Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
wtorek, 11 maja 2010
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawy poinformowało o pracach modernizacyjnych magistrali wodociągowej DN 1200 - Aleje Jerozolimskie.

Modernizacja spowoduje znaczne obniżenie ciśnienia wody na terenie miasta Pruszkowa w dniach: 12 maja od godz. 23:00 do 15 maja 2010r. do godz. 6:00.

Modernizacja spowoduje brak dostępu do wody na terenie miasta Pruszkowa w dniach: 17 maja od godz. 23:00 do 20 maja 2010r. do godz. 6:00.

Tagi: mpwik woda
01:07, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 06 maja 2010
XII Dni Pruszkowa odbędą się 22 i 23 maja. Na stronie Urzędu Miasta został opublikowany szczegółowy plan imprez. Ze względu na przebudowę boisk bocznych na terenie MZOS i tym samym ograniczenie terenu organizatorzy byli zmuszeni do rezygnacji ze stałych punktów programowych: koszykówki ulicznej i miasteczka zabaw dla dzieci.
sobota, 01 maja 2010
22 maja podczas obchodów Dni Pruszkowa odbędzie się III edycja ogólnopolskiego wyścigu na orientację WaypointRace. Nowością w tym roku jest fakt włączenia jednej z kategorii (PRO) w cykl Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

WaypointRace jest wyścigiem na orientację, zadaniem zawodników jest odnalezienie określonej liczby punktów oznaczonych w okolicach Pruszkowa. Impreza ma charakter otwarty i każdy cyklista, bez względu na stopień zaawansowania, znajdzie kategorię odpowiednią dla siebie. Na WaypointRace spotykają się i wspólnie bawią różne, często całkiem odmienne grupy zawodników. Trzy kategorie startowe to:
  • PRO - zawodnicy przygotowani na wielogodzinny fizyczny i psychiczny wysiłek
  • FAN - dla wszystkich, którzy nad ponad wyczynowy wymiar rywalizacji przedkładają przyjemność płynącą z bezpośredniego obcowania z przyrodą, z poznawania nowych miejsc i z poczucia wolności, jaka towarzyszy jeździe na rowerze
  • FAMILY - zespoły rodzinne, dla których start jest okazją do przekazania dzieciom takich pojęć jak sportowa rywalizacja, fair play, wytrwałość, szlachetność i współpraca
Wyścig odbywa się pod honorowym patronatem Urzędu Miasta w Pruszkowie oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy będą mogli wziąć udział w losowaniu dodatkowych nagród oraz uczestniczyć w  odbywających się w tym czasie Dniach Pruszkowa. Na zawodników biorących udział w wyścigu czekać będą dodatkowe atrakcje przygotowane m.in. przy współpracy z parkiem linowym Linlandia.

Udział w wyścigu jest darmowy, rejestracja zawodników rozpoczęła się 1 maja. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej wyścigu: www.waypointrace.pl
11:41, msciciel337 , Sport
Link