Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
niedziela, 22 lutego 2009
7 stycznia 2009 r. Ministerstwo Skarbu Państwa wydało negatywną decyzję odnośnie zgody na sprzedaż przez SGGW pól przy aleji Kasztanowej w Komorowie. Oficjalnym powodem tej decyzji są protesty mieszkańców Komorowa (z inicjatywy Zarządu Osiedla Komorów swój pisemny protest wyrazili komorowscy radni, Stowarzyszenie K40, Stowarzyszenie Kulturalny Komorów, Stowarzyszenie Ład na Mazowszu). SGGW przysługuje odwołanie do NSA.

żródło: www.komorow.pl
14:33, mastier
Link
czwartek, 12 lutego 2009
Od poniedziałku 2 lutego br. rozpoczął w Pruszkowie działalność Terenowy Punkt Paszportowy obsługujący mieszkańców trzech powiatów: pruszkowskiego, grodziskiego i żyrardowskiego. Uroczystego otwarcia nowego biura paszportowego dokonał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, w towarzystwie starostów: pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej, grodziskiego Marka Wieżbickiego i żyrardowskiego Wojciecha Szustakiewicza.

W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele samorządów miast i gmin z wszystkich trzech powiatów oraz przedstawiciele mediów i mieszkańcy.

- To dzięki znakomitej współpracy z Panią i Pani urzędem możemy się dzisiaj tu spotkać przy otwarciu nowego punktu paszportowego w Pruszkowie – podkreślał wojewoda Jacek Kozłowski zwracając się do starosty Elżbiety Smolińskiej – To już kolejny Terenowy Punkt Paszportowy, który otwieramy na terenie naszego województwa. Są to punkty pełnozakresowe, wyposażone i przystosowane do pobierania cech biometrycznych. Po raz pierwszy mieszkańcy powiatów podwarszawskich mogą załatwiać wszystkie sprawy paszportowe na miejscu, bez konieczności jeżdżenia do Warszawy. To rozwiązanie jest korzystne i dla mieszkańców, i dla urzędów. Przede wszystkim dlatego, że pozwala zlikwidować ogromne w sezonie i bardzo uciążliwe kolejki w warszawskich urzędach paszportowych.

Starosta Elżbieta Smolińska korzystając z okazji podziękowała pracownikom pruszkowskiego starostwa za ogromny, osobisty wkład pracy w terminowe przygotowanie nowego biura paszportowego w Pruszkowie. Doceniając ten wkład, poniesiony także na rzecz mieszkańców sąsiednich powiatów, starostowie grodziski i żyrardowski złożyli także osobne podziękowania przekazując jednocześnie na rzecz nowego biura paszportowego ufundowany przez siebie sprzęt w postaci nowoczesnej niszczarki do dokumentów.

Terenowy Punkt Paszportowy w Pruszkowie mieści się w specjalnie przystosowanych do tego celu pomieszczeniach na parterze budynku przy ul Drzymały 19/21 (budynek przychodni zdrowia) – vis a vis budowanej nowej siedziby Starostwa Pruszkowskiego. Zaprasza interesantów w poniedziałki w godz. 10.00 – 17.00 , a od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 Wszelkie niezbędne informacje w sprawach paszportowych można uzyskać dzwoniąc pod numer telefoniczny biura: 22 738 1498.

Źródło: Powiat Pruszkowski
23:36, msciciel337 , Miasto
Link
Pruszków przygotowuje się pełną parą do marcowych mistrzostw świata. Władze miasta szykują dużą promocję imprezy, która odbędzie się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów tego podwarszawskiego miasta - na welodromie BGŻ Arena.

Organizatorzy są przekonani, że trybuny kolarskiego toru zapełnią się każdego dnia trwania imprezy. Mieszkańcy tego 54-tysięcznego miasta chętnie uczestniczą w różnych imprezach organizowanych przez władze samorządowe, więc z przyjemnością pójdą również na imprezę tak wysokiej rangi.

Informacje o mistrzostwach świata będą szeroko przedstawiane mieszkańcom Pruszkowa, między innymi przez oficjalny Informator Urzędu Miejskiego. W czasie imprezy w mieście pojawią się również specjalnie przygotowane dekoracje. Kibice kolarstwa spoza Pruszkowa mogą wygodnie dojechać do BGŻ Areny pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD). Przystanek znajduje się zaledwie 200 metrów od welodromu. A na razie na co dzień podróżni mogą z okien pociągu podziwiać wyjątkową konstrukcję obiektu.

Źródło: tor-pruszkow2009.pl
23:23, msciciel337 , Sport
Link
środa, 04 lutego 2009
W odniesieniu do nieprawdziwych informacji prasowych dotyczących relacji pomiędzy miastem Pruszkowem, a Polskim Związkiem Kolarskim w zakresie przekazania przez miasto gruntów w użytkowanie wieczyste, Prezydent Pruszkowa wyjaśnia:

Nie było i nie ma zawiadomienia NIK do prokuratury w sprawie przekazania przez miasto Pruszków działek pod inwestycje PZKol, nigdy nie było wszczynane postępowanie prokuratorskie w takiej sprawie.

Ponadto pragnę dodać, że grunty zostały przekazane PZKol w użytkowanie wieczyste uchwałą nr XLIV/494/2002 Rady Miejskiej w Pruszkowie z dnia 25 kwietnia 2002 roku w sprawie "Wyrażenia zgody na oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste oraz udzielenia bonifikaty w opłatach z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości".

Źródło: www.pruszkow.pl

11:56, msciciel337 , Miasto
Link
Całą noc "atrakcji" zapewnił swojej rodzinie 40-letni Robert A., kiedy wrócił do domu pod wpływem alkoholu. Nad ranem żona miała dość i złożyła zawiadomienie o znęcaniu się nad rodziną. Policjanci sprawdzą, czy był to jednorazowy występ, czy rodzina była narażona na tego typu sytuacje częściej.

Wczoraj około godziny 15.00 do komendy w Pruszkowie zgłosiła się mieszkanka Pruszkowa, która powiadomiła, że jej mąż znęca się nad nia i trójka dzieci. Jak się okazało dzień wcześniej 40-letni mężczyzna wrócił do domu pod wpływem alkoholu. Przez całą noc awanturował się, rozbijał w domu sprzęty, wyzywał żonę i dzieci. Jego zachowanie, a przede wszystkim groźby, doprowadziły do tego, że około 7.00 kobieta zabrała z domu dzieci w wieku 15, 11 i 6 lat i wyprowadziła się do teściowej.

Gdy policjanci tuż po 15.00, pojechali pod wskazany adres Robert A. miał jeszcze prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Swoje zachowanie tłumaczył zdradą żony. Jednak stan, w jakim się znajdował nie pozwolił na przesłuchanie. Tę noc małżonek spędził w policyjnych pomieszczeniach. Dzisiaj spotka się ze śledczymi. Wcześniej dzielnicowi sprawdzą, czy zaistniałe zdarzenie było jednorazowym wybrykiem, czy takie sytuacje powtarzają się częściej.

Źródło: KPP w Pruszkowie
11:48, msciciel337 , Miasto
Link