Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
piątek, 26 lutego 2010
W dniach 12-13 maca 2010 roku Polski Związek Kolarski wraz z firmą Lang Team będzie organizatorem międzynarodowych zawodów kolarskich Grand Prix Polski, które odbędą się na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie.

Wyścigi połączone będą z uroczystą galą prezentującą tegoroczny Tour de Pologne. Dzięki temu do Pruszkowa zjadą się nie tylko znakomici kolarze, ale również znane osobistości. Będzie to wydarzenie niezwykle medialne, które pokaże Pruszków i powiat pruszkowski jako miejsce, do którego ściągają najważniejsze wydarzenia sportowe w Polsce, takie jak Tour de Pologne.Zawody będą trwały dwa dni i rozegrane zostaną wyłącznie w dyscyplinach olimpijskich. Przewidziana pula nagród to 10tys.€.

Większość finałów odbędzie się 13 marca w sobotę od godz. 20:00 podczas Wielkiej Kolarskiej Gali Tour de Pologne z udziałem znakomitych gości, w tym kilku kolarskich mistrzów z Włoch. Wyścigom towarzyszyć będzie odpowiednia oprawa łącząca elementy gry światłem i muzykę. Całość stworzy niepowtarzalne widowisko sportowo-artystyczne. Uczestnictwo w nim będzie możliwe zarówno dla kibiców jak też dla zaproszonych gości. W programie - prezentacja trasy, drużyn, miast etapowych, sponsorów, klasyfikacji 67. Tour de Pologne, wyścigi kolarskie z udziałem światowych gwiazd na torze w ramach Grand Prix Polski, nuta wspomnień z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, występy artystyczne Waldemara Malickiego i Orkiestry Dowcipu pod batutą Bernarda Chmielarza.
- Po raz pierwszy w historii Tour de Pologne organizujemy tak wspaniałą galę - mówi dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang. - Pragniemy połączyć sport z kulturą. Sport w tych czasach nie jest już tylko widowiskiem samym w sobie. Połączenie sportu i kultury podkreśla rangę obu tych dziedzin życia. I tu, i tu mamy do czynienia z widowiskiem, emocjami, przeżyciami. Jako organizatorzy wyścigu chcemy oddać hołd wielkiemu Polakowi, jakim był Fryderyk Chopin.

W programie zawodów będą wyścigi punktowe, sprinty, keirin, scratch, wyścigi drużynowe w międzynarodowej obsadzie. Na torze zaprezentują się też młodzież uczestnicząca w Nutella Mini Tour de Pologne. Atmosfera w BGŻ Arenie ma przypominać to, co dzieje się podczas torowych "sześciodniówek", imprez kolarskich rozgrywanych wieczorami na najsłynniejszych torach na świecie.
Kolarską Galę Tour de Pologne retransmitować będzie TVP. Dla dziennikarzy wstęp wolny za okazaniem legitymacji prasowej.

Bilety dla widzów do nabycia na www.ebilet.pl – cena 50 zł, a w dniu imprezy także w kasach BGŻ Arena w Pruszkowie.

Program Międzynarodowych Zawodów Torowych "Grand Prix Polski" o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego połączony z prezentacją wyścigu "Tour de Pologne".

12 - 13 marca 2010 BGŻ Arena Pruszków

PIĄTEK

16.00 Sprint M40 min
Kerin K 10 min
Sprint 1 runda M 20 min
Keirin repasaże K 10 min
Sprint 2 runda M 15 min
Scratch K 20 min
Sprint repasaże M 5 min
Keirin pół finał K 10 min
Wyścig punktowy M 40 min
Sprint M 15 min
Sprint M 5 min
Sprint M 15 min
Sprint M 5 min
500 m K 20 min
Sprint Finał M 5 min
20.00 Koniec dnia

SOBOTA

8.30 -10.00 Keirin Eliminacje M
Wyścig drużynowy na dochodzenie ( 4000m) M
Keirin repasaże M
Wyścig drużynowy na dochodzenie ( 3000m) K
Sprint K
18.00 Przerwa
20.00 Wyścig punktowy K
20.10 Tour de Pologne
20.16 Sprint drużynowy M
20.26 Tour de Pologne
20.31 Sprint drużynowy K
20.41 Tour de Pologne
20.50 KeirinM
Tour de Pologne
21.00 Wyścig drużynowy na dochodzenie (4000m) M
21.12 Tour de Pologne
21.22 Wyścig drużynowy na dochodzenie ( 3000m) K
Tour de Pologne
Keirin Finał K
21.32 Tour de Pologne
21.42 Scratch M
22.00 Tour de Pologne

Źródło: BGŻ Arena
20:21, msciciel337 , Sport
Link
czwartek, 25 lutego 2010
Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem do kiosków znajdujących się na terenie Pruszkowa. Złodzieje wynieśli towar o łącznej wartości 32 800 złotych. Andrzej Ch., Marcin M., Piotr W. wczoraj usłyszeli zarzuty i decyzją prokuratora zostali oddani pod dozór policji.

Pierwsze włamanie miało miejsce 27 stycznia tego roku. Sprawcy po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach kiosku, dostali się do środka skąd dokonali kradzieży papierosów oraz akcesoriów do telefonów komórkowych. Właściciel oszacował straty na kwotę 20 000 złotych. Kryminalni zajęli się typowaniem sprawców.Kolejne włamanie miało miejsce 22 lutego, wtedy sprawcy wyważyli drzwi kiosku i dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi oraz papierosów. Pokrzywdzony oszacował straty na 12 800 złotych.

Po tym zdarzeniu kryminalni mieli już pewność, że sprawcami obydwu włamań są znani w środowisku przestępczym trzej mieszkańcy Pruszkowa.Niezwłocznie przystąpili do działania. Następnego dnia zatrzymali Andrzeja Ch., Marcina M. oraz Piotra W.. W pojeździe należącym do Marcina M. funkcjonariusze ujawnili dwie pary nożyc do cięcia blachy. Przy mężczyźnie znaleziono dwie karty sim skradzione z kiosku., a w jego mieszkaniu 483 paczki papierosów różnych marek, 33 karty startowe do telefonów komórkowych , 73 bilety ZTM, kasetkę metalową, łapkę oraz pieniądze w kwocie 1000 złotych.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi mężczyznami policjanci ustalili, iż w pierwszym włamaniu brał udział również Sebastian P.. Mężczyzna jest dobrze znany pruszkowski policjantom. W chwili obecnej przebywa w areszcie śledczym za dokonanie rozboju. Pisaliśmy o nim 22 lutego. Dochodzeniowcy ustalili, że część skradzionego towaru została już sprzedana przez włamywaczy.

Marcin M. i Andrzej Ch. brali udział w obydwu włamaniach i usłyszeli po dwa zarzuty. Natomiast Piotr W. usłyszał jeden zarzut włamania do kiosku 27 stycznia 2010 roku. Cała trójka została oddana pod dozór policji. Ponadto mężczyźni zostali zobowiązani do naprawienia szkody. W najbliższym czasie dochodzeniowcy spotkają się z Sebastianem P. w areszcie śledczym, gdzie mężczyzna usłyszy zarzut. Za powyższe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP w Pruszkowie
15:10, msciciel337 , Miasto
Link
poniedziałek, 22 lutego 2010
W związku ze znacznym wzrostem ponoszonych przez spółkę kosztów: gwałtownego podniesienia cen dostępu do infrastruktury PLK (5,5%-17% w zależności od odcinków, po których jeżdżą pociągi Kolei Mazowieckich), energii trakcyjnej (o 5% w stosunku do roku 2009), Koleje Mazowieckie zostały zmuszone do wprowadzenia zmiany cen biletów.

Planowany termin wdrożenia podwyżki to 1 marca 2010 roku. Ostatnia zmiana cen biletów miała miejsce rok temu. W związku z powyższym ceny biletów jednorazowych, w zależności od odległości podrożeją od 0,50 zł do 2,20 zł.

Nie ulegnie zmianie cena biletu jednorazowego do 5 km, która wynosi 3,00 zł. W związku z tym nie wzrasta wysokość opłat dodatkowych ustalanych zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 20 stycznia 2005 r. w sprawie sposobu ustalenia opłat dodatkowych w tytułu przewozu osób, zabranych ze sobą do przewozu rzeczy i zwierząt oraz wysokości opłaty manipulacyjnej.

Ponadto podwyżką nie zostały objęte oferty specjalne KM: Warszawa Zachodnia - Otwock, Radom - Drzewica, Radom - Pionki, Warszawa Wschodnia - Góra Kalwaria oraz Warszawa - Płock. Niezmienna pozostaje również cena biletu dobowego i 3-dniowego. Nie ulegają zmianie także opłaty zryczałtowane za jednorazowy przewóz rzeczy, roweru lub psa pod opieką podróżnego.

Źródło: rynek-kolejowy.pl
23:09, msciciel337 , Komunikacja
Link
środa, 17 lutego 2010
Urząd Miejski w Pruszkowie informuje, że 18 i 19 lutego w godzinach od 7.00 do 15.00 odbędzie się zaplanowana akcja usuwania i wywozu śniegu z terenu ulic miasta, według niżej wymienionego planu.

18 LUTY 2010 R.:
1. ul. Kraszewskiego na długości od ul. Hubala do Berenta /obie strony/;
2. ul. Kościelna na całej długości /obie strony/;
3. ul. Kopernika na długości od ul. Hubala do ul. Lipowej /strona nieparzysta/.

19 LUTY 2010 R.:
1. ul. Chopina na długości od ul. Powstańców do ul. Niepodległości /strona parzysta/;
2. ul. Chopina na długości od ul. Niepodległości do ul. Kościuszki /strona nieparzysta/;
3. ul. Drzymały na całej długości /obie strony/;
4. ul. Kościuszki na długości od ul. Chopina do Drzymały /od strony Parku Sokoła/;
5. ul. Ewy na długości od ul. Andrzeja do stacji WKD /obie strony/.

Funkcjonariusze pruszkowskiej Straży Miejskiej dodatkowo od dnia dzisiejszego pozostawiać będą informacje dla kierowców pojazdów, którą pozostawią za wycieraczką przedniej szyby.

Wykonawcą prac będzie Miejski Zakład Oczyszczania z Pruszkowa. Od dnia 16 lutego będą ustawiane znaki "B-36 (zakazy zatrzymywania się) z tabliczkami informującymi, że dotyczą wyżej podanego terminu.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
22:23, msciciel337 , Miasto
Link
W dniu dzisiejszym (17.02.2010r.) pruszkowska Straż Miejska i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego rozpoczęła wspólne działania kontrolne na terenie miasta budynków, których administratorzy pomimo interwencji nie stosują się do zaleceń i zobowiązań usunięcia nawisów śnieżnych i sopli lodowych.

Ponad 80 zgłoszeń i podjętych interwencji, to wynik tylko ostatnich dwudniowych działań strażników miejskich, skierowanych w kierunku niewywiązywania się administracji osiedlowych, zarządców budynków oraz właścicieli posesji prywatnych z ich ustawowych "zimowych" obowiązków.

Czynności kontrolne i skuteczne egzekwowanie usunięcia zaniedbań są i będą kontynuowane do odwołania. Tylko w tych dwóch dniach w wyniku podjętych czynności pierwsi z nich, będą odpowiadać przed sądem za swoje zaniedbania. Stan do jakiego doprowadzili, bezpośrednio zagroził życiu i zdrowiu przechodniów. Sankcje karne są wynikiem wcześniejszych kontroli i przypomnienia o usunięciu zaniedbań.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
wtorek, 02 lutego 2010
W dniu 2 lutego doszło do pożaru w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego  przy ul. Jasnej 2. Ewakuowano 120 osób, nikomu nic się nie stało. Inspektorat budowlany ma wydać decyzję czy budynek będzie nadawał się do użytku. Na razie trwa sprzątanie zniszczonej szkoły. Lekcje mają ruszyć po feriach.

Na terenie szkoły jest też przedszkole i to właśnie tam na zajęciach było kilkadziesiąt dzieci. Wszystkie zostały ewakuowane, nikomu nic się nie stało.

- Wszyscy są bezpieczni. W chwili, gdy wybuchł pożar, w szkole byli tylko pracownicy. Dzieci były tylko na boisku i na basenie - relacjonował na antenie TVN 24 Tadeusz Powązka, dyrektor szkoły. - W sali, gdzie wybuchł pożar, trwały prace remontowe - dodał. Teraz dodatkowo trzeba wyremontować także dwie sale, które strawił ogień. Pomoc już zaoferował pruszkowski urząd miasta. - Mimo strat zajęcia w szkole mają ruszyć zgodnie z planem, czyli po feriach - zapowiada dyrektor.

- Pożar zaczął się prawdopodobnie na pierwszym piętrze, przeniósł się na drugie - poinformował na antenie TVN Warszawa Karol Kroć ze Straży Pożarnej w Pruszkowie. W akcji brała udział jednostka państwowej straży pożarnej i trzy jednostki ochotnicze, w sumie kilkanaście wozów strażackich.

Pożar naruszył konstrukcję budynku, dlatego na razie w spalonych salach zostaną ustawione belki podtrzymujące strop. - Służby budowlane będą podejmowały decyzję co dalej z budynkiem - zapowiada Kroć.

Źródło: TVN Warszawa
11:10, msciciel337 , Miasto
Link Komentarze (1) »