Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
piątek, 31 lipca 2009
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi Sebastianowi K. za kradzież preparatów odchudzających. Sprawca wyjaśnił policjantom, że środki chciał podarować swojej dziewczynie.

W dniu 28.07.2009r na polnej drodze w rejonie Sokołowa  policjanci zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rowery.  Po wylegitymowaniu  okazali się nimi Marek H. 19 lat i Adrian K. 15 lat. Na jednym z rowerów mężczyźni wieźli  pudełko kartonowe owinięte w folię. Na pytanie policjantów co  w nim jest mężczyźni nie potrafili odpowiedzieć i dodali, że dostali je od kolegi, który pracuje w pobliskiej firmie kosmetycznej.

Po otwarciu paczki oczom policjantów okazało się  420 dziesięcio-gramowych  dawek preparatu do odchudzania. Osoby powiedziały funkcjonariuszom, że mają przekazać paczkę mieszkance Pruszkowa, której chłopak pracuje we wskazanej firmie i prosił ich o tę przysługę.

Mając podejrzenie, że towar może pochodzić z kradzieży policjanci pojechali do Sebastiana K. lat 23 l. i równocześnie skontaktowali się z właścicielem firmy, który  złożył w KP Michałowice zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Straty związane z dokonaniem kradzieży oszacował na kwotę 840 zł.

Nieletniego Adriana K. ze względu na młody wiek przekazano rodzicom. Markowi  H.  został przedstawiony zarzut paserstwa natomiast  Sebastianowi K.  zarzut kradzieży. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów  i dobrowolnie poddali się karze.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:21, msciciel337 , Okolice
Link
czwartek, 30 lipca 2009
Jedenastu nowych piłkarzy ma w kadrze pierwszoligowy Znicz Pruszków. Trener Krzysztof Chrobak zaznacza jednak, że nadal brakuje bramkarza, napastnika oraz lewego pomocnika. Mimo wszystko liczy na to, że zespół zajmie lepsze miejsce w lidze niż to było w minionym sezonie.

"Nadal szukamy graczy, którzy mogliby wzmocnić nasz zespół. Problemem nie jest jednak jedynie deficyt w postaci bramkarza, napastnika i lewego pomocnika, ale także stan zdrowia i dyspozycja zawodników, których mamy w kadrze" - podkreślił Chrobak.

Przygotowania przebiegały zgodnie z planem i wszystkie założenia wykonano. Znicz w cyklu przygotowawczym grał w dziesięciu sparingach, wygrał tylko dwa - z Unią Janikowo (5:0) i Wigrami Suwałki (2:0) oraz dwa zremisował.
"Najważniejsze, że wszystkie gry kontrolne się odbyły" - zaznaczył Chrobak, ale nie ukrywa, że przed zbliżającym się sezonem ma niemałe obawy. "Całkowicie musieliśmy przebudować linię obrony, odeszło od nas dwóch środkowych defensorów. Oprócz tego nie wszyscy są w pełni przygotowani. Kamil Majkowski i Tomasz Owczarek są z nami od niedawna i mają zaległości w treningach" - dodał.

Najbardziej szkoleniowiec liczy właśnie na tych dwóch zawodników i Dawida Ptaszyńskiego. "To zawodnicy o dużym potencjale i wierzę w to, że wzmocnią nasz zespół" - podkreślił.

Nikt w klubie nie stawia drużynie konkretnych celów. "Mam prywatne ambicje. Chciałbym, byśmy na koniec sezonu byli wyżej w tabeli niż to było ostatnio" - przyznał.

W pierwszej kolejce 1. ligi piłkarskiej Znicz zmierzy się przed własną publicznością z Wisłą Płock.

Źródło: PAP/Onet.pl
17:32, msciciel337 , Sport
Link
środa, 29 lipca 2009
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje podróżnych, że z uwagi na niską frekwencję, od dnia 3 sierpnia 2009r. (poniedziałek) wprowadzone zostają zmiany w organizacji autobusowych linii uzupełniających.

1) Michałowice WKD - Warszawa Ursus PKP - likwidacja linii

2) Komorów WKD - Pruszków PKP - Pruszków WKD - skrócenie linii  do relacji:  Komorów  WKD - Pruszków PKP - wraz ze zmianą rozkładu jazdy (linia będzie kursować w szczycie porannym)

3) Podkowa Leśna Główna WKD - Brwinów PKP - zmiana rozkładu jazdy

Linie autobusowe uruchomione przez WKD na okres remontu wiaduktu kolejowego mają na celu zapewnienie alternatywnego dojazdu do centrum Warszawy z wykorzystaniem pociągów "Kolei Mazowieckich", którymi można podróżować na podstawie ważnych biletów WKD.

Zmienione rozkłady jazdy linii autobusowych WKD obowiązujące od dnia 03.08.2009 r.:
Komorów WKD - Pruszków PKP (6:50-7:50)
Podkowa Leśna Główna WKD - Brwinów PKP (6:30-7:30)

Źródło: WKD
14:22, msciciel337 , Komunikacja
Link
W dniu 24 lipca po godzinie 20 zakończyła się akcja odławiania samicy łosia, która spacerowała po ul. Studziennej w Pruszkowie. Nie przejmując się dosyć dużą grupą gapiów, wędrowała od podwórka do podwórka, skubiąc miejską zieleń.

Później ukryła się na niezamieszkałej posesji. Tam ostatecznie bez większych trudności łosze uśpił łowczy. Całą akcję koordynował Waldemar Pielat Kierownik Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego. Uczestniczyło w niej 16 osób w tym strażnicy miejscy, policjanci, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz lekarz weterynarii i łowczy. Mieszkańcy Pruszkowa bacznie obserwowali całą akcję i pilnowali, aby zwierzęciu nie stała się żadna krzywda. Piękne, dorodne zwierzę zostało przewiezione do Puszczy Kampinoskiej, gdzie je wybudzono i spokojnie powróciło do domu.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie się w akcję Starosta Pruszkowski składa Panu Włodzimierzowi Majchrzakowi Komendantowi Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Na stronie pruszkowskiej Straży Miejskiej został umieszczony materiał filmowy dokumentujący akcję odławiania łosia.

Źródło: Powiat Pruszkowski
10:22, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 24 lipca 2009
Stowarzyszenie 5plus zaprasza wszystkich do udziału w wakacyjnym cyklu imprez "Sportowa Sobota".

Do udziału w imprezach Stowarzyszenie zaprasza całe rodziny zapewniając, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Początek już najbliższą sobotę (25 lipca) o godzinie 12:00 w Parku Potullickich przy ul Lipowej.

W programie między innymi: siatkówka, kometka, rzuty do puszek, kapsle, gry i zabawy zręcznościowo - logiczne, kolorowanki dla dzieci. W sierpniu
plenerowy fitness.

Źródło: Stowarzyszenie 5plus
13:18, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 23 lipca 2009
- W czwartek około godziny 23 mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa i Michałowic zostaną bez wody - informuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik MPWiK. Powodem jest awaria, która zostanie usunięta dopiero w niedzielę o 5 rano. Mieszkańcy muszą się przygotować na przetrwanie awarii, bo wody z beczkowozów nie starczy dla wszystkich.

- Jest niewielka awaria w magistrali w Al. Jerozolimskich - opowiada Milczarczyk. - To nic poważnego, ale naprawić trzeba - dodaje.

Nie starczy dla wszystkich

Prace spowodują, że ciśnienie w kranach mieszkańców Pruszkowa, Piastowa i Michałowic znacznie spadnie.

- Jeszcze mieszkańcy niższych pięter w blokach będą mieli wodę w kranach, ale będzie płynęła bardzo słabo - przygotowuje rzecznik. - Woda nie dopłynie już do 4 kondygnacji.

Będą beczkowozy, ale...

MPWiK zapewnia, że w centralnych punktach miejscowości staną beczkowozy.

- Niestety, nie uda nam się zaopatrzyć w wodę każdej uliczki, więc prosimy mieszkańców o przygotowanie się na brak wody przez najbliższe dni - zastrzega Milczarczyk.

Zespół Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Pruszkowie poinformował, że w dniu 23.07 br. od godz. 19.00 rozstawione zostaną beczki z wodą pitną w następujących punktach miasta:
1. ul. Emancypantek, róg ul. Ramzesa
2. ul. Wojska Polskiego przy sklepie "Rossman"
3. ul. Wróblewskiego 22
4. ul. Groblowa 10
5. ul. Wojska Polskiego 16
6. ul. Srebrna 11

Służby miejskie zostały poinformowane o nadchodzących utrudnieniach. Szpitale już się przygotowały na brak wody - informuje MPWiK.

Korki w drodze do miasta

Kierowcy muszą się przygotować na większe niż zazwyczaj korki w drodze do pracy. Wodociągowcy, którzy przez ponad dwa dni będą usuwać awarię, prawdopodobnie będą musieli zająć jeden pas ruchu Alej Jerozolimskich na wysokości Michałowic.

Źródło: TVN Warszawa / Straż Miejska w Pruszkowie
10:41, msciciel337 , Miasto
Link
Najpierw wyrwał kobiecie torebkę, później uciekał przed policjantami, aż na końcu odrzucił od siebie narkotyki. 17-letni Hubert P. został zatrzymany w bezpośrednim pościgu i osadzony w pomieszczeniach policyjnych. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za kradzież i posiadanie narkotyków grozi grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

22 lipca, tuż po godzinie 18.00 policjanci z Pruszkowa zostali powiadomieni o kradzieży torebki. Jak wyjaśniła pokrzywdzona młody mężczyzna najpierw ją odepchnął, a następnie wyrwał własność i oddalił się w kierunku ulicy Komorowskiej.

Policjanci natychmiast udali się w poszukiwaniu sprawcy. Wspólnie z nimi pojechała kobieta. Na pobliskim osiedlu rozpoznała chłopaka, który dokonał kradzieży. Jednakże młodzieniec na widok radiowozu wsiadł na rower i zaczął uciekać. Kiedy zorientował się, że nie będzie to takie proste, na teren posesji obok której przejeżdżał wrzucił jakieś zawiniątko.

Gdy jedna załoga dokonywała zatrzymania Huberta P., druga zabezpieczała odrzucony przedmiot. Jak się okazało były to 2 działki suszu roślinnego wyglądem i zapachem przypominające marihuanę.

KPP w Pruszkowie
10:39, msciciel337 , Miasto
Link
niedziela, 19 lipca 2009
W dniu 25 lipca 2009 r. odbędą się uroczyste obchody Dnia Dekarza połączone z IV Mistrzostwami Polski Młodych Dekarzy.

W tym roku Polskie Stowarzyszenie Dekarzy świętuje swoje X- lecie. W dniu św. Jakuba, patrona wszystkich dekarzy, odbędzie się uroczysta Gala. W uroczystości swój udział zapowiedzieli dekarze z całej Polski, Prezydent i przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Dekarzy (IFD), przedstawiciele Firm Wspierających PSD oraz zaproszeni goście z Ministerstwa Edukacji Narodowej i władz Powiatu Pruszkowskiego na czele z Elżbietą Smolińską Starostą Pruszkowskim.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy powstało na Mazowszu w 1999 roku. Obecnie skupia 700 dekarzy w 13 oddziałach. Stowarzyszenie od lat działa na rzecz edukacji młodzieży w zawodzie dekarza, podniesieniu rangi zawodu dekarza oraz przywrócenia w Polsce dobrych tradycji rzemieślniczych. Organizacja stara się, aby działalność gospodarczą w dekarstwie mogły prowadzić wyłącznie osoby wykwalifikowane, z praktyką potwierdzoną egzaminem państwowym. W tym roku Stowarzyszenie postanowiło zbudować szkołę dekarską z prawdziwego zdarzenia.

Dzięki pomocy i hojności Członków Wspierających oraz pracy społecznej dekarzy udało się wybudować przy Zespole Szkół nr 1 w Pruszkowie halę do zajęć praktycznych o powierzchni 270 m2. W tej hali będą odbywać się zajęcia praktyczne uczniów z klasy dekarskiej, kursy czeladnicze, mistrzowskie oraz szkolenia dla dekarzy prowadzone przez PSD i producentów pokryć dachowych oraz narzędzi dekarskich.

Źródło: www.powiat.pruszkow.pl
16:12, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 16 lipca 2009
Jeden ma 19, drugi 22 lata. Potrzebowali gotówki, więc wpadli na pomysł niezwrotnej „pożyczki” z jednego z banków. 60 tysięcy pozostało tam gdzie ich miejsce, a amatorzy łatwych pieniędzy będą systematycznie meldować się w komendzie.

W poniedziałek policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali poufną informację, że w jednym z pruszkowskich banków może dojść do wyłudzenia kredytu. Niezwłocznie podjęli czynności, które uniemożliwiłyby przestępstwo i doprowadziły do zatrzymania sprawców. Tuż przed 11.00 pojechali na miejsce.

Pracownicy potwierdzili nieścisłości. Otrzymali wniosek o przyznanie kredytu od 19-letniego Łukasza R. Ten mieszkaniec Wolicy przedstawił zaświadczenie o zatrudnieniu na stanowisku samodzielnego kucharza w jednej z restauracji. Pracownicy banku potwierdzili zatrudnienie telefonicznie, lecz decyzja kredytowa i tak była odmowna. Funkcjonariusze jednak również potwierdzili, że mężczyzna nie jest zatrudniony w podanym punkcie. Byli tam jednak osobiście i ustalili, że chłopak nigdy tam nie pracował.

Tuż przed 14.30 do banku przyszli dwaj młodzi mężczyźni , aby podpisać umowę kredytową. Byli bardzo zdumieni, że czekali już na nich policjanci.
Zarówno Łukasz R. jak i Paweł F. przyznali się do usiłowania wyłudzenia 60 tysięcy. Z uwagi na ich wiek i na to, że obaj nie byli karani, policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie dozoru policyjnego. Prokurator przychylił się do stanowiska Policji. Miejmy nadzieje, że chłopcy skorzystają z szansy jaka otrzymali.

Źródło: KPP w Pruszkowie
10:01, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 15 lipca 2009
W dniu 14 lipca 2009 roku na terenie Pruszkowa odbył się jeden z wielu etapów, prowadzonej corocznie przez PKP PLK S.A. ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!". W realizacji zamierzeń akcji wzięli udział: pracownicy PKP, funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei oraz pruszkowscy strażnicy miejscy z Pruszkowa.

Celem kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” jest podnoszenie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach, kształtowanie zachowań, utrwalanie postaw społecznie pożądanych. W ramach działalności profilaktycznej, prowadzący akcję w rejonie przejazdu kolejowego, łączącego dzielnice naszego miasta os. Staszica i Gąsin, propagowali bezpieczne zachowania w trakcie przechodzenia przez torowisko, uświadamiali mieszkańców o mogącym ich spotkać zagrożeniu oraz rozdawali materiały profilaktyczne i prewencyjne (ulotki, odblaski, a dla najmłodszych kolorowanki i baloniki).

Mimo obecności mundurowych w tym dniu przy strzeżonym przejeździe kolejowym, nie zabrakło nieodpowiedzialnych zachowań. Kilkoro z pieszych i rowerzystów zostało pouczonych w związku z popełnieniem przez nich wykroczenia. Jeden z kierowców, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem karnym.

Kolejne etapy kampanii odbędą się: 29.07.2009 r. g. 11:00 w Grodzisku Mazowieckim, 14.08.2009 R. g. 11:00 w Jaktorowie oraz 25.08.2009 r. g. 11:00 w Bartnikach.

Straż Miejska w Pruszkowie przestrzega kierowców i pieszych przed nieodpowiedzialnym zachowaniom podczas przekraczania torowisk kolejowych.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
10:38, msciciel337 , Miasto
Link
 
1 , 2 , 3