Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 29 czerwca 2009
Kolejnym sparingpartnerem Legii podczas przygotowań do sezonu 2009/10 będzie czołowa drużyna I ligi – Znicz Pruszków. Starcie obu ekip rozpocznie się we wtorek na Stadionie Miejskim w Pruszkowie o godzinie 18.

Znicz w ubiegłym sezonie należał do najlepszych drużyn zaplecza Ekstraklasy. Ostatecznie pruszkowianie zajęli piąte miejsce w tabeli, ustępując jedynie Zagłębiu Lubin, Widzewowi Łódź, Koronie Kielce oraz Podbeskidziu Bielsko – Biała. Z Pruszkowa wyruszyło wielu zawodników na podbój Ekstraklasy. Najsłynniejsi z nich to Radosław Majewski (obecnie Polonia Warszawa), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Igor Lewczuk (Jagiellonia Białystok) i Adrian Paluchowski. Obecnie największą gwiazdą zespołu jest były napastnik Młodej Legii – Tomasz Chałas.

Sparing Legii ze Zniczem będzie miał bratobójczy charakter, ponieważ w obu zespołach występują przedstawiciele klanu Ekwueme. Legionista – Martins zmierzy się z bardziej doświadczonym Emanuelem – byłym zawodnikiem m.in. Wisły Płock oraz Lecha Poznań.

Bilety dostępne będą w cenie 15 i 10 zł.

Źródło: Legia.com
22:40, msciciel337 , Sport
Link
Nie gardzili niczym: biżuteria, platery, dokumenty, sprzęt budowlany, precyzyjne narzędzia pomiarowe. Policjanci z Pruszkowa w sobotni poranek odzyskali rzeczy pochodzące z włamań o wstępnej wartości około 60 tysięcy złotych.

Od kilku tygodni policjanci z wydziału kryminalnego zbierali materiały dotyczące serii włamań zarówno do mieszkań jak i pomieszczeń magazynowych. Mozolne poszukiwania przyniosły rezultaty. W piątek uzyskali informację, że szykuje się następne włamanie. Obserwacja nie trwała długo i funkcjonariusze już mieli pewność, że trafili w dziesiątkę. Około 1:30 w nocy zostali zatrzymani Grzegorz G. oraz Dariusz M. Z obserwowanych magazynów wynosili przygotowany towar. Żaden z nich nie zamierzał grzecznie oddać się w ręce policjantów. Jednak podjęte przez nich próby ucieczki zostały natychmiast udaremnione. Natychmiast sprawcy zostali przewiezieni do komendy, natomiast na miejsce udała się grupa dochodzeniowa zabezpieczające miejsce zdarzenia oraz odzyskany towar.

Na tym jednak nie koniec. W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn ujawniono kolejne "fanty". W sumie zabezpieczono wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, ubijak do betonu, dwie wiatrówki, ściernice, diamentowe, płytki wzorcowe, elektroniczne suwmiarki, internetowe zestawy startowe, laptopa, krótkofalówki, markowe buty sportowe, biżuterię i wiele innych przedmiotów. Jedynie sprzęt, który włamywacze zamierzali ukraść tej nocy został przez właściciela wyceniony na około 60 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem złodziejom grozi do 10 lat więzienia.

Natomiast soboty na niedzielę policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali na gorąco dwóch mężczyzn do dwóch rożnych włamań. Jeden ma 16, drugi 36 lat. Jeden trafi do sądu rodzinnego, drugi do karnego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotni wieczór. Tuż przed 22:00 oficer dyżurny otrzymał informacje, że coś dzieje się w jednym z lokali gastronomicznych, który był już zamknięty. Załoga, która pojechała na interwencję zastała wybita szybę, a w środku mężczyznę, który salwował się ucieczka. Po chwili został zatrzymany. Zdumionym policjantom Tomasz W. tłumaczył, że w domu miał tylko słodkie bułki, a nie chciał ich jeść. Dlatego postanowił włamać się do baru.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po 1:00. Funkcjonariusze zauważyli, że coś dzieje się obok kiosku ruchu. Na miejscu został zatrzymany 16-letni Kamil T., zanim jeszcze wszedł do sklepiku. Obaj mężczyźni usłyszą zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Dorosły wytłumaczy się prokuratorowi, nieletni sędziemu rodzinnemu.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:24, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 26 czerwca 2009
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z remontem wiaduktu kolejowego WKD zlokalizowanego na odcinku pomiędzy przystankami "Warszawa Raków" oraz "Warszawa Aleje Jerozolimskie" planowane są od 1 lipca do 31 sierpnia 2009r. znaczne ograniczenia w ruchu pociągów na linii WKD.
 
1. Prace remontowe prowadzone będą na stronie wschodniej wiaduktu. W związku z tym całkowicie dla ruchu pociągów zostanie zamknięty tor nr 2 (tor w kierunku Warszawy) – na odcinku od przystanku Warszawa Raków do stacji Warszawa Śródmieście WKD. Zamknięcie obowiązywać będzie we wszystkie dni (robocze oraz świąteczne) w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia przez całą dobę.
 
2. Kursowanie pociągów na linii WKD zostanie ograniczone do następujących relacji według specjalnegorozkładu jazdy:
- Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków
- Warszawa Raków – Grodzisk Mazowiecki Radońska
- Warszawa Raków – Milanówek Grudów
 
3. Na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków ruch pociągów WKD będzie się odbywać wahadłowo po jednym torze.
 
4. Na odcinku Warszawa Raków – Komorów ruch pociągów WKD będzie się odbywać po obydwu torach według specjalnej organizacji:
- Po torze nr 1 (tor prowadzący w kierunku od Warszawy do Grodziska Mazowieckiego) będą kursować pociągi w relacjach: Warszawa Raków – Milanówek oraz Milanówek – Warszawa Raków;
- Po torze nr 2 (tor prowadzący w kierunku od Grodziska Mazowieckiego do Warszawy) będą kursować pociągi w relacjach: Warszawa Raków – Grodzisk Mazowiecki oraz Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Raków.
Powyższe zapisy oznaczają, że na odcinku Warszawa Raków – Komorów część pociągów będzie kursować po torze niewłaściwym względem swojego kierunku jazdy i w związku z tym obsługiwane będą perony przystankowe dla przeciwnego kierunku ruchu:
- Relacja Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Raków – Grodzisk Mazowiecki: od Komorowa do Warszawy Raków normalnie; od Warszawy Raków do Komorowa po torze przeciwnym;
- Relacja Milanówek – Warszawa Raków – Milanówek: od Komorowa do Warszawy Raków po torze przeciwnym; od Warszawy Raków do Komorowa normalnie.

5. Na przystanku Warszawa Raków zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy z/do pociągów wahadłowych obsługujących relację Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków do/z pociągów obsługujących relacje Warszawa Raków – Grodzisk Mazowiecki Radońska i Warszawa Raków – Milanówek Grudów. Kursy w poszczególnych kierunkach będą ze sobą skomunikowane, a czas przeznaczony na przesiadkę nie będzie przekraczać 7 minut.
 
6. Na poszczególnych odcinkach linii WKD ruch pociągów będzie się odbywać z następującą częstotliwością:
- Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków - co 30 minut
- Warszawa Raków – Podkowa Leśna Główna - co 30 minut (pociągi do/z Grodziska Mazowieckiego i Milanówka)
- Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska   - co 60 minut
- Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów - co 60 minut
Uwaga: odwołane zostaną wszystkie pociągi rozpoczynające lub kończące bieg w Podkowie Leśnej oraz niektóre pociągi rozpoczynające lub kończące bieg w Grodzisku Mazowieckim (kursujące w godzinach szczytu).
 
7. W dni robocze w godzinach szczytu porannego i popołudniowego w zamian za wycofane pociągi WKD uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe, kursujące na trasach łączących wybrane stacje i przystanki linii WKD z przystankami na linii kolejowej obsługiwanej przez pociągi spółki "Koleje Mazowieckie – KM".
 
8. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2009r. wszystkie ważne bilety okresowe na przejazd pociągami WKD będą honorowane w pociągach Spółki "Koleje Mazowieckie – KM" na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście. Podróżny bez ważnego biletu WKD w pociągu KM zostanie uznany za jadącego bez ważnego biletu. Windykacja należności z tytułu przejazdu bez ważnego biletu pociągiem KM będzie się odbywać według zasad obowiązujących w KM.

Do pobrania ze strony WKD:
- Rozkład jazdy pociągów WKD ważny w dniach 1 lipca do 31 sierpnia 2009 (format pdf - 884 KB)
- Ulotka informacyjna (format pdf - 8,1 MB)

Źródło: WKD
15:15, msciciel337 , Komunikacja
Link Komentarze (3) »
czwartek, 25 czerwca 2009
Ani chwili nie wahali się dwaj 15-latkowie, kiedy przypadkiem stali się świadkami brutalnego napadu. Udali się w pościg za sprawcami rozboju i powiadomili o swoich ustaleniach. Dzięki min policjanci z Pruszkowa zatrzymali innego 15-latka, który był jednym ze sprawców. Gratulujemy chłopcom i ich rodzicom wspaniałej postawy.

W poniedziałkowy wieczór 20-letnia mieszkanka Pruszkowa wracała do domu. Nie spodziewała się niczego złego, tym bardziej, że na dworze było jeszcze widno. Nagle usłyszała ”Dawaj torebkę” i poczuła pociągniecie. Nie zamierzała oddać własności napastnikowi. Jak się później okazało było ich dwóch. Podjechali do dziewczyny na skuterze. Kiedy jeden z nich bił i kopał kobietę, drugi obserwował zajście z pojazdu. Gdy osiągnęli zamiar odjechali.

Nie przypuszczali, że do miejsca zdarzenia na skuterku podjeżdżają inni chłopcy. Z daleka widzieli co się dzieje. Chwilę później podjechali do pokrzywdzonej. Gdy usłyszeli, co się stało natychmiast pojechali za oddalającym się pojazdem. Gdy udało im się odczytać rejestrację zawrócili do dziewczyny. Przybyłym po chwili policjantom opowiedzieli co się stało i co udało im się zaobserwować. Zatrzymanie sprawcy było już tylko kwestia czasu. 15-letniego Krzysztofa bardzo zdziwiła wizyta policjantów. Jeszcze bardziej zdumieni byli jego rodzice, kiedy chłopak usłyszał zarzut rozboju. Teraz trafi do Sądu, który wyciągnie wnioski z jego wyjaśnień.

Trzy rodziny, trzech nastolatków. Dwa jakże różne spojrzenia na wydarzenia i skrajnie odmienne emocje. Z jednej strony duma, radość, ulga, z drugiej wstyd, złość i żal, że dziecko nie chciało skorzystać z rad, jakie przekazywali mu rodzice. Jeszcze jedna rodzina nie będzie miała powodów do radości. Zatrzymanie drugiego sprawcy to tylko kwestia czasu.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:43, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 24 czerwca 2009
20 czerwca 2009 roku po ciężkiej chorobie zmarł Roman Lawrence - Wójt Gminy Michałowice.

Msza św. zostanie odprawiona w dniu 26 czerwca 2009 r. o godzinie 12.30 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Michałowicach, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz miejscowy.

Księga Kondolencyjna została wyłożona w Urzędzie Gminy, w pokoju numer 17.

Źródło: www.michalowice.pl
14:25, msciciel337 , Okolice
Link
wtorek, 23 czerwca 2009
Najskuteczniejsza koszykarka minionego sezonu Ford Germaz Ekstraklasy – Ashley Shields w nadchodzących rozgrywkach będzie reprezentować barwy PTS Lidera Pruszków. Oprócz Amerykanki umowy z klubem z Mazowsza podpisało jeszcze dziewięć innych koszykarek.

24-letnia zawodniczka występuje na pozycji rzucającego obrońcy bądź niskiego skrzydłowego. Ze średnią 17.8 punktów na mecz była najskuteczniejszą koszykarką Ford Germaz Ekstraklasy. Ashley Shields, mimo średniego wzrostu, angażuje się również w walce na obu tablicach. W Lesznie była najlepszą zbierającą - średnio 7.4 zbiórki.

Pozyskanie, grającej w poprzednim sezonie w Dudzie Super Pol Leszno, Shields było jednym z głównych celów trenera pruszkowskiej drużyny Jacka Rybczyńskiego. – Jest to zawodniczka bardzo utalentowana. Potrafi dobrze rzucać i umiejętnie czytać grę – tłumaczy Rybczyński – Oglądałem mecze z jej udziałem w PLKK, zasięgnąłem opinii innych trenerów pracujących w ekstraklasie na jej temat. Będziemy mieć z niej duży pożytek.

Nowymi twarzami PTS Lidera będą jeszcze Joanna Górzyńska-Szymczak (10.7 pkt, 4.3 zbiórki) z Finepharm AZS KK Jelenia Góra oraz Ukrainka Lada Kovalenko (5.5 pkt i 3.0 zbiórki), ostatnio ŁKS Siemens AGD Łódź. – Potrzebowaliśmy doświadczonej Polki na pozycję środkowej, dlatego bardzo cieszymy się, że Joanna zgodziła się na nasze warunki – wyjaśnia Rybczyński. Kovalenko przed podpisaniem umowy trenowała przez kilka dni w Pruszkowie. Na trenerze Rybczyńskim wywarła pozytywne wrażenie. - Dla Lady będzie to już trzeci sezon w Polsce. W poprzednim za względu na zawirowania finansowe w łódzkim klubie nie mogła zaprezentować pełni swoich możliwości. Liczę, że odbuduje się w Pruszkowie – dodaje szkoleniowiec Lidera.

Klub podpisał również umowy z siedmioma koszykarkami występującymi w Pruszkowie w poprzednim sezonie: Magdą Balicką, Magdą Bibrzycką, Katarzyną Ćwiklińską, Lidią Kopczyk, Anną Kuncewicz, Mirelą Pułtorak i Katarzyną Salską.

Źródło: SportoweFakty.pl
21:48, msciciel337 , Sport
Link
sobota, 20 czerwca 2009
Polska i Polski Związek Kolarski otrzymali prawo organizacji kolejnej międzynarodowej imprezy na pruszkowskim welodromie. W dowód uznania organizacji torowych ME 2008 i MŚ 2009, w 2011 roku do Polski znów zjadą kolarze z całego świata.

Tym razem BGŻ Arena gościć będzie najlepszych juniorów globu, ponieważ impreza, której organizację przyznano Polsce to Mistrzostwa Świata Juniorów w kolarstwie torowym. Zawody w podwarszawskim Pruszkowie odbędą się w sierpniu 2011 roku.

Będzie to czwarta impreza o charakterze międzynarodowym na polskim welodromie, który jest pierwszym i jedynym drewnianym, krytym torem kolarskim w naszym kraju. We wrześniu 2008 w BGŻ Arenie rozegrano Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców, a w marcu 2009 Mistrzostwa Świata elity. W 2010 roku w Pruszkowie odbędą się Mistrzostwa Europy w Omnium, a rok później wspominane Mistrzostwa Świata Juniorów.

Źródło: PZKol
12:52, msciciel337 , Sport
Link
czwartek, 18 czerwca 2009
Już w najbliższą niedzielę 21 czerwca odbędzie się festyn rekreacyjny Pruszkowskie Wianki 2009. Biuro Promocji i Kultury Miasta Pruszków opublikowało szczegółowy plan imprezy.

Biuro Promocji i Kultury Miasta zaprasza do dobrej zabawy w parkowej scenerii przypominającej mazurski krajobraz. Wszyscy uczestnicy konkurencji rekreacyjnych mogą spodziewać się upominków, a szczęśliwy znalazca kwiatu paproci i finaliści w konkursie na najładniejszy wianek otrzymają nagrody ufundowane przez Getin Bank. Dodatkową atrakcją (oprócz tych wymienionych poniżej) będzie czterogodzinny pokaz modeli pływających sterowanych radiowo z możliwością "przejmowania sterów" przez publiczność.

Stawy w Parku Potulickich:

12.00 - 12.30: Pokazy akcji ratowniczych
- 12-stu ratowników WOPR Pruszków z pływalni KAPRY
- pies "BURBON" ratownik wodny
- motorówka i dwie łodzie ratownicze
- karetka pogotowia

12.00 - 15.30: Poszukiwanie kwiatu paproci

13.00 - 14.00: Część edukacyjna związana z ratownictwem oraz konkursy
- rzuty kołem
- rzuty rzutką
- reanimacja
- łódź R / tor ILS

13.00 – 15.00: Część rekreacyjna związana z wodą
- przewozy dzieci łodzią ratowniczą i motorówką po stawie

13.00 - 15.30: Konkurencje extremalne
- zjazd Tyrolski (zjazdy nad stawem z wysokiego drzewa na wyspie na ląd)
- ścianka wspinaczkowa 7,5 m z możliwością zjazdu ukośnego 40m

13.00 - 15.30: Sporty walki
- pokazy i zawody JUDO - prowadzi Przemysław Pruszkowski
- pokaz Mistrzów akrobatyki DUOFOCUS

13.00 - 15.30: Konkursy rekreacyjne
- hula-hop
- żonglerka
- skakanka
- konkurencje sprawnościowe
- zośka, rzuty do celu (woreczki , kółka itp.)
- odbijanie piłki siatkowej w parach na czas

13.00 - 16.00: Pokaz jazdy na cykloergometrach i konkurs
- pokaz organizuje główny mechanik kolarskiej kadry narodowej Jerzy Brodawka z udziałem gwiazdy kolarstwa

14.00 -16.00: Pokazy siłaczy i konkurs dla chętnych

15.30: Finał konkursu na najładniejszy wianek i poszukiwanie kwiatu paproci

Scena - teren MZOS "Znicz":
16.00: Miejski Ośrodek Kultury "Kamyk" w Pruszkowie
17.30: Silver
19.00: After Hours
20.30: Andrzej Piaseczny

Źródło: www.pruszkow.pl
20:18, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 12 czerwca 2009
15 czerwca 2009 roku (poniedziałek) w godzinach od 16.00 do 17.00 na rondzie Solidarności (u zbiegu ulic: Poznańska, Batalionów Chłopskich, Łączniczek AK i POW) odbędzie się protest, którego celem jest nakłonienie władz wojewódzkich do naprawy dróg i przyspieszenia budowy obwodnicy Pruszkowa.

Z tego powodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Pruszkowa. Protest jest organizowany zgodnie z Ustawą "Prawo o zgromadzeniach".

Postulaty protestujących:
  1. Żądamy budowy obwodnicy Pruszkowa, czyli „Paszkowianki”, łączącej Trasę Katowicką z Trasą Poznańską. Spowoduje to wyprowadzenie ruchu ciężarowego z miasta, udrożni wiadukt nad PKP i odciąży przejazd przez tory przy ul. Działkowej.
  2. Żądamy natychmiastowego remontu dróg wojewódzkich, a szczególnie drogi z Pruszkowa do Ołtarzewa (droga nr 718). Na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Żbikowskiej (za kościołem na Żbikowie) od 10 lat Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wykonuje żadnych remontów! Asfaltu już tam prawie nie ma, a spod jego resztek wystaje przedwojenny bruk! To chyba najbardziej zaniedbane skrzyżowanie na drogach wojewódzkich na Mazowszu.
  3. Żądamy poszerzenia do dwóch pasów Alei Jerozolimskich od Tworek do Znicza! Dziennie przejeżdża tam prawie 40 tysięcy samochodów! Jest to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg wojewódzkich na Mazowszu! Niezbędne są tam też kładki dla pieszych, by bezpiecznie mogli przechodzić na drugą stronę.
  4. Żądamy poszerzenia do dwóch pasów drogi z Pruszkowa do Grodziska! W godzinach szczytu sznury samochodów stoją w centrum Pruszkowa, bo nie są w stanie wydostać się z miasta na jednopasmową drogę wojewódzką!
  5. Żądamy budowy Trasy Książąt Mazowieckich (wzdłuż torów WKD) lub wykonania innej drogi, odciążającej ul. Prusa i Al. Wojska Polskiego w centrum Pruszkowa. Obiecują nam to od lat!
22:40, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 10 czerwca 2009
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Pruszkowie, Inicjatywa Społeczna "Alleypiast", Społeczne Stowarzyszenie "Forum Pruszków", klub PSM w Pruszkowie zapraszają na Spotkanie z Adamem Maciejewskim Zielone Piekło Papuańskiej Dżungli 17 czerwca 2009, godzina 19.00, Klub PSM, Al. Niepodległości 12.

Adam Maciejewski
Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, a jednocześnie podróżnik i miłośnik wypraw ekstremalnych. Na najbliższym spotkaniu podzieli się z nami swoimi wrażeniami ze swojej ostatniej podróży do "zielonego piekła" indonezyjskiej dżungli, spotkania z mieszkańcami Doliny Baliem oraz dzikimi Korowajami.

Korowajowie
Plemiona zamieszkujące bagienne tereny w okolicach rzeki Einlanden, jednego z najbardziej niedostępnych rejonów świata. Ich życie to stała walka o byt i życie w stanie ciągłego napięcia. Wojny i waśnie plemienne sprawiły, że mieszkają w domach zbudowanych w koronach drzew.

Broń i narzędzia
Choć rzadko się do tego przyznają, wśród Korowajów do dziś zdarzają się przypadki kanibalizmu, W wielu chatach zgromadzone są strzały, nie tylko na dzikiego zwierza, ale przeznaczone "na ludzi". Korowajowie imponują i przestraszają ozdobami i strojami. Na spotkaniu zobaczymy je z bliska.
00:21, msciciel337 , Miasto
Link
 
1 , 2