Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 30 listopada 2009
Pięciu nieletnich w wieku 14 i 16 lat zatrzymali w nocy mundurowi z Pruszkowa po tym, jak wracając z imprezy do domu, uszkodzili słup ogłoszeniowy. Jeden z nich wpadł na genialny pomysł, że "kto nie przewróci słupa to frajer". Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Podczas patrolu pieszego w rejonie parku Sokoła w Pruszkowie funkcjonariusze usłyszeli głośny huk, a następnie zauważyli biegnących w ich stronę pięciu młodych mężczyzn. Postanowili ich wylegitymować.

W tym samym czasie drogą radiową otrzymali zgłoszenie od oficera dyżurnego, że w parku Sokoła pięciu młodych mężczyzn demoluje słup ogłoszeniowy. Osoba zgłaszająca podała rysopis wandali. Podany rysopis sprawców uszkodzenia słupa odpowiadał wyglądowi legitymowanych przez policjantów młodych ludzi. Okazali się nimi być 16-letni Andrzej K., 14-letni Damian K., 16-letni Bartłomiej R., 14-letni Bartosz Cz., 16-letni Paweł L.

Wszyscy zostali przewiezieni na komendę. Na miejscu okazało się, że całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Chłopcy przyznali się do zniszczenia słupa ogłoszeniowego. Jednak żaden z nich nie przyznał się, że to on wpadł na ten "genialny" pomysł. Po rozpytaniu zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Nieletni za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Źródło: KPP w Pruszkowie
18:02, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 20 listopada 2009
Warszawska Kolej Dojazdowa uprzejmie informuje podróżnych, że z powodu kolizji kolejki z samochodem osobowym na przejeździe na p.o. Warszawa Salomea, do której doszło ok. godz. 9:20  mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pociągów.

TVN Warszawa poinformowało, że ruch na linii WKD został przywrócony przed godziną 10.

Źródło: WKD, TVN Warszawa
10:08, msciciel337
Link
piątek, 13 listopada 2009
Na uroczystej gali, która odbyła się 6 listopada 2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, Miasto Pruszków otrzymało wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsze parki Mazowsza".

Intencją konkursu zorganizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego było przedstawienie działań podjętych przez jednostki samorządu terytorialnego mające na celu przywrócenie parkom walorów estetycznych, użytkowych oraz dostosowania ich do wymogów współczesnych użytkowników. Głównym kryterium oceny był dorobek samorządów lokalnych w zakresie ochrony przyrody, poprawy warunków życia lokalnych społeczności, ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Miasto Pruszków zgłosiło do konkursu Park Mazowsze, w kategorii "park średni" oraz Park Potulickich, w kategorii "park duży". Poza wyróżnieniem Miasto otrzymało nagrodę rzeczową w postaci spalinowych nożyc do żywopłotów firmy STIHL.

Źródło: www.pruszkow.pl
00:06, msciciel337 , Miasto
Link