Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
środa, 24 lipca 2013
Na rowerzystów jeżdżących ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Powstańców czeka wiele niespodzianek. Niestety nie wpływają one korzystnie na ich bezpieczeństwo, a wręcz przeciwnie - stwarzają zagrożenia.
Ścieżka rowerowa w Pruszkowie
wtorek, 16 lipca 2013
Od najbliższej niedzieli przy stawie w Parku Potulickich w Pruszkowie działać będzie darmowa wypożyczalnia kajaków. Łódkami będzie można popływać w każdą niedzielę do końca sierpnia w godzinach od 10:00 do 18:00. Na mieszkańców Pruszkowa czekać będzie 10 kajaków dwuosobowych sprinter z możliwością montażu trzeciego siedziska dla dziecka.
Kajaki na stawie w Parku Potulickich w Pruszkowie
piątek, 12 lipca 2013
Od dwóch tygodni odpady w całej Polsce odbierane są według nowych zasad. Obowiązek podpisania umowy z firmami wywozowymi przejęły gminy, które ustalają również ile za śmieci płacą ich mieszkańcy. W Pruszkowie stawka miesięczna za śmieci segregowane wynosi 12,50 zł, a za niesegregowane 20 zł. Kwoty te zostały ustalone jeszcze przed wyborem firmy odbierającej odpady.
Kontenery na odpady segregowane w Pruszkowie
sobota, 06 lipca 2013
Kolejny weekend i kolejne Mistrzostwa Polski na pruszkowskim torze kolarskim BGŻ Arena. W zeszłym tygodniu o medale rywalizowali młodzieżowcy, a w ten weekend (6 i 7 lipca) ścigają się niewidomi i słabowidzący podczas XIII Mistrzostw Polski w Kolarstwie Torowym Niewidomych i Słabowidzących.
BGŻ Arena
piątek, 05 lipca 2013
MPWiK poinformowało o awarii magistrali wodociągowej Pasma Pruszkowskiego. Aby umożliwić mieszkańcom przygotowanie się do obniżenia ciśnienia w sieci lub całkowitego braku wody, wyłączenie magistrali w celu jej naprawy zaplanowano dopiero na wtorek 9 lipca od godziny 21:00.
Awaria magistrali
środa, 03 lipca 2013
14 września o 19:00 w pruszkowskiej hali Znicz odbędzie się gala Profesjonalnej Ligi MMA - PLMMA 20 Extra. W walce wieczoru Józef Warchoł zmierzy się z Kamilem Bazelakiem. Ponadto wcześniej rozegrane zostaną zawody Amatorskiej Ligi MMA.
MMA w Pruszkowie

Tagi: gala mma sport
16:20, msciciel337 , Sport
Link
wtorek, 02 lipca 2013
Wkrótce na welodromie BGŻ Arena odbędzie się kolejna duża impreza. Tym razem nie będą to jednak zawody kolarskie, a rolkarskie. W dniach od 12 do 14 lipca 2013 odbędzie się impreza Battle Warsaw będąca jednocześnie Mistrzostwami Europy we freestyle'u na rolkach.
Battle Warsaw 2013
poniedziałek, 01 lipca 2013
Klub Bardzo Młodego Historyka działający przy pruszkowskim Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkie chętne dzieci w wieku od 7 do 14 lat na wakacyjne atrakcje przygotowane wraz z Młodzieżowym Domem Kultury. Wśród zapowiadanych wydarzeń są między innymi: wycieczki, gry terenowe, wizyty w muzeach, warsztaty oraz zajęcia artystyczne.
Mur Dulag 121
30 czerwca wystartowała druga edycja Pruszkowskiego Kina Letniego. Podobnie jak w ubiegłym roku filmowe hity pod gwiazdami można oglądać w każdą niedzielę, do końca sierpnia. Wstęp bezpłatny.
Pruszkowskie Kino Letnie

01:55, msciciel337 , Miasto
Link