Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
piątek, 16 maja 2008
31 maja i 1 czerwca odbędą się 10. Dni Pruszkowa. Dni Pruszkowa organizowane są przez Urząd Miejski w Pruszkowie - Biuro Promocji i Kultury Miasta w formie rodzinnego festynu rekreacyjnego. Zabawy, konkurencje sportowe i koncerty dla dzieci i dla wszystkich będą odbywać się na terenie MZOS "Znicz" przy ul. Bohaterów Warszawy 4 od godziny 10.00 do 22.00.

W programie festynu znajdują się m. in. gastronomia, miasteczko zabaw dla dzieci, otwarte zabawy i rekreacja na boisku bocznym, turniej koszykówki ulicznej i turniej siatkówki plażowej. Ciekawym wydarzeniem będzie parada pruszkowskich przedszkoli i szkół podstawowych w Dniu Dziecka (niedziela) o godzinie 14.00 na płycie głównego boiska, a także koncert Robera Janowskiego (sobota), który przypomni największe przeboje wszystkich gwiazd występujących przez 10 lat (od 1999 roku) na "Dniach Pruszkowa".

Organizatorzy rodzinnych festynów rekreacyjnych w Pruszkowie starają się, żeby wydarzenia te zawierały jakiś przewodni motyw edukacyjny. W tym roku, wzorem roku ubiegłego, w czasie Dniach Pruszkowa wydzielone będą STREFY DLA NIEPALĄCYCH w ramach programu ograniczania szkodliwości palenia tytoniu. Sponsorami Dni Pruszkowa 2008 są firmy: VATTENFALL, Centrum Nauki i Biznesu Żak, Securitas, HOOP, Firma Moment Media, współpraca medialna Gazeta WPR i Radio Bogoria.

31 maja:
10.00 X turniej judo, streetball, siatkówka plażowa, lunapark
10.00 WaypointRace - wyścig rowerowy na orientację  
16.00 Dla dzieci „Pamparampa” - Kwartet Rampa
17.00 Grupy muzyczne z Linde (Niemcy)
18.00 Robert Janowski – przeboje Dni Pruszkowa 1999 - 2007
21.00 Ryszard Rynkowski

1 czerwca:
10.00 Streetball, siatkówka plażowa, lunapark
14.00 Parada przedszkoli i szkół podstawowych
14.00 Jarmark staropolski
16.00 ZTL Pruszkowiacy
17.00 Muzyka Końca Lata
18.00 happysad
19.30 Vavamuffin
21.00 De Mono

Źródło: www.pruszkow.pl
00:28, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 14 maja 2008
Słynne zaułki pruszkowskiego Żbikowa i klimat opuszczonych zakładów. Zarośnięte ścieżki niedostępnych leśnych ostępów i alejki osławionych Tworek. Popularne atrakcje turystyczne i nieodkryte tajemnice regionu. To wszystko połączy 31 maja Rowerowy Wyścig na Orientację WaypointRace 2008!

Zaczęło się pięć lat temu, gdy w Piastowie odbył się pierwszy w regionie miejski wyścig na orientację – alleycat. Kolejne zawody przynosiły nowe pomysły, dzięki którym każda impreza była całkowicie oryginalna. Pogoń za uciekającym autobusem, tropienie mordercy, polowanie na wampiry oraz nocne wizyty w leśnych i cmentarnych okolicach – tego wszystkiego nikt nigdy nie spodziewał się na starcie. A jednak!

Od roku pruszkowscy rowerzyści odwiedzają interesujące miejsca, biorąc udział w grze terenowej na orientację WaypointGame, łączącej ekstremalną turystykę rowerową z duchem rywalizacji. Jeśli widziałeś tajemniczą vlepkę na ścianie niedostępnego schronu, albo niedaleko zapomnianej leśnej mogiły, możliwe, że odnalazłeś kod gry. Z czasem, gdy obszar gry stale się powiększał, a liczba lokalizacji sukcesywnie wzrastała, zrodził się pomysł na imprezę, która przy pełnej przyjemności płynącej z używania roweru pozwoli jednego dnia zasmakować w niepowtarzalnym klimacie okolic Pruszkowa.
 
WaypointRace to ogólnokrajowy, profesjonalny wyścig, w którym każdy żądny przygód cyklista, bez względu na stopień zaawansowania, znajdzie kategorię odpowiednią dla siebie. WaypointRace to świetna zabawa zarówno dla amatorów, jak i dla stałych bywalców rowerowych rajdów na orientację.
 
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy będą mogli wziąć udział w odbywających się w tym czasie X Dniach Pruszkowa i koncertach przewidzianych na powyścigowy wieczór.

Udział w imprezie jest całkowicie darmowy, pod warunkiem rejestracji do 23 maja.

Więcej szczegółów oraz zapisy na: www.waypointrace.pl.
00:46, msciciel337 , Sport
Link