Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
piątek, 28 czerwca 2013
Chyba każdy wie jak wyglądają schroniska dla zwierząt, nawet jeśli tam nigdy nie był. Ogólnie kojarzy się to z wielką kupą nieszczęścia. Nie każdy wie natomiast, że istnieją inna miejsca dla zwierząt, które nie znalazły jeszcze swojego człowieka. Takimi niesamowicie pozytywnymi miejscami są domy tymczasowe. W Pruszkowie bardzo prężnie działają dwa domy tymczasowe dla kotów.
Kot

16:28, msciciel337 , Miasto
Link
wtorek, 25 czerwca 2013
W sobotę (06.07.2013) w Parku Kościuszki odbędzie się trwający do północy koncert letni. Gwiazdą wieczoru będzie światowej sławy wokalistka jazzowa Urszula Dudziak. Wcześniej na pruszkowskiej scenie wystąpią wirtuoz akordeonu – Łukasz Brzezina oraz zespół KlezmaFour.
Urszula Dudziak
środa, 19 czerwca 2013
W dniach od 29 czerwca do 1 września 2013, w związku z pracami prowadzonymi przez Polskie Linie Kolejowe, zostanie zamknięta podmiejska kolejowa linia średnicowa na odcinku od Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej. Spowoduje to duże zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich.
SKM
wtorek, 18 czerwca 2013
Pruszkowski welodrom BGŻ Arena żyje. W dniach 27 czerwca - 1 lipca 2013 odbędzie się tam kolejna ogólnopolska impreza kolarska, tym razem będą to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Szkoda, że organizatorzy nie próbują szerzej poinformować mieszkańców Pruszkowa o swoich imprez w wyniku czego zmagania kolarzy na torze ogląda jedynie garstka najwytrwalszych kibiców.
Tor Kolarski w Pruszkowie
poniedziałek, 17 czerwca 2013
W miniony weekend odbył się pełen atrakcji piknik czołgowy w Pruszkowie. W najbliższy wtorek podobnego typu atrakcje będą mieli szansę obejrzeć mieszkańcy Piastowa. 18 czerwca 2013 o godzinie 18:00 przy Tesco w Piastowie odbędzie się pokaz kaskaderów z grupy Monster Show Chalaupka.
Monster Truck
piątek, 14 czerwca 2013
Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie wpisem na oficjalnej stronie miasta przypomina jak będzie wyglądać odbiór odpadów od 1 lipca 2013r. Poinformowano, że w drodze przetargu wybrany został wykonawca usługi - Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, który przez 2,5 roku odbierał będzie śmieci od mieszkańców Pruszkowa.
czwartek, 13 czerwca 2013
Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD zostanie – od 1 lipca br. – utrzymany na obszarze większości gmin aglomeracji warszawskiej. Jego funkcjonowanie jest niepewne jedynie w gminach powiatu wołomińskiego.
środa, 12 czerwca 2013
Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na V edycję rajdu pieszo - rowerowego „Pruszkowskie Poruszenie”. Impreza miała odbyć się w maju, podczas Dni Pruszkowa jednak z powodu złej pogody została przełożona i odbędzie się 23 czerwca.

23:09, msciciel337 , Sport
Link
Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska (GEPN) 23 czerwca będzie nurkować na Gliniankach Hosera w pruszkowskim Park Kultury i Wypoczynku Mazowsze. Nurkowanie ma na celu ustalenie, czy akwen kwalifikuje się do podwodnego sprzątania. Jeżeli tak, to nurkowie powrócą tam we wrześniu z akcją Sprzątania Świata 2013.
wtorek, 11 czerwca 2013
Miejski Ośrodek Kultury im. A. Kamińskiego w Pruszkowie zaprasza w najbliższą sobotę, 15 czerwca 2013 r. od godziny 15:00 do 22:00 na prezentację młodzieżowych zespołów rockowych uwieńczony koncertem legendarnej grupy DAAB. Wstęp wolny! Rock Piknik, to doroczny pruszkowski przegląd twórczości młodych zespołów rockowych. W tym roku odbywa się pod hasłem: "Lepiej grać niż ćpać".
 
1 , 2