Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
środa, 25 czerwca 2008
W dniu  25 czerwca br. przeprowadzono ćwiczenia sztabowe w hotelu IDEAL w Pruszkowie polegające na zabezpieczeniu sprawnej ewakuacji gości oraz personelu  hotelu.

Głównym celem ćwiczeniem było sprawdzenie założeń systemów reagowania kryzysowego biorących w nich podmiotów, doskonalenie umiejętności współdziałania sił biorących w ćwiczeniach, identyfikacja zagrożeń w trakcie prowadzenia działań oraz badanie poprawności skonstruowania istniejących algorytmów i procedur postępowania na wypadek ewakuacji obiektu hotelowego.

W ćwiczeniach poza siłami policyjnymi  z KPP w Pruszkowie  brały udział jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, OSP w Piastowie, przedstawiciele Zespołów Reagowania Kryzysowego ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, Urzędów Miejskich w Pruszkowie i Piastowie oraz przedstawiciele hotelu.

Źródło: KPP w Pruszkowie
23:38, msciciel337 , Miasto
Link
poniedziałek, 23 czerwca 2008
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawy poinformowało o poważnej awarii magistrali wodociągowej DN 600 - Aleje Jerozolimskie/Bohaterów Warszawy.

Awaria spowoduje znaczne obniżenie ciśnienia wody lub też jej całkowity brak w Pruszkowie od godziny 23:00 w dniu 23.06.2008 do czasu jej usunięcia. Ekipy MPWiK SA będą pracować w systemie ciągłym do czasu usunięcia awarii.

Źródło: MPWiK
23:35, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 20 czerwca 2008
PKP Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w okresie wakacji letnich 2008r. wprowadza tzw. "przejazdy rodzinne".

Z przejazdów tych mogą korzystać osoby dorosłe, które nie posiadają indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych odbywające przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Osoby te mogą wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety "tam" lub "tam i z powrotem" według taryfy ulgowej 50%, albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50% dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową. Uprawnienie do przejazdów rodzinnych przysługuje we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy WKD.

Kasa biletowa dokonuje na biletach dla osoby dorosłej i dla dziecka adnotacji: "Przejazd rodzinny" i potwierdza ją datownikiem kasy. Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawniającym do sprzedaży biletów na linię WKD dokonuje samodzielnie wpisu "przejazd rodzinny" na bilecie. Osoba dorosła powinna posiadać przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka. Jeżeli osoba dorosła odbywa przejazd z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).

Z "przejazdów rodzinnych" można korzystać:
- od godz. 00:01 dnia 21 czerwca 2008r. (sobota)
- do godz. 24:00 dnia 31sierpnia 2008r. (niedziela)

Źródło: Warszawska Kolej Dojazdowa
22:08, msciciel337 , Komunikacja
Link
W niedzielę 22 czerwca miasto Pruszków zaprasza do Parku Potulickich i obiekty MZOS Znicz na festyn rekreacyjny Pruszkowskie Wianki 2008.

STAWY W PARKU POTULICKICH
12:00 ogłoszenie programu i otwarcie
12:10 - 12:30 Akcja Ratownicza na wodzie - pokaz z udziałem łodzi i motorówki
12:30 Edukacja ratownicza na stanowiskach połączona z konkursami:
 • reanimacja
 • nurkowanie
 • urazy kręgosłupa
 • prace bosmańskie (węzły, liny)
12:40 Konkurencje związane z ratownictwem
 • pływanie łodzią wiosłowa na czas
 • rzut kołem na odległość
 • rzut rzutka rękawowa na odległość
 • rzut rzutką piłkową na odległość
13:00 Atrakcje
 • przewozy motorówką
 • przewozy łodzią wiosłową
 • nauka reanimacji
 • pogadanki na temat bezpiecznej kąpieli
 • sprawdzenie swoich możliwości w posługiwaniu się sprzętem ratowniczym
 • zapoznanie się ze strażackim wozem ratowniczym
POKAZY SPORTOWE I KONKURENCJE REKREACYJNE

13:30 Pokazy walki JUDO, konkursy sprawności i zabawy związane z walką JUDO
(3 kategorie wiekowe)
15:00 KONKURENCJE SIŁOWE i POKAZY
13:40 I pokaz akrobacji rowerowych
14:00 - 15:00 Konkursy sprawnościowe na rowerach (własnych)
15:30 II pokaz akrobacji rowerowych
14:30 - 15:00 POKAZY WSCHODNICH SZTUK WALKI

AKROBATYKA SPORTOWA

14:00 Pokaz w wykonaniu jednych z najlepszych akrobatek w Polsce
Uczennic LO 56 z Ursusa Elżbiety Więcławskiej, Natalii Piróg i Justyny Janczyk
Pokaz w wykonaniu Mistrzów Akrobatyki znanych w kraju i zagranicą Grzegorza Pajewskiego i Michała Szczerby ( DUOVECTOR )

KONKURENCJE EKSTREMALNE

14:00 - 16:00 Zjazd Tyrolski na linie

KONKURENCJE REKREACYJNE

13:00 - 15:00

HULA HOP - krążenie na czas
Odbijanie "ZOŚKI" - na czas
Odbicie i strzał na bramkę "ZOŚKĄ"
Odbijanie piłki siatkowej w kole - na czas
DART
Żonglerka piłką nożną - ilość odbić
strzały piłką nożną do małej bramki
rzuty do kosza
konkurs rodzinny - rzuty woreczkami do celu

15:50 FINAŁ KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY WIANEK
Przewodniczący jury: Pan Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyński

13:00 - 16:00 POSZUKIWANIE KWIATU PAPROCI
Strefa poszukiwań: od stawu w stronę pałacu ślubów - 150 m i od B.Prusa do mostka

Źródło: www.pruszkow.pl
21:59, msciciel337 , Miasto
Link
Nietypową przejażdżkę zafundowali bandyci, mieszkańcowi Pruszkowa. Odbyła się ona w bagażniku samochodu należącego do sprawców i połączona była z rozbojem dokonanym na jego osobie.

W dniu 28.04.2008r., pokrzywdzony zaatakowany przez dwóch sprawców, używających m.in.  kastetu, został zmuszony do wejścia do bagażnika ich pojazdu. Wywieziony w okolice Pruszkowa został przez nich pobity i okradziony. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu mi. in. pieniądze i telefon komórkowy.

Początkowo pokrzywdzony utrzymywał, że lubi tak podróżować i nic się nie stało. Fachowa rozmowa z policjantami z Pruszkowa skłoniła go do wyjawienia całej prawdy.

W dniu 30.05.2008r. zatrzymano Krzysztofa K. 27-letniego mieszkańca Podkowy Leśnej. Zebrany materiał dowodowy pozwoli przedstawić mu zarzut rozboju i skierować wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Zatrzymanie drugiego ze sprawców to kwestia czasu. Badane są związki sprawców ze zorganizowanymi grupami przestępczymi.


Żródło: KPP Pruszków
12:00, msciciel337 , Miasto
Link