Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
sobota, 18 kwietnia 2009
15 kwietnia policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Piastowa, który usiłował wyłudzić pieniądze od jednej z firm finansowych mieszczących się na terenie Pruszkowa. Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że do jednej z instytucji finansowych zgłosił się młody mężczyzna i złożył wniosek o przyznanie mu pożyczki w wysokości 30 tysięcy złotych. Przedstawił zaświadczenie o zatrudnieniu, które wzbudziło podejrzenia pracowników banku, że jest nieprawdziwe.

Policjanci ustalili, że firma, której miał być pracownikiem, jest jednoosobowa i nie zatrudnia nikogo innego. Po przybyciu do banku funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyzna ma się stawić po odbiór pieniędzy. I rzeczywiście wczesnym popołudniem zjawił się Paweł F. Natychmiast został zatrzymany i przewieziony do komendy. Przyznał się do podrobienia zaświadczenia o zatrudnieniu oraz usiłowaniu wyłudzenia kredytu.

W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali współsprawcę. Obaj mężczyźni zostali w dniu dzisiejszym doprowadzeni do prokuratury, w której zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:20, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 15 kwietnia 2009
W sobotę sąd w Pruszkowie zadecydował o aresztowaniu dwóch 24-latków, którzy najpierw pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu samochód. Sprawcy wycenili swoja wolność na 1800 złotych – tyle był wart pojazd.

W czwartek tuż przed północą mieszkaniec Pruszkowa pojechał samochodem na stację benzynową. Po zapłaceniu, przy wyjściu zauważył znajomego – Adama K. Kiedy mijał się z nim w drzwiach ten zagrodził mu drogę i gestem zawołał swego kompana. Kamil R. podszedł i zaatakował pokrzywdzonego. Najpierw uderzył go w głowę, później w tułów i zmusił go do wejścia do pojazdu. W międzyczasie z kieszeni wyjęli mu kluczyki od samochodu. W pewnym momencie, kiedy sprawcy odjechali od stacji pokrzywdzony otworzył drzwi od auta i wyskoczył z niego. Natychmiast powiadomił Policję. Po kilkunastu minutach patrol prewencji zauważył skradziony samochód. Sprawcy zatrzymani zostali w kilka chwil.

W sobotę sąd orzekł, że obydwaj trafią do aresztu na 3 miesiące. Za rozbój trafić mogą za kraty nawet na 12 lat.

Źródło: KPP w Pruszkowie
11:16, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 09 kwietnia 2009
1400 złotych. Właśnie tyle kosztowała wizyta pana Łukasza w pizzerii Da Grasso w Pruszkowie. Kiedy nieświadomy niczego klient płacił za swoją pizzę, nie przypuszczał, że obsługa skanuje pasek magnetyczny jego karty. O tym, że ktoś pobiera pieniądze z jego konta, dowiedział się od pracownika banku.

Kilka dni temu zadzwonił do niego pracownik mBanku, którego pan Łukasz jest klientem, z informacją, że jego karta kredytowa została skopiowana. - Ktoś w dniach 20-22 marca dokonał transakcji na kwotę 1400 zł – poinformował pracownik banku.

Gang złodziei z Pruszkowa

Okazało się, że nie on jeden. - Przeglądałem w internecie i odkryłem, że dużo więcej osób jest poszkodowanych. Łączyło nas to, że od 22 marca robiły transakcje w jednym z punktów usługowych na terenie Pruszkowa. Nie było powiedziane dokładnie gdzie, więc sprawdziłem na wyciągach - jedyne miejsce które pasowało to pizzeria da Grasso tutaj w Pruszkowie - opowiadał pan Łukasz.

Sprawcami kradzieży okazała się ekipa złożona z trójki mężczyzn i 19-letniej pracownica pizzerii. - Trzech młodych mężczyzn założyło firmę, która rzekomo miała prowadzić usługi transportowe. Tak naprawdę chcieli tylko otworzyć rachunek bankowy i podpisać umowę na wynajem terminala do obsługi kart płatniczych - wyjaśnia Anna Kedzierzawska ze stołecznej policji. - Mając juz cały ten sprzęt, przekonali jedna z pracownic pizzerii do tego, aby przekazywała im kopie wydruków z transakcji realizowanych w lokalu. Na tej podstawie zdobywali dane właścicieli kart i przelewali pieniądze właśnie z ich kont na konto firmy - dodaje.

Właściciel: czuję się oszukany

Właściciel pizzerii zapewnia, że o niczym nie wiedział. - Czuję się oszukany. Zatrudnialiśmy ją ponad rok temu, dziewczyna się wywiązywała dosyć sumiennie ze swoich obowiązków i nic nie wskazywało na to, że coś takiego może się przytrafić. Trudno takim sytuacjom zapobiec, to może spotkać każdego właściciela firmy. Ale oczywiście przepraszam klientów i chciałbym, żeby zostali z nami - dodaje Robert Duda.

Cała czwórka złodziei została zatrzymana przez policję i usłyszała już zarzuty. Mężczyźni są tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a kobieta jest pod policyjnym dozorem.

Miej oczy szeroko otwarte

Jak się okazuje, sposób kradzieży za pomocą kopiowania paska magnetycznego karty płatniczej, ma już swoją nazwę. To skimming i polega na tym, że przestępcy - za pomocą miniaturowego skanera – odczytują zawartość paska magnetycznego i na tej podstawie tworzą kopię karty. Najczęściej do tego typu oszustw dochodzi w sklepach, restauracjach i punktach usługowych.

Źródło: TVN24.pl
18:10, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 08 kwietnia 2009
Trzy osoby dorosłe oraz 3-letnie dziecko trafiły do szpitali w wyniku wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 4 kwietnia w miejscowości Pęcice, gmina Michałowice. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Około godziny 11.00 w miejscowości Pęcice doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący fordem 37-letni Marian M. nie zapanował nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Z przeciwka nadjeżdżał samochód renault, który został uderzony przez forda. W jego wyniku renault kierowany przez 38-letniego Pawła M. wypadł z jezdni do przydrożnego rowu uderzając w dwoje rowerzystów prawidłowo poruszających się po drodze. Na jednym z rowerów był zamontowany dziecięcy foteli, w którym przewożono 3-letniego chłopca.

Aby wydobyć kierowcę renaulta z pojazdu wezwano na miejsce straż pożarną, która ponadto zabezpieczyła wyciekające z samochodów płyny. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przetransportowany helikopterem do szpitala w Warszawie. Do szpitala przewieziono również rowerzystów. Sebastian K. (35l.) doznał urazu kolana. U 30-letniej Moniki K. lekarze stwierdzili wstrząs mózgu. Natomiast ich 3 – letni synek trafił pod opiekę lekarską z ogólnymi potłuczeniami. Żadnej z poszkodowanych osób nie zagraża niebezpieczeństwo. Ruch drogowy był utrudniony przez około 2 godziny.

Źródło: KPP w Pruszkowie
21:51, msciciel337 , Okolice
Link