Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
sobota, 23 maja 2009
W dniu 19 maja 2009 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pruszkowie przy ul. Kraszewskiego 14/16 zostało zawarte Porozumienie mające na celu realizację wspólnego Projektu pn. "Budowa systemu ścieżek rowerowych na terenie gmin zachodniego Mazowsza".

Projekt realizowany jest w partnerstwie dziewięciu Gmin: Pruszków (Lider Projektu) oraz Partnerzy - Brwinów, Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Milanówek, Michałowice, Leszno, Nadarzyn. Przedmiotem Projektu jest budowa ścieżek rowerowych, przebiegających przez tereny gmin uczestniczących w Porozumieniu. Infrastruktura ścieżek będzie stanowiła technicznie i funkcjonalnie powiązany system, zapewniający mieszkańcom gmin i całego regionu mazowieckiego oraz gościom należyte warunki rekreacji i turystyki.

Pruszków jako Lider Projektu będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie wszystkich procedur związanych z realizacją inwestycji. Projekt będzie ubiegał się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego: Priorytet VI Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji, Działanie 6.2 Turystyka. Okres przygotowania i realizacji Projektu lata 2009-2013. Długość ścieżek na terenie wszystkich gmin wynosi ok. 125 km, natomiast szacunkowa wartość projektu wynosić będzie ok. 60 mln złotych.

Źródło: www.pruszkow.pl
11:11, msciciel337 , Komunikacja
Link
piątek, 22 maja 2009

Wczoraj sąd w Pruszkowie zastosował dwumiesięczny areszt dla sprawców usiłowania rozboju. 22-lei Krzysztof D. i 18-letni Artur L. uznali, że ich wolność jest warta 1100 zł. Na tyle pokrzywdzony wycenił telefon, który chcieli ukraść.

We wtorkowy późny wieczór policjanci patrolowali ulice Pruszkowa. Tuz po 22.00 usłyszeli krzyki i za chwile zobaczyli 3 szarpiące się osoby. Natychmiast podjęli interwencje. Dwóch mężczyzn wyrywało się policjantom. W trakcie tej dynamicznej sytuacji jednemu z nich wypadł z ręki telefon komórkowy. Gdy funkcjonariusze opanowali agresywnych mężczyzn stwierdzili, że sa to dwaj znani im Artur L. (18 l.) i Krzysztof D. (22 l.), którzy na swoim koncie mają już nie jedno. Trzecim z mężczyzn okazał się 15 -latek wracający do domu.

Jak się okazało chłopak idąc w kierunku swojego miejsca zamieszkania wysyłał z telefonu komórkowego sms-a. Kiedy zobaczył na pobliskim placyku dwóch mężczyzn. Natychmiast schował telefon, ale było za późno. Jeden z nich zażądał wydania aparatu. Kiedy młodzieniec odmówił został zaatakowany. W tym momencie zainterweniowała Policja.

Małoletni został odwieziony do domu. Dorośli trafili do komendy przy Kraszewskiego. Wczoraj zostali doprowadzeni do sądu, który orzekł, że obaj maja trafić na 2 miesiące do aresztu.

Źródło: KPP w Pruszkowie
17:46, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 21 maja 2009
W dniu dzisiejszym Starosta Powiatu Pruszkowskiego Elżbieta Smolińska była gościem Radia Bogoria. Cały wywiad był poświęcony sprawie planów przeniesienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu wywiadu:


Źródło: Radio Bogoria
13:32, msciciel337 , Miasto
Link
poniedziałek, 18 maja 2009
20 tysięcy złotych wyniosły straty jednej z pruszkowskich szkół. Dwóch młodych chłopców postanowiło sprawdzić jak pali się benzyna. Ciecz wylali na sztuczną murawę boiska szkolnego. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia.

13 maja 14–letni Patryk i 15-letni Hubert postanowili przeprowadzić eksperyment. Z baku skutera spuścili nieco paliwa, chcieli sprawdzić jak się pali. Ich oczekiwań nie spełniło podpalenie cieczy na betonie. Wymyślili chytry plan. Pojechali na teren pobliskiej szkoły i na sztucznej murawie boiska powtórzyli czynność. Najpierw rozlali benzynę, a następnie podpalili ją. W wyniku wybryku chłopców uległa zniszczeniu część nawierzchni.

W rozmowie chłopcy nie potrafili wyjaśnić, dlaczego tak się zachowali. Twierdzili, że sami często korzystali, z tegoż boiska i bardzo im się tam podobało. Szkoła wyceniła szkody na 20 tysięcy złotych. Straty prawdopodobnie będą musieli pokryć rodzice, a chłopcy spotkają się z sędzią rodzinnym.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:25, msciciel337 , Miasto
Link
sobota, 09 maja 2009
30 i 31 maja odbędzie się już XI edycja Dni Pruszkowa. Jak co roku, impreza organizowana przez Urząd Miasta w Pruszkowie (Wydział Promocji Miasta) ma formę rodzinnego festynu rekreacyjnego.

W programie znajdują się m. in. gastronomia, miasteczko zabaw dla dzieci, otwarte zabawy i rekreacja na boisku bocznym, turniej koszykówki ulicznej, turniej siatkówki plażowej oraz rowerowy wyścig na orientację.

Szczegółowy program XI Dni Pruszkowa 2009:

30 maja, sobota:
9:00: XI turniej judo, streetball
10:00: Siatkówka plażowa (basen Kapry)
10:00: WAYPOINTRACE – wyścig rowerowy na orientację
17:00: Mecz: Znicz Pruszków vs. Stal Stalowa Wola
19:00: Ryszard Makowski z zespołem
20:00: Krzysztof Krawczyk
21:30: Arrival - The music of Abba

31 maja, niedziela:
10:00: streetball, lunapark
11:00: Water Games 2009 (stawy w parku)
12:00: Prezentacja przedszkolaków (Hala Znicz)
14:00: RC Liga - wyścigi modeli samochodów
16:00: Kabarecik dla dzieci
17:00: MOK - przegląd zespołów
18:00: Manchester
19:30: De Press
21:00: Edyta Górniak

Sponsorami Dni Pruszkowa 2009 są firmy: VATTENFALL, Securitas, HOOP, Firma Moment Media.
11:00, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 07 maja 2009
Urząd Miasta poinformował, że już w przyszłym roku przybędzie w Pruszkowie nowe przedszkole z oddziałami żłobkowymi. Nowoczesny obiekt położony przy ulicy Antka na osiedlu Bolesława Prusa pomieści 75 dzieci w żłobku i 150 w przedszkolu.

Koszt wykonania inwestycji wyniesie około 12 mln. złotych. Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą, firmą NOVUM MANAGEMENT z Kalisza oraz z inwestorem zastępczym firmą Portico Project Managament z Warszawy miało miejsce 4 maja 2009 roku w siedzibie zamawiającego, którym jest Urząd Miejski w Pruszkowie.

Źródło: www.pruszkow.pl
11:49, msciciel337 , Miasto
Link Komentarze (1) »
środa, 06 maja 2009
30 maja podczas obchodów XI Dni Pruszkowa odbędzie się już II edycja ogólnopolskiego wyścigu na orientację WaypointRace. Jest to impreza przeznaczona zarówno osób lubiących rekreacyjną jazdę na rowerze jak i profesjonalistów.

WaypointRace jest wyścigiem na orientację, zadaniem zawodników jest odnalezienie określonej liczby punktów oznaczonych w okolicach Pruszkowa. Impreza ma charakter otwarty i każdy cyklista, bez względu na stopień zaawansowania, znajdzie tu kategorię odpowiednią dla siebie. WaypointRace to impreza zarówno dla zespołów rodzinnych, jak i dla stałych bywalców rowerowych rajdów na orientację. Rywalizacja będzie odbywać się w 3 kategoriach:
  • PRO – 12 punktów w czasie 6 godzin, trasa optymalna to około 90 km
  • FAN – 6 punktów w czasie 6 godzin, trasa 30 – 40 km
  • FAMILY – kategoria rodzinna, 3 punkty w 3 godziny, trasa nie powinna przekroczyć 20 km
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy będą mogli wziąć udział w losowaniu dodatkowych nagród oraz uczestniczyć w  odbywających się w tym czasie XI Dniach Pruszkowa. Na zawodników biorących udział w wyścigu organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja wyścigu okazała się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział 221 zawodników z całej Polski. Chęć działu w tegorocznej edycji zgłosiło już ponad 200 rowerzystów. Zapisy trwają do 29 maja, jednak rejestracja jest darmowa jedynie do dnia 23 maja.

Wyścig odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta w Pruszkowie, sponsorami wyścigu są między innymi: portal inwestycyjny Globtrex.com, Centrum Nauki i Biznesu Żak, dystrybutor akcesoriów sportowych i turystycznych Raidlight oraz sklep rowerowy Velmar z Piastowa. Oficjalna mapa wyścigu, którą otrzymają zawodnicy, została przygotowana na podstawie publikacji Okolice Warszawy – Zachód wydawnictwa Demart. Patronat medialny wyścigu: gazeta WPR, Radio Bogoria oraz portal Globtrex.com.

Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej wyścigu: www.waypointrace.pl
13:43, msciciel337 , Sport
Link