Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 27 sierpnia 2007
Chuligani stołecznej Legii i Arki Gdynia chcieli się "sprawdzić w ustawce" do jakiej miało dojść podczas meczu drugiej ligi pomiędzy Zniczem Pruszków, a Arką Gdynia. Jednak policja okazał się czujna i udaremniła bójkę, na którą szykowało się około 200 osób.

Sam mecz zespołów piłkarskich przebiegł w spokojnej atmosferze bez żadnych incydentów. Spotkanie Znicza Pruszków z Arką Gdynia obejrzało 2500 kibiców. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Informacje na temat "ustawki" - czyli umówionej bójki zwaśnionych ze sobą grup - wymieniano od kilku dni na forach internetowych. W wyniku akcji funkcjonariuszy zatrzymano wśród kibiców Arki dwóch mężczyzn. Jeden okazał się osobą poszukiwaną ,a drugi odpowie za znieważenie policjanta.

Klub z Pruszkowa przygotował się to spotkanie i wynajął prawie 150 ochroniarzy. Dodatkowo policja skierowała do akcji ok. 150 funkcjonariuszy. Kilkuset było w gotowości.

Znicz Pruszków - Arka Gdynia 2:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Bartosz Karwan (27), 1:1 Igor Lewczuk (54), 2:1 Tomasz Piotrowski (77), 2:2 Bartosz Karwan (84).
Żółte kartki:
Znicz Pruszków: Igor Lewczuk, Bartosz Wiśniewski,
Arka Gdynia: David Kalousek.

Źródło: TVN24.pl
13:40, msciciel337 , Sport
Link
czwartek, 23 sierpnia 2007
Od września br. na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz dzięki środkom zapewnionym przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie rusza nowa inicjatywa sportowa, skierowana do młodzieży szkolnej pn.: "Czwartki Lekkoatletyczne".

Imprezy o charakterze cyklicznym będą się odbywać raz w miesiącu w okresie od września 2007 r. do czerwca 2008 r. na stadionie lekkoatletycznym w Pruszkowie.
Lekkoatletyczne czwartki mają służyć wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży szkolnej, nauczać aktywnie spędzać czas wolny, wpływać na wzrost sportowej aktywności, nauczać "zdrowej" rywalizacji sportowej.
Lekkoatletyka jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu zwana potocznie „Królową Sportu”. Obejmuje konkurencje oparte na naturalnych formach ruchu. W jej skład wchodzą: biegi, skoki, chody, rzuty, które są konkurencjami klasycznymi wchodzącymi w skład programu Igrzysk Olimpijskich.

W latach 60. "Czwartki Lekkoatletyczne" były masową imprezą dla młodzieży. To z niej wyrośli tacy mistrzowie olimpijscy jak Irena Szewińska, Władysław Komar i Jacek Wszoła. Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" wspólnie z Fundacją Polskiej Atletyki reaktywowało tę imprezę w 1995 roku.

Źródło: Michał Tukiendorf, www.powiat.pruszkow.pl
18:47, msciciel337 , Sport
Link
niedziela, 19 sierpnia 2007
Jeśli lubisz jeździć na rowerze i zarazem poznawać ciekawe miejsca i ciekawostki z nimi związane to zapraszamy na KOLEJnego Alleycata, który odbędzie się 26.08.2007 roku w Piastowie i okolicach. Start o godzinie 17 spod parkingu pod wiaduktem w Piastowie po północnej stronie torów. Wyposażenie niezbędne: rower; mapa Piastowa, Pruszkowa i Ursusa; wpisowe 5 zł.

Organizator: "Szczególnie zapraszam osoby, które wcześniej brały udział w alleypiastach, ale stopień trudności wyścigu spowodował problemy z ukończeniem. Postaram się, aby ten wyścig był szczególny nie tylko z powodu, że to będzie mój pierwszy alley w roli organizatora, ale także z powodu zmienionych zasad, które pozwalają teoretycznie słabszym zawodnikom osiągnąć bardzo dobry wynik".

11:57, msciciel337 , Okolice
Link
wtorek, 14 sierpnia 2007
Tradycyjnie już 8 września odbędzie się festyn rekreacyjno - rodzinny Żegnaj lato na rok... organizowany przez Urząd Miejski w Pruszkowie – Biuro Promocji Miasta. Zabawy, i koncerty dla dzieci i dla wszystkich będą odbywać się na terenie MZOS "Znicz" przy ul. Bohaterów Warszawy 4 od godziny 15.00 do 22.00. W programie festynu znajdują się m. in. gastronomia, miasteczko zabaw dla dzieci, otwarte zabawy i rekreacja na boisku bocznym.

Program imprezy:
14:00 - rekreacja, lunapark, gastronomia
16:00 - Lokomotywa Pana Tuwima
17:00 - Chris Peter Band
18:30 - Ewelina Flinta
19:30 - Kult

Źródło: www.pruszkow.pl
00:35, msciciel337 , Miasto
Link
poniedziałek, 13 sierpnia 2007
MPWiK w m.st. Warszawie S.A. informuje, że w dniu 13.08.2007 nastąpiły dwie awarie magistrali wodociągowej w Pruszkowie. W związku z powyższym uruchomione zostały lokalne ujęcia wody. Pomimo tego wielu mieszkańców Pruszkowa odczuje spadek ciśnienia wody lub jej brak. Usunięcie awarii przewidywane jest w dniu jutrzejszym. Za wszelkie niedogodności wynikające z awarii przepraszamy.

Źróło: MPWiK
16:49, msciciel337 , Miasto
Link