Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
czwartek, 31 stycznia 2013
Linia 1 w Pruszkowie łącząca osiedle Staszica ze stacją PKP od 1 lutego 2013 będzie jeździć zgodnie z nowym rozkładem jazdy, który został dziś udostępniony w internecie.
Od 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów wprowadzone przez tzw. nową ustawę śmieciową. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przejmą gminy, które następnie wyłonią w przetargu firmy, które będą odbierać śmieci od wszystkich właścicieli nieruchomości. Właściciele domów jednorodzinnych i administratorzy budynków wielorodzinnych znajdujących się na terenie Pruszkowa mają obowiązek do 15 marca 2013 roku złożyć wypełnione deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
wtorek, 29 stycznia 2013
W piątkową noc (z 25 na 26 stycznia 2013) pruszkowscy strażnicy miejscy zaobserwowali przy pomocy kamery miejskiego monitoringu, a następnie ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji mienia WKD, który będąc pod wpływem alkoholu wybił dwie szyby w budynku stacji WKD Pruszków. Wandal został przekazany policjantom z pruszkowskiej komendy, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.
poniedziałek, 28 stycznia 2013
Kolejny mecz bokserski drużyny Hussars Poland odbędzie się również na Hali Znicz w Pruszkowie. Tym razem przeciwnikiem polskiej drużyny walczącej w lidze World Series of Boxing będzie ekipa Argentina Condors. Gala odbędzie się 8 lutego o godzinie 20:00.

18:06, msciciel337 , Sport
Link
piątek, 25 stycznia 2013
Powiat Pruszkowski zaprasza mieszkańców Pruszkowa i okolic do korzystania w okresie ferii zimowych z lodowiska znajdujące się na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie. Opublikowany został szczegółowy harmonogram pracy lodowiska na okres ferii.

03:02, msciciel337 , Miasto
Link
czwartek, 24 stycznia 2013
W piątkowym, dwugodzinnym strajku ostrzegawczym nie wezmą udziału przewoźnicy samorządowi (w tym Koleje Mazowieckie i SKM). Jednak niewielkie to pocieszenie dla pasażerów, gdyż w związku ze strajkiem dyżurnych ruchu żaden pociąg nie wyjedzie na linie zarządzane przez PKP PLK.
- Szanse na utrzymanie wspólnego biletu w pociągach pod Warszawą są coraz mniejsze - ocenia Leszek Ruta, szef Zarządu Transportu Miejskiego, po pierwszych negocjacjach z Kolejami Mazowieckimi. Stolica może zaoszczędzić nawet 100 mln zł.
wtorek, 08 stycznia 2013
18 stycznia w Pruszkowie odbędzie się mecz bokserski w ramach ligi World Series of Boxing pomiędzy drużynami Hussars Poland i Mexico Geurreros. Areną zmagań pięściarzy rywalizujących na dystansie pięciu rund będzie Hala Znicz.

13:04, msciciel337 , Sport
Link