Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
niedziela, 21 marca 2010
Około godziny 23.00 w sobotę w Pruszkowie przy ulicy Kościuszki wybuchł pożar. Nikomu nic się nie stało, ale ulica na czas akcji była zamknięta, a strażacy piłami mechanicznymi musieli wycinać otwory w dachu płonącego budynku, aby go ugasić.

Pełna treść informacji i zdjęcie na stronie TVN Warszawa.
17:53, msciciel337 , Miasto
Link
niedziela, 14 marca 2010
W piątek 12 marca około godziny 20 dyżurny oficer pruszkowskiej komendy Policji otrzymał telefoniczną informację o palących się pomieszczeniach piwnicznych bloku mieszkalnego przy Al. Wojska Polskiego 38.

W pożarze nikt nie ucierpiał, spaleniu uległa jedna z piwnic bloku. Na czas prowadzonej akcji gaśniczej mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. Po ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu trzech klatek schodowych, mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań. Przyczyny powstania pożaru nie są jeszcze znane.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
Tagi: pożar
19:52, msciciel337 , Miasto
Link
Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 22-letniego Roberta K.. Mężczyzna będąc pod wpływem marihuany na przejściu dla pieszych potrącił swoim fordem 12-letnią dziewczynkę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Pruszkowa zostali zaalarmowani, że na ul. Plantowej, na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły doszło do potrącenia dziewczynki. Z relacji świadków wynikało, że kierowca forda fiesty uciekł z miejsca zdarzenia.

Natychmiast zaczęły się poszukiwania samochodu i kierowcy.12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Krótko potem poszukiwania przyniosły efekt. Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę.

Robert K. przyznał się do potrącenia 12-latki, jak również oświadczył, że kierował autem pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone przez policjantów badania potwierdziły, że był on pod działaniem marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego losach zadecyduje sąd. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:  warszawa.gazeta.pl
Tagi: wypadek
19:33, msciciel337 , Miasto
Link
Trasa 1 etapu 67. Tour de Pologne przebiegać będzie przez Pruszków! Kolarze ulicami naszego miasta przejadą pierwszego dnia wyścigu - 1 sierpnia 2010.

13 marca podczas Grand Prix Polski zorganizowanego na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyła się gala Tour de Pologne. W czasie jej trwania po raz pierwszy zaprezentowano trasę tegorocznego wyścigu, który rozegrany zostanie w dniach 1-7 sierpnia. 67. Tour de Pologne to 7 etapów liczących łącznie blisko 1250 kilometrów. Udział w nim weźmie ponad 180 kolarzy walczących w barwach 23 zespołów.

Pierwszy etap prowadzący z Sochaczewa do Warszawy przebiegać będzie przez Pruszków (oraz między innymi Błonie, Brwinów, Pęcice i Janki). W Pruszkowie kolarze przejadą prawdopodobnie ulicami: (z kierunku Brwinowa) Al. Wojska Polskiego, Al. Armii Krajowej, Adama, Cyklistów i ponownie Armii Krajowej (do Pęcic). Dodatkowo w Pruszkowie usytuowana zostanie jedna z lotnych premii.
01:43, msciciel337 , Sport
Link
poniedziałek, 08 marca 2010
Na ofiary czekał wczesnym rankiem w pobliżu jednego z parków w Pruszkowie. Pod pozorem skreślenia liczb w Lotto nawiązywał kontakt z dziewczynkami. Następnie je dotykał. Dzięki spostrzegawczości policjantów z pruszkowskiej dochodzeniówki został zatrzymany. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 Była 7 rano, gdy do idącej do szkoły 17-latki podszedł nieznany jej mężczyzna. Powiedział, że jest "piękną polską dziewczyną". Nastolatka zlekceważyła jego słowa i odeszła. Zauważyła jednak, że zaczepił około 8 - letnią dziewczynkę i zaczął ją poklepywać. Kiedy spostrzegł, że nastolatka patrzy w jego stronę, wsiadł na rower i odjechał.

Kilka dni później znów spotkała mężczyznę w pobliżu tego samego miejsca. Tym razem widząc jej ubiór stwierdził, że jest „gorącą dziewczyną”. Następnie zapytał, czy nie skreśliłaby mu sześciu liczb w Lotto. Nastolatka odmówiła i udała się do szkoły.

Następnego ranka czekał tuż przy szkole. Tym razem dziewczyna skreśliła mu liczby. Podziękował i pocałował w rękę, a następnie zaczął głaskać po szyi i klatce piersiowej. Nastolatka odeszła i wraz z przyjaciółmi udała się do szkoły. Opowiedziała o zdarzeniu Pani Dyrektor, która niezwłocznie powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze sporządzili portret pamięciowy i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Trzy dni później, dwaj policjanci z pruszkowskiej dochodzeniówki zauważyli, w drodze do pracy, odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Dzięki ich spostrzegawczości sprawca został zatrzymany. Trwają czynności mające na celu ustalenie drugiej dziewczynki.

74-letni Antoni W. przyznał się do zarzucanego czynu. Za doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
11:50, msciciel337 , Miasto
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 marca 2010
W związku z naborem dzieci do Gminnego Przedszkola w Michałowicach oraz licznymi pytaniami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2010/2011, Wójt Gminy Michałowice zaprasza rodziców dzieci urodzonych w latach 2004 - 2007, na spotkanie, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Michałowicach w dniu 11 marca 2010 o godzinie 18:00.

Źródło: Urząd Gminy Michałowice 
16:24, msciciel337 , Okolice
Link
Pijany mieszkaniec Pruszkowa awanturował się przed klatką schodową bloku przy ul. Wokulskiego. Podczas zakłócania porządku rozbił szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Został ujęty przez interweniujących strażników na gorącym uczynku - dzięki wzorowej postawie mieszkańców. Teraz odpowie za popełnione czyny karalne oraz za zdewastowane mienie na szkodę Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Około godziny 16 na stanowisko dowodzenia pruszkowskiej S.M. zadzwonili mieszkańcy jednego z bloków osiedla Bolesława Prusa przy ul. Wokulskiego. Mieszkańcy skarżyli się na mężczyznę, który pod silnym wpływem zakłócał ład i porządek oraz poinformowali dyżurnego, że wybił on szybę w drzwiach wejściowych do klatki.

We wskazane miejsce, natychmiast udał się patrol interwencyjny. Strażnicy przed jedną z klatek schodowych ujęli awanturującego się, pijanego mieszkańca osiedla - Marka B. (lat 29). Potwierdziły się zgłoszenia mieszkańców. Marek B. będąc pod silnym wpływem alkoholu, nawet w czasie interwencji zachowywał się bardzo głośno i próbował dalszej awantury. Jego zachowanie zostało szybko poskromione przez strażników. Potwierdzono też uszkodzenia jakich on dokonał. Po przewiezieniu mężczyzny do komendy Policji, okazało się, iż miał on ponad 3 promille alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności Marek B. został odwieziony do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze sekcji wykroczeń pruszkowskiej S.M. przy pomocy administracji osiedla Bolesława Prusa, prowadzą czynności w tej sprawie. Jak ustalono - naprawa zdewastowanego mienia (szyby w nowo wymienionych drzwiach) będzie kosztowała administrację 230 zł.

Straż Miejska w Pruszkowie za pośrednictwem swojej strony internetowej dziękuje mieszkańcom za wzorową postawę i współpracę.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
13:04, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 04 marca 2010
Urząd Miasta Pruszkowa poinformował na stronie internetowej, że w związku z planowanym naborem wniosków aplikacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Działanie 4.3 "Ochrona powietrza, energetyka" Pruszków rozważa możliwość przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie zakupu i instalacji kolektorów słonecznych w indywidualnych gospodarstwach domowych.

Szczegółowe informacje:
http://www.pruszkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=944&Itemid=375

Źródło: www.pruszkow.pl
11:06, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 03 marca 2010
Na stronie internetowej Pruszkowa w zamieszczono wyciąg z projektu wykonawczego sieci dostępu do szerokopasmowego Internetu w naszym mieście realizowanego przez firmę BT Poland Sp. z o. o. na zlecenie Gminy Pruszków.

Opracowanie znaleźć można pod adresem: http://www.pruszkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=839&Itemid=350

Ze względu na znaczną ilość poufnych danych zawartych w projekcie, np. struktura planowanej wewnętrznej sieci Urzędu, czy organizacja systemu bezpieczeństwa, dokumentacja techniczna nie jest upubliczniona w pełnym jej zakresie.

Zgodnie z harmonogramem wdrażania zadania prezentowany materiał to tylko część projektu realizowana w pierwszym jego etapie, który zgodnie z założeniami obejmuje instalację 46 punktów dostępowych.
W drugim etapie, planowanym na przełom roku 2010/2011, przewidywane jest uruchomienie pozostałych 49 punktów dostępowych w kolejnych rejonach.

Na stronie Urzędu miasta pojawiła się również informacja odnosząca się do treści artykułu zamieszczonego niedawno w prasie lokalnej i dotycząca budowy sieci Wi-Fi w Pruszkowie: http://www.pruszkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=947&Itemid=1

Źródło: www.pruszkow.pl
12:29, msciciel337 , Miasto
Link
W dniach od 15.03. do 15.04. 2010 roku odbędzie się rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli publicznych, w tym do nowo wybudowanego Przedszkola przy ul. Antka 7 (6 oddziałów przedszkolnych i 3 oddziały żłobkowe).

Rodzice lub opiekunowie prawni dzieci starający się o miejsce w nowym przedszkolu proszeni są o składanie "Kart zgłoszenia" w Przedszkolu Miejskim Nr 13 w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 8. W nowej placówce przedszkolnej (przedszkole przy ul. Antka 7) obowiązuje drugi wariant "Karty zgłoszenia", w której jest zapis, że rodzice dzieci biorą pod uwagę późniejsze oddanie obiektu.

"Regulamin rekrutacji dzieci do przedszkoli w Mieście Pruszków obowiązujący od 15.03.2010 roku" oraz "Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola publicznego na terenie Miasta Pruszkowa" (w tym jej drugi wariant) są dostępne na stronie internetowej Miasta, w Biuletynie Informacji Publicznej, pod adresem: http://umpruszkow.bip.org.pl/?tree=165

Rodzice lub opiekunowie prawni dzieci proszeni są o dokładne zapoznanie się z powyższymi dokumentami oraz dołączenie wymaganych w "Regulaminie rekrutacji..." i "Karcie zgłoszenia..." dokumentów. "Kartę zgłoszenia..." należy składać tylko w jednej placówce.

Informacje: Wydział Edukacji, tel.: 22-758 64 31 wew. 173.

Źródło: www.pruszkow.pl
11:58, msciciel337 , Miasto
Link
 
1 , 2