Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
czwartek, 28 lutego 2013
Władze Pruszkowa i Piastowa opublikowały dziś pismo z dnia 26 lutego, w którym poinformowały, że nie zgadzają się na podwyżkę opłat zaproponowaną przez ZTM. Natomiast ZTM na swojej stronie internetowej poinformował, że większość samorządów (w tym Pruszków i Piastów) zaakceptowały propozycję.
Na stronie Urzędu Miasta w Pruszkowie zostało opublikowane oficjalne stanowisko władz Pruszkowa i Piastowa w sprawie obowiązywania "Wspólnego biletu ZTM" w przejazdach pociągami Kolei Mazowieckich na tzw. linii pruszkowskiej. Gminy stanowczo nie zgadzają się z wysokością podwyżki zaproponowanej przez ZTM.
środa, 27 lutego 2013
Wczoraj w warszawskich serwisach internetowych ukazały się dwa artykuły dotyczące przyszłości Wspólnego Biletu na linii pruszkowskiej. Obie publikacje miały dość sprzeczne tytuły i nie zawierały niestety żadnych nowych informacji. Po ich lekturze można dojść do wniosku, że dalej nie wiadomo co będzie ze Wspólnym Biletem od kwietnia 2013 roku.
niedziela, 24 lutego 2013
Ponownie uległ zmianie rozkład jazdy pruszkowskiej Linii 1. Nowy rozkład, który został opublikowany na stronie Urzędu Miasta będzie obowiązywał od poniedziałku 25 lutego 2013.
czwartek, 21 lutego 2013
Stowarzyszenie Zdrowy Rower planuje zorganizować w marcu 2013 pierwszą w Pruszkowie Masę Krytyczną czyli wspólny przejazd przez miasto maksymalnej liczby rowerzystów. Wydarzenie takie ma na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na problemy i potrzeby rowerzystów.
wtorek, 19 lutego 2013
W dalszym ciągu niepewny jest los Wspólnego Biletu na linii pruszkowskiej, wołomińskiej oraz w gminie Jabłonna (Chotomów). Jedynie burmistrzowie Piaseczna, Sulejówka i Ożarowa Mazowieckiego oraz wójt Lesznowoli wstępnie zaakceptowali nową propozycję ZTM dotyczącą przedłużenia współpracy w zakresie jego współfinansowania.
środa, 13 lutego 2013
W dniach 22 - 24 lutego na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie zostaną rozegrane Mistrzostwa Norwegii w Kolarstwie Torowym 2013. Norwegia nie dysponuje welodromem, na którym takie mistrzostwa mogłyby się odbyć.
poniedziałek, 11 lutego 2013
Przyszłość Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD wciąż stoi pod znakiem zapytania. O ile są duże szanse na przedłużenie współpracy w tym zakresie z przewoźnikami kolejowymi, o tyle wciąż niewiadomą jest stanowisko części gmin podwarszawskich, których mieszkańcy korzystają z tego udogodnienia.
piątek, 08 lutego 2013
Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński wystąpił do Zbigniewa Ziobry w formie listu otwartego w obronie wizerunku i dobrego imienia miasta. Jest to efekt użycia zwrotu "Pruszków wychodzi na wolność..." w spocie reklamowym partii Solidarna Polska.
środa, 06 lutego 2013
Wydział Edukacji Urzędu Miasta opublikował regulamin rekrutacji dzieci do przedszkoli publicznych w Pruszkowie obowiązujący od marca 2013 roku. Składanie kart zgłoszeń będzie możliwe od 01.03.2013 do 31.03.2013. W publicznych placówkach czeka na dzieci 1510 miejsc w przedszkolach i 140 w żłobkach.