Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
czwartek, 31 lipca 2008
Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała mieszkanka Parzniewa, która w dniu wczorajszym, opiekowała się 4-letnim synem. Dzieckiem zajął się ojciec, mama trzeźwieje w policyjnych pomieszczeniach.

Wczoraj około godziny 22.30 policjanci z Pruszkowa zostali wezwani na interwencję. Zgłaszający poinformował, że przyjechał zabrać na wypoczynek swojego 4 – letniego syna. Jednak pomimo wcześniejszych ustaleń matka dziecka odmawia wydania go.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 29-letnia Dorota B. sama zajmuje się synem. Jej bełkotliwa mowa i zachwiania równowagi wskazywały, że jest pod wpływem alkoholu. Kobieta oświadczyła, że każdy może sobie w swoim domu wypić drinka, a policjanci postępują bezprawnie. Ponadto ma ona wysoko postawionych znajomych, którzy pomogą jej zwolnić interweniujących policjantów.

Mały Kuba pojechał z tatą na wakacje, a mama pojechała do komendy. Przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu osiągnęła wynik prawie 2 promile. Noc spędziła w pomieszczeniach dla zatrzymanych. Kiedy wytrzeźwieje będzie odpowiadała za narażenie życia i zdrowia swojego dziecka.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:12, msciciel337 , Okolice
Link
W poniedziałkową noc przy ul. Spokojnej, podczas libacji alkoholowej doszło do awantury w wyniku, której do szpitala trafiły 2 osoby, a jedna do policyjnej izby zatrzymań. Jeden z poszkodowanych został dwukrotnie ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej, a drugi ciężko pobity. Sprawca w dniu dzisiejszym zostanie przesłuchany, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

W przeciągu miesiąca na terenie Pruszkowa doszło do drugiego uszkodzenia ciała w wyniku pchnięcia nożem. Tak jak w poprzednim przypadku tuż przed zdarzeniem ofiara i sprawca wspólnie spożywali alkohol.

W poniedziałkową noc policjanci otrzymali wezwanie do interwencji. Zgłaszający informował, ze jego kolega krwawi. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali mężczyznę, który okładał pięściami leżącego na podłodze Tomasza M. Napastnik natychmiast został obezwładniony, a pokrzywdzony wskazał leżącego w sąsiednim pomieszczeniu 32-letniego Piotra G., u którego policjanci zauważyli dwie rany. Wezwany na miejsce lekarz karetki pogotowia orzekł, ze niezbędna będzie operacja.

Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo – śledcza, która wykonała czynności na miejscu zdarzenia, natomiast 38-letni Tadeusz K. został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach policyjnych. Tadeusz K. w chwili zatrzymania miał ponad 3‰ alkoholu. Dopiero dzisiaj można będzie go przesłuchać.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:10, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 23 lipca 2008
Wczoraj późnym wieczorem został zatrzymany przez policjantów z Pruszkowa sprawca pchnięcia nożem. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę. Ciężko ranny 32-letni mieszkaniec Pruszkowa trafił szpitala. Jak się okazało sprawca tego czynu to jego kolega. 47 letni - Jarosław B. dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora. Za usiłowanie zabójstwa może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotni poranek, około godziny 4.10, policjanci z Pruszkowa zostali powiadomieni o zdarzeniu w jednym z mieszkań przy ul. B. Prusa. Według zgłaszającego 32-letni mieszkaniec Pruszkowa został zaatakowany nożem przez nn. mężczyznę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali rannego trzydziestolatka. Po udzieleniu pierwszej pomocy policjanci natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Ranny mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Podczas ustalania przebiegu wydarzeń okazało się, że mieszkanie, w którym doszło do tragedii należy do ojca poszkodowanego 54-letniego Krystiana K., który twierdził, że podczas zdarzenia spał, a obudziło go dopiero wezwanie na pomoc. Kiedy zobaczył rannego syna nie było przy nim nikogo.

W mieszkaniu był również inny świadek, który udzielił nieco obszerniejszych wyjaśnień. Dzień wcześniej, razem z poszkodowanym przyszedł do mieszkania jego ojca, gdzie wspólnie spożywali alkohol. W spotkaniu tym uczestniczył też znajomy gospodarza, którego nie było w mieszkaniu podczas interwencji policjantów.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie okazało się, że na jednym z łóżek leżą dokumenty, które nie należą do żadnej z osób z którymi funkcjonariusze rozmawiali. Policjanci przypuszczali, że dokumenty te mógł zgubić sprawca. Podczas przesłuchania świadków zdarzenia, jeden z nich przyznał, że widział Jarosława B. z nożem w ręku. Oświadczył też, że obawiał się o swoje życie, dlatego od razu nie powiedział policjantom o tym, co zauważył.

Poszukiwania 47 – letniego Jarosława B. trwały do wczoraj. Kiedy policjanci ustalili, że sprawca najprawdopodobniej może ukrywać się w jednym z mieszkań na terenie Pruszkowa natychmiast ustalili jego miejsce pobytu. Późnym wieczorem mężczyzna został zatrzymany. Dzisiaj Jarosław B. zostanie przesłuchany przez prokuratora. Za usiłowanie zabójstwa może grozić mu nawet dożywocie.

Źródło: KPP w Pruszkowie
14:07, msciciel337 , Miasto
Link
poniedziałek, 07 lipca 2008
Na wniosek zarządu Komisja Odwoławcza ds. Licencji rozpatrzyła jeszcze raz (czyli po raz trzeci) wniosek licencyjny Polonii Bytom i wydała pozytywną decyzję dla bytomskiego klubu. Polonia Bytom została ukarana jednocześnie karą 100 tys. zł za nieterminowe złożenie wniosku licencyjnego.

Bytomski klub będzie co miesiąc sprawdzany przez organy licencyjne PZPN, czy poprawnie wywiązuje się z zaleceń Komisji. Decyzja ta oznacza, że Znicz Pruszków zagra w I lidze, a nie w Ekstraklasie, Widzew Łódź spada do II zamiast do I ligi, zaś Tur Turek utrzymuje się w I lidze, zamiast spaść do II ligi. To jednak napewno nie koniec zamieszania. Widzew będzie się odwoływał od decyzji, która wyrzuciła do do dawnej trzeciej ligi.

Źródło: 90minut.pl
22:49, msciciel337 , Sport
Link
sobota, 05 lipca 2008
Informujemy, że w najbliższy oraz przyszły weekend tj. od 4 lipca (piątek) od godz. 20.00 do 6 lipca (niedziela) do godz. 0.00 oraz od 11 lipca (piątek) od godz. 20.00 do 13 lipca (niedziela) do godz. 0.00 z powodu robót torowych na linii średnicowej, wszystkie pociągi (Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej) kursujące z kierunku zachodniego w kierunku wschodnim, będą kursować przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.

Rozkład jazdy niektórych pociągów w kierunku zachodnim ulega kilkuminutowym zmianom.

00:23, msciciel337 , Komunikacja
Link
piątek, 04 lipca 2008
Policjanci z Michałowic odnotowali pierwsze utoniecie tego roku na terenie powiatu pruszkowskiego. W dniu wczorajszym na terenie miejscowości Michałowice, w starej Żwirowni miało miejsce utoniecie 36-letniej kobiety.

Z informacji, jakie zebrali policjanci wynika, że Beata S. przed wejściem do wody w miejscu niewyznaczonym jako kąpielisko spożywała alkohol w towarzystwie 3 innych osób.

Funkcjonariusze z powiatu pruszkowskiego przypominają, że na podległym terenie nie ma strzeżonych kąpielisk. Najbezpieczniejsze miejsca to baseny.

Źródło: KPP w Pruszkowie
16:20, msciciel337 , Okolice
Link
środa, 02 lipca 2008
Wydział Dyscypliny PZPN postanowił zdegradować Koronę Kielce do pierwszej ligi (dawna druga liga) za udział w aferze korupcyjnej. Oznacza to, że w ekstraklasie zagra Znicz Pruszków, dla którego będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na wtorkowym posiedzeniu Wydziału Dyscypliny PZPN podjęto decyzję o degradacji Korony Kielce o jedną klasę rozgrywkową. Dodatkowo Korona została ukarana 7 punktami ujemnymi i karą finansową 70 tys. zł. Oznacza to, że Znicz zagra w ekstraklasie jeśli spełni wymogi licencyjne. To jednak tylko formalność!

Korona Kielce zaproponowała dobrowolne poddanie karze w wysokości 16 pkt. ujemnych i 200 tys. złotych, ale ta propozycja nie zyskała akceptacji WD PZPN, który dopuszczał tylko karę degradacji.
Decyzja została wydana w trybie spornym, zatem Koronie przysługuje prawo do odwołania do Związkowego Trybunału Piłkarskiego. Dopiero po wyczerpaniu drogi odwoławczej decyzja uprawomocni się.

Źródła: Sport.pl, Znicz Pruszków
00:15, msciciel337 , Sport
Link