Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
czwartek, 26 lipca 2007
W dniu 23 lipca 2007 roku na terenie Wojewódzkiego Samodzielnego Psychiatrycznego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, zostały przeprowadzone wspólne ćwiczenia doskonalające Policjantów oraz Strażaków organizowane przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Działania były prowadzone na obiekcie należącym do Wojewódzkiego Samodzielnego Psychiatrycznego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie przy ulicy Partyzantów 2/4.
W Klubie Pacjenta dochodzi do kłótni między pacjentami Szpitala.
W wyniku podpalenia kotary oddzielającej scenę i salę widowiskową, przez jednego z awanturujących się mężczyzn, dochodzi do pożaru wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo konflikt pomiędzy pacjentami przenosi się na miejsce zbiórki ewakuowanych i staje się przyczyną bójki pomiędzy innymi pacjentami Szpitala.

Celem działań było doskonalenie współpracy pomiędzy Policją a Strażą Pożarną oraz wypracowanie współpracy z podmiotami realizującymi akcję ratowniczą.

Zweryfikowano, także sposób postępowania z pacjentami Szpitala Psychiatrycznego w przypadku powstania pożaru.

Żródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie
00:15, msciciel337 , Miasto
Link
wtorek, 24 lipca 2007
W sobotę 28 lipca odbędzie się w Pruszkowie kolejny wyścig rowerowy - alleycat. Tym razem tematem przewodnim wyścigu będą... porachunki mafijne!

Uwaga! Już w najbliższą sobotę dojdzie do starcia dwóch konkurujących ze sobą pruszkowskich gangów! Nie udawaj, że Ciebie ta sprawa nie dotyczy... Staw się w sobotę 28 lipca na parkingu przed targowiskiem Manhattan (Pruszków, ul. Bolesława Prusa 41) o godzinie 18:30 aby stać się czynnym uczestnikiem mafijnych porachunków...
Dla najlepszych gangsterów (i gangsterek) nagrody, dla wszystkich pamiątkowe szprychówki. Wpisowe 5 zł. Radzimy zabrać ze sobą (aktualną) mapę Pruszkowa i okolic. Po trudach ulicznych walk zapraszamy na ognisko!

Źródło: Alleycat Pruszków & Piastów

Aktualizacja (30.07.2007): Na stronie Alleypiasta dostępne są już wyniki, zdjęcia oraz relacje z wyścigu Mafia Alleycat.
00:17, msciciel337 , Sport
Link
sobota, 14 lipca 2007
Ze względu na uwarunkowania geologiczne zmieniono koncepcję przebudowy pałacyku Sokoła. Na potrzeby biblioteka, która według pierwotnego projektu miała znajdować się w podziemnej części budynku, zostanie wybudowany pawilon... ze szkła.

Badania geologiczne wykazały, że na głębokości 1,70 cm znajduje się woda - projekt przebudowy pałacyku zakładający zagłębienie pomieszczeń biblioteki i sali koncertowej okazał się niemożliwy do realizacji.
Realizacja starej koncepcji niosła ryzyko katastrofy budowlanej nie tylko dla samego pałacyku, ale i dla sąsiednich budynków przy ul. Chopina - poinformował podczas ostatniej sesji rady miejskiej, zastępca prezydenta Andrzej Kurzela.
Przebudowa pałacyku, łącznie z salą koncertową będzie więc realizowana w obrysie obiektu. W pobliżu ulicy Niecałej, w parku został zaprojektowany przeszkolony pawilon - przeznaczony na potrzeby biblioteki.
Będzie to bardzo ciekawe architektoniczne połączenie starej zabudowy pałacu z ultranowoczesnym szklanym obiektem biblioteki - zapowiada zastępca prezydenta Andrzej Królikowski.
Czy zderzenie historii z nowoczesnością wzbudzi wśród mieszkańców tak duże kontrowersje jak słynna szklana piramida przy Luwrze? O tym przekonamy się po zakończeniu realizacji inwestycji.
Żródło: Kurier Południowy NR 26
12:25, msciciel337 , Miasto
Link