Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 30 marca 2009
Finał sprintu mężczyzn, zakończył zmagania kolarzy na welodromie BGŻ Arena, podczas odbywających się w dniach 25-29 marca Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym - Pruszków 2009.

W ciągu pięciu dni rywalizacji rozdano 19 kompletów medali. Najwięcej z nich trafiło do Australijczyków, którzy wywieźli z Polski 10 krążków, w tym aż cztery złote. Dzięki najszybszemu sprinterowi świata - Gregoremu Bauge - na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej wyszli Francuzi. Bardzo dobrze spisali się również Brytyjczycy, którzy do domu zabrali 9 medali.

Bauge wraz z Duńczykiem Alexem Rasmussenem zdobyli aż dwa złote krążki w Pruszkowie. Warto wyróżnić również czwórkę kolarzy, która do domu pojedzie z trzema medalami. Australijczycy Cameron Meyer i Leigh Howard wywalczyli dla swojego kraju po jednym złotym oraz po dwa srebrne medale. Brytyjka Victoria Pendleton będzie miała na pamiątkę po jednym medalu z każdego kruszcu. Oprócz złota i dwóch brązowych krążków, Litwinka Simona Krupeckaite, welodrom BGŻ Arena zapamięta z tego, że właśnie tutaj, ustanowiła nowy rekord świata w wyścigu na 500 metrów.

Podsumowując rywalizację w Pruszkowie należy wspomnieć o wynikach polskich zawodników. Niestety nie udało się zdobyć medalu. Część zawodników pojechało poniżej swoich możliwości, natomiast część uzyskała najlepsze czasy w życiu. Na pewno możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość, gdyż nasza kadra jest bardzo młoda i jeszcze wszystko przed nią.

Trzeba podkreślić że welodrom BGŻ Arena okazał się, zgodnie z zapowiedziami, bardzo szybkim, jeśli nie najszybszym torem na świecie. Pochwalić trzeba organizatorów imprezy, gdyż całe mistrzostwa przebiegły bez zakłóceń i zgodnie z planem.

Na koniec, podczas ceremonii zamknięcia, Prezes Polskiego Związku kolarskiego oraz Prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej - Wojciech Walkiewicz – przekazał flagę Międzynarodowej Unii Kolarskiej przedstawicielowi Duńskiej Federacji, gdyż w przyszłym roku, mistrzostwa świata odbędą się w Kopenhadze.

Źródło: tor-pruszkow2009.pl
12:27, msciciel337 , Sport
Link
Koszykarki Nice Lidera Pruszków na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji w I lidze są pewne awansu do ekstraklasy. Po raz ostatni zespół z Pruszkowa występował w ekstraklasie 30 lat temu.

Drużyna z Pruszkowa jest liderem tabeli I ligi, o dwa punkty wyprzedza drugi i trzeci zespół - Kadus Bydgoszcz i MUKS Widzew. Zawodniczki Nice Lidera dwukrotnie wygrały z Kadusem (w pierwszym etapie rozgrywek 73:61 i 67:43), więc niezależnie od wyników dwóch ostatnich spotkań są pewne gry w ekstraklasie.

Trenerami zespołu z Pruszkowa są dwaj byli zawodnicy miejscowej Mazowszanki - Jacek Rybczyński i Paweł Czosnowski. Awans do ekstraklasy wywalczą dwie najlepsze ekipy I ligi. O tym, komu on przypadnie - oprócz Nice Lidera - zadecyduje prawdopodobnie mecz ostatniej kolejki Kadus Bydgoszcz - MUKS Poznań.

Aby zespół z 1. ligi zagrał w ekstraklasie musi także spełnić warunki organizacyjne stawiane przez PLKK - między innymi mieć odpowiednią halę i gwarancje budżetowe.

4 kwietnia o godzinie 18 odbędzie się ostatni mecz w bieżącym sezonie połączony ze świętowaniem awansu do ekstraklasy. Organizatorzy przygotowali z tej okazji wiele atrakcji dla kibiców.

Źródło: PAP
12:25, msciciel337 , Sport
Link
środa, 18 marca 2009
Dziewięciu napastników brutalnie zaatakowało trzech mężczyzn, którzy zwrócili uwagę na ich głośne zachowanie w środku nocy. Pokrzywdzeni z obrażeniami twarzoczaszki trafili do szpitala. Pięciu z nich: Kamil P., Łukasz S., Kamil M., Krzysztof R. i Piotr Z. zostało zatrzymanych. Za pobicie grozi im do lat więzienia.

We wtorek, tuż po godzinie  1.00 w nocy trzej mieszkańcy Pruszkowa postanowili zwrócić uwagę trzem głośno zachowującym się młodym ludziom. Już pierwsze słowa wywołały u nich agresję. Prawie w tej samej chwili z klatki wybiegło jeszcze 6 innych. Byli uzbrojeni w kije i zaczęli bić poszkodowanych. Aby się bronić jeden z nich użył gazu pieprzowego. Wówczas napastnicy odstąpili i oddalili się w kierunku jednej z pobliskich klatek schodowych. Pokrzywdzeni natychmiast wezwali Policje.

Przybyłemu na miejsce patrolowi wskazali kierunek, w którym udali się napastnicy oraz opisali ich. Po krótkiej chwili sprawcy zajścia byli w rękach funkcjonariuszy. Wszystkim uczestnikom została udzielona pomoc medyczna.
 
W komendzie okazało się, że Kamil P. (25 l.), Łukasz S.(23 l.), Kamil M.(21 l.), Krzysztof R. (24 l.) i Piotr Z. (23 l.) są nietrzeźwi. Wszyscy mieli od 0,96 do 1,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Najpierw wytrzeźwieją, a później spotkają się z sędzią. Za czyn, który popełnili grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:48, msciciel337 , Miasto
Link
Tylko jednego popołudnia policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwie osoby posiadające narkotyki. 20-letni Filip G. i 16-letni Marcin M. usłyszą taki sam zarzut, jednak pierwszy odpowie przed sądem karnym, a drugi przed rodzinnym.

Tuż po godzinie 17.00 policjanci z referatu patrolowego kontrolowali terem miasta Komorów pod katem osób nieletnich. Jednak ich uwagę zwrócił samochód, którym do parku przyjechało 4 młodych mężczyzn. Policjanci postanowili sprawdzić, co zamierzają robić.

W wyniku przeprowadzonej kontroli u jednego z nich znaleźli opaloną fifkę. Zaczęli, więc podejrzewać, że w samochodzie mogą znajdować się środki odurzające. Nie pomylili się. Już pobieżne przejrzenie zawartości pojazdu przyniosło rezultat. W popielniczce samochodowej ujawnili torebkę foliową z zawartością suszu, którego wygląd i zapach wskazywały, że jest to marihuana. Rozpytani na tę okoliczność młodzi ludzie początkowo byli zaskoczeni jej obecnością, jednak po chwili uznał ją za swoją własność 16-letni Marcin M.
 
W związku z powyższym wszyscy zostali przewiezieni do komendy w Pruszkowie. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że jeden z dorosłych znany jest policjantom z sekcji kryminalnej. Wobec niego również istniały podejrzenia, że może posiadać narkotyki, lecz z informacji wynikało, że przechowuje je w mieszkaniu. Ta informacja także się potwierdziła. W pokoju Filipa G. policjanci znaleźli 1,07 grama marihuany. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 grama narkotyku.
 
Dzisiaj obydwaj usłyszą zarzuty. Sprawę 20-latka rozpatrzy prokuratura rejonowa, natomiast 16-latka sąd rodzinny. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:44, msciciel337 , Okolice
Link
Od piątku 6 marca do piątku 13 marca w powiecie pruszkowskim zostało zatrzymanych 10 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Nie pomagają ostrzeżenia, ani perspektywa kar. Jeżeli badanie wykaże powyżej 0,5 promila alkoholu u kierowcy pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Brak wyobraźni i pewność siebie granicząca z głupotą to wstęp do nieodpowiedzialnych zachowań. Tym charakteryzują się osoby, które pod wpływem alkoholu zasiadają za kierownicą. Nie przerażają ich konsekwencje prawne związane z decyzja, jaką podejmują, ale także nie dopuszczają do siebie tych moralnych, jakimi mogą być poddani, jeżeli spowodują zdarzenie drogowe z osobami rannymi lub zgonem ofiary.
Policjanci z Pruszkowa codziennie kontrolują kierowców pod kątem trzeźwości. Tylko w ostatnim tygodniu, pomiędzy 6 a 13 marca na terenie powiatu zatrzymali ich 10.Wszyscy odpowiedzą przed sądem za swoją lekkomyślność.
 
Rekordowy okazał się piątek - 6 marca, kiedy to zatrzymano 4 osoby zasiadające za kierownica po alkoholu. Najmłodszy z dziesięciu zatrzymany ma 19 lat. Marcin C. pomimo braku uprawnień, wziął bez zgody matki samochód i mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu jeździł po mieście w okresie szczytu komunikacyjnego, gdy większość mieszkańców powraca do domów z pracy. W podobnych okolicznościach wybrał się w podróż rowerzysta. 54-letni Sławomir R., mając ponad 1 promil alkoholu.
 
Najwięcej nietrzeźwych kierujących ujawniono na terenie Pruszkowa i Raszyna, po trzech, dwóch w Brwinowie, a w Nadarzynie i Piastowie po jednym.
 
Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce.

Źródło: KPP w Pruszkowie
12:42, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 05 marca 2009
Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Pruszkowie poinformował, że od 15.03.2009 r. do 15.04.2009 r. będzie odbywał się nabór do pruszkowskich przedszkoli publicznych.

Regulamin rekrutacji do przedszkoli miejskich oraz karta zgłoszenia dziecka do przedszkola miejskiego można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu:
Karta zgłoszenia do przedszkola miejskiego:
http://umpruszkow.bip.org.pl/?tree=556
Regulamin rekrutacji do przedszkoli miejskich:
http://umpruszkow.bip.org.pl/?tree=480
18:29, msciciel337 , Miasto
Link