani Maria Kudelska, dyr. ds. komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej pani Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński, przedstawiciele PZKol, znakomici kolarze - Ryszard Szurkowski i Czesław Lang, projektant toru Wojciech Zabłocki oraz licznie zgromadzeni przedstawiciele mediów.

Na początku zgromadzeni goście obejrzeli prezentację multimedialną, która przedstawiała wiele ciekawych informacji na temat szerokiego wachlarza możliwości i zastosowań pruszkowskiego obiektu, nie tylko do celów kolarskich, a nawet nie tylko sportowych. Tablicę informującą o nazwie obiektu odsłonili obaj prezesi i wtedy stało się jasne, że od dziś piękny pruszkowski welodrom nazywa się BGŻ ARENA.

Prezes PZKol Wojciech Walkiewicz nie bez satysfakcji podkreślił, że kolarska federacja stała się w Polsce prekursorem wyraźnie zaznaczającego się w światowym sporcie trendu nawiązywania długofalowej współpracy ze sponsorami w dziedzinie budowy i utrzymania obiektów sportowych. Zdaniem Walkiewicza pomoc tytularnego sponsora oraz funkcjonalność obiektu pozwalają optymistycznie myśleć o przyszłości welodromu. Jest on pierwszym w Polsce wielofunkcyjnym obiektem sportowym, który wzorem wielkich europejskich i światowych obiektów swoją nazwę przyjął od sponsora - Banku BGŻ, który jest przede wszystkim sponsorem strategicznym Polskiego Związku Kolarskiego, a także sponsorem 65. Tour de Pologne, w którym wystartuje kadra szosowa Polska-BGŻ.

- Bank BGŻ już od trzech lat sponsoruje polskie kolarstwo i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Banku BGŻ Jacek Bartkiewicz. - Kolarstwo to najpopularniejszy sport, bo w piłkę może grać tylko ojciec z synem, a na rower wsiądzie także córka i matka. Sponsorujemy kolarstwo też ze względu na naszego największego inwestora - holenderski Rabobank, który jest znany z inwestowania w ten sport.

Po konferencji goście zostali zaproszeni do zwiedzenie imponującego obiektu, a także mogli przyjrzeć się z bliska olimpijskiej kadrze sprinterów przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W pokazowych wyścigach uczestniczyli także medaliści Mistrzostw Świata Juniorów w RPA oraz kolarze Pruszkowskiego Towarzystwa Cyklistów.

Prezes PZKol Wojciech Walkiewicz poinformował, że generalną próbą BGŻ Areny będą mistrzostwa Polski juniorów rozpoczynające się 21 sierpnia. Jednak pierwsza wielka impreza, podczas której nastąpi uroczyste, oficjalne otwarcie toru oraz jej rozpoczęcie, to Mistrzostwa Eurory (3-7 września 2008). W przyszłym roku, od 25 do 29 marca odbędą się tu mistrzostwa świata - największa po igrzyskach olimpijskich impreza w kolarstwie torowym.

Tor został zaprojektowany przez profesora Wojciecha Zabłockiego, przed laty szermierza, mistrza świata i medalistę olimpijskiego w szermierce. Pomysł wybudowania krytego toru kolarskiego zrodził się już w 1997 roku, kiedy to powstały pierwsze, wstępne wersje projektu. Początkowo miał powstać w Łodzi, później rozpatrywano kolejne lokalizacje - Warszawę, Wrocław i Szczecin, gdzie istnieje od lat betonowy, częściowo kryty tor kolarski. Ostatecznie pomysł budowy tego unikalnego obiektu zaaprobowały władze Pruszkowa.

Prof. Zabłocki wyjaśnił, że kształt budynku nawiązywać ma do rycerskich tradycji, przypomina bowiem hełm polskiej husarii. Podkreślił też, że zaletą welodromu jest bardzo dobre oświetlenie naturalne oraz jego otoczenie - za przeszklonymi ścianami widać zieleń drzew i zlokalizowane tuż obok stawy, wykopane ponoć przed setkami lat przez... tureckich jeńców, którzy dostali się do niewoli po odsieczy wiedeńskiej polskiego króla Jana III Sobieskiego. Znakomity architekt ma także pomysł, aby wzbogacić otoczenie o aleję, która obok funkcji rekreacyjnych przypominałaby postaci ludzi najbardziej zasłużonych dla polskiego kolarstwa, poczynając od Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa.

Sercem obiektu jest 250-metrowy tor pokryty drewnem z sosny syberyjskiej. Na trybunach jest 1700 miejsc siedzących dla widzów, z możliwością dostawienia kolejnych 1300. W sumie obiekt ma powierzchnię 10 tysięcy metrów kwadratowych, a koszt budowy jednego metra wyniósł 6 tysięcy złotych.

Obiekt, obok funkcji toru kolarskiego, stwarza możliwość organizowania zawodów sportowych w wielu dyscyplinach - sportach walki, grach zespołowych, szermierce, a nawet zawodów hippicznych. Gospodarze welodromu mają także zamiar korzystać z innych możliwości komercyjnego wykorzystania BGŻ Areny - organizacji kiermaszów, festynów, imprez rozrywkowych czy wystaw.

Źródło:  PZKol/PAP
21:25, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 01 sierpnia 2008
Wczorajszego popołudnia policjanci z sekcji kryminalnej w Pruszkowie zatrzymali 3 mężczyzn, którzy zażądali od właściciela skradzionego dzień wcześniej samochodu 10 tysięcy złotych za jego zwrot. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek do Komendy w Pruszkowie zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży samochodu. Wczoraj ponownie zgłosił się i powiedział, że złodzieje zażądali od niego pieniędzy w kwocie 10 tysięcy złotych za zwrot auta. Jak się okazało jednym z nich był znajomy pokrzywdzonego i to on rozmawiał w sprawie wykupu.

Policjanci z sekcji kryminalnej natychmiast podjęli działania w celu zatrzymania sprawców. We wskazanym przez sprawców miejscu i czasie zorganizowali zasadzkę. Kiedy funkcjonariusze jechali na miejsce w przejeżdżającym obok nich samochodzie pokrzywdzony wskazał swojego znajomego. Policjanci natychmiast zatrzymali sprawców.

Zatrzymani Eryk S. (30 lat), Sławomir D. (38 lat) i Robert S. (31 lat) wskazali miejsce przechowywania skradzionego samochodu, a następnie zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Dzisiaj usłyszą zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
01:42, msciciel337 , Miasto
Link