Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 27 maja 2013
Dopiero co zakończyły się Dni Pruszkowa, a miasto szykuje kolejny festyn dla mieszkańców. 23 czerwca 2013 w Parku Potulickich odbędą się Pruszkowskie Wianki. W najnowszym numerze informatora wydawanego przez Urząd Miejski znalazł się szczegółowy program imprezy, który prezentujemy poniżej.
piątek, 24 maja 2013
Na wniosek ZTM, w celu ułatwienia popołudniowego dojazdu z Pruszkowa do Warszawy w dni wolne od pracy, uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg SKM. Pociąg będzie odjeżdżał z Pruszkowa o godzinie 16:50. To rozwiązanie będzie obowiązywało od 25 maja do 8 czerwca br. Od 9 czerwca zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu pociągów na linii pruszkowskiej.
sobota, 11 maja 2013
W Nocy Muzeów 2013 czynny udział brać będą oba muzea działające na terenie Pruszkowa: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego oraz Muzeum Dulag 121, które przygotowały specjalne programy. Ponadto w wydarzeniu po raz pierwszy brać będzie Zespół Tańca Ludowego Pruszkowiacy.
środa, 08 maja 2013
Już po raz drugi wszyscy amatorzy dwóch kółek, mieszkający w Pruszkowie i okolicach spotkają się na pikniku rowerowym. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło około 300 osób, w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej ilości rowerowych zapaleńców.
poniedziałek, 06 maja 2013
Tradycyjnie w ostatni weekend maja (25 i 26 maja 2013) odbędą się Dni Pruszkowa. Ze względu na zmianę formuły i charakteru imprezy, XV Dni Pruszkowa odbędą się w Parku Kościuszki. Poniżej szczegółowy program imprezy.