Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
wtorek, 23 listopada 2010
Znane są już ostateczne wyniki wyborów samorządowych w Pruszkowie. Potwierdziły się informacje, że prezydentem Pruszkowa został ponownie wybrany Jan Starzyński. Znany jest też osoby skład rady miejskiej, najwięcej mandatów zdobyło Samorządowe Porozumienie Pruszkowskie.
Od środy pociągi podmiejskie Kolei Mazowieckich i SKM do Pruszkowa będą znowu jeździć normalnie. Kolejarze kończą uciążliwy remont przejść dla pieszych pod torami we Włochach i w Ursusie. Utrudnienia spowodowane uszczelnianiem tuneli trwały 2 miesiące.
poniedziałek, 22 listopada 2010
Znane są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Pruszkowskiego. Według danych z protokołu PKW zamieszczonego w biuletynie informacji publicznej powiatu, rozkład mandatów przedstawia się w następujący sposób:
Według danych z 96.30% protokołów prezydentem Pruszkowa ponownie został wybrany Jan Starzyński z Samorządowego Porozumienia Pruszkowskiego uzyskując 50.25% głosów. Taki wynik oznacza, że nie odbędzie się druga tura wyborów.
sobota, 20 listopada 2010
Po godzinie 15 zawaliła się jedna ze ścian kamienicy przy ulicy Stalowej 16. Nikt nie został poszkodowany.

01:10, msciciel337 , Miasto
Link
niedziela, 14 listopada 2010
Organizatorzy debaty, czyli Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego, poinformowali, że zapowiadana na wtorek debata kandydatów na urząd prezydenta miasta Pruszkowa nie odbędzie się. Powodem odwołania debaty jest fakt iż zgody na udział w niej nie wyraziło minimum dwóch kandydatów.
piątek, 12 listopada 2010
Wojciech Gawkowski oświadcza, co następuje: Radny Rady Miejskiej w Pruszkowie Wojciech Gawkowski przeprasza pana Jana Starzyńskiego - Prezydenta Miasta Pruszkowa za stwierdzenie na sesji Rady Miejskiej, że "dzwoni do prezesów firm, po to, żeby radnych zwalniać z pracy". Przeprosiny o takiej treści mają zostać opublikowane w lokalnych mediach.
W ramach trwającej kampanii przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi we wtorek,16 listopada odbędzie się spotkanie-debata mieszkańców Pruszkowa z kandydatami na prezydenta miasta. Organizatorem debaty są organizacje społeczne skupione w Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego.
środa, 03 listopada 2010
Na welodromie BGŻ Arena w Pruszkowie odbędą się historyczne, pierwsze Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym dla zawodników elity. Impreza odbędzie się w dniach 5-7 listopada i będzie jedną z kwalifikacji do Igrzysk XXX Olimpiady Londyn 2012.

23:42, msciciel337 , Sport
Link