Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
środa, 27 stycznia 2010
Tradycją od wielu lat jest to, że Miasto Pruszków w czasie ferii zimowych organizuje wypoczynek dzieciom i młodzieży, która pozostaje w mieście. Tegoroczna akcja "Zima w Mieście 2010" trwa od 1 do 12 lutego (obejmuje cały okres ferii).

Szkoły przygotowały szczegółowe programy, uwzględniając w nich różnorodne formy akcji, sprawdzone w poprzednich latach. W Szkołach Podstawowych codziennie będą odbywały się zajęcia świetlicowe i konkursy, organizowane będą gry, turnieje i zabawy w salach gimnastycznych oraz na świeżym powietrzu. Dzieci będą uczestniczyły w wycieczkach do kina oraz pod opieką wychowawców udadzą się na lodowisko w MOS i na basen "Kapry". Organizowane będą zajęcia z zakresu literatury, bale przebierańców i dyskoteki. W Gimnazjach młodzież weźmie udział w rozgrywkach sportowych, zajęciach komputerowych, wycieczkach na seanse filmowe i do Karolina.

W Miejskim Ośrodku Kultury będą zorganizowane m.in. zajęcia muzyczne, plastyczne, warsztaty teatralne p.t. "Przygoda z Chopinem", nauka tańca, parada w rytm tańców latynoamerykańskich, rozgrywki szachowe. Odbędzie się również koncert rockowy dla młodzieży.

W ogniskach TPD przy ul. Helenowskiej, Partyzantów i 3-go Maja zorganizowane będą zajęcia świetlicowe, wyjścia na basen, wyjazdy do kina, zajęcia sportowe, konkursy. W PKPS przy ul. Ks. Józefa równie bogatym programem objęte będą dzieci z potrzebujących rodzin.

W godzinach 8:00-16:00 z biletów ulgowych na basenie "Kapry" skorzystają wszystkie chętne dzieci. Dla dzieci z ubogich rodzin objętych pomocą MOPS i TPD bilety będą wydawane bezpłatnie.

W MZOS będą odbywały się na hali zajęcia sportowe - piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna.
Zajęcia w ramach akcji "Zima w mieście 2010" odbędą się w następujących godzinach:

Szkoła Podstawowa Nr 1 - 9.00 -13.30
Szkoła Podstawowa Nr 2 - 8.00 - 15.00
Szkoła Podstawowa Nr 6 - 9.00 - 13.00
Szkoła Podstawowa Nr 8 - 9.00-15.00
Szkoła Podstawowa Nr 9 - 9.00 -13.30
Szkoła Podstawowa Nr 10 - 9.00-13.30
Gimnazjum Nr 3 - 8.00 - 14.00
Gimnazjum Nr 4 - 9.00 - 13.00

MOK- szczegółowe informacje pod nr tel. 728-39-42
MZOS - 9.00 - 14.00
TPD ul. Partyzantów - 10.00 -14.00
TPD ul. Helenowska i 3-go Maja 13.00 - 17.00
PKPS - 12.00 - 16.00

Informacje: Wydział Edukacji UM, tel.: 22/ 758 64 31 wew. 173.

Źródło: www.pruszkow.pl
11:44, msciciel337 , Miasto
Link
W odpowiedzi na prośby mieszkańców Pruszkowa od 1 stycznia 2010r. na liniach autobusowych obsługiwanych przez PKS Grodzisk Mazowiecki Sp. z o.o. wprowadzone zostały nowe ulgi w wysokości 50%.

Ulgi dotyczą biletów jednorazowych dla emerytów i rencistów którzy ukończyli 60 lat. Cena biletu jednorazowego normalnego to 2,50 zł, a cena biletu miesięcznego imiennego ogólnodostępnego to 75,00zł

Linie autobusowe, na których obowiązuje nowa ulga:
1. Pruszków Osiedle Staszica - Pruszków ul. Tadeusza - Komorów Pętla
2. Pruszków Osiedle Staszica - Pruszków Żbików - Pruszków Osiedle Staszica

Źródło: www.pruszkow.pl
11:41, msciciel337 , Komunikacja
Link
wtorek, 26 stycznia 2010
Rozpoczęło się usuwanie nielegalnych reklam, stojących przy drogach będących w administracji powiatu pruszkowskiego.

Pod koniec ubiegłego roku powiat pruszkowski wydał komunikat obligujący właścicieli reklam, ustawianych „na dziko” na poboczach dróg powiatowych, do ich zalegalizowania.

Odzew ze strony firm był minimalny – twierdzi zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Sławomir Walendowski. Termin na dopełnienie formalności związanych z zalegalizowaniem samowolnie umieszczanych reklam i konstrukcji minął z końcem ub. roku. Od dnia 22 stycznia rozpoczęła się akcja usuwania nielegalnych reklam.

Firmy, których reklamy są usuwane, poniosą koszty tej czynności oraz dodatkowo zostanie im naliczona opłata za nielegalne jej umieszczenie. Koszt takiej opłaty zależy od powierzchni reklamy (15 zł za każdy metr kwadratowy) oraz ilości dni nielegalnej prezentacji. Datę ustawienia reklamy można ustalić do trzech lat wstecz.

Źródło: www.powiat.pruszkow.pl
15:06, msciciel337 , Miasto
Link
sobota, 23 stycznia 2010
10 lat więzienia grozi 34-letniemu mieszkańcowi Piastowa, który w środę został zatrzymany między innymi za czynną napaść na policjanta. Sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.

Kiedy dwa dni temu do mundurowych z Pruszkowa dotarła informacja, że w rejonie parkingu samochodowego przy ul. Wojska Polskiego będzie przebywał mężczyzna posiadający  narkotyki, niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i zaczęli je obserwować. Około godziny 16:00 na parking wjechał pojazd, na który czekali. Chcąc skontrolować auto i kierującego policjanci podeszli do samochodu. Kiedy mężczyzna zobaczył służbowe legitymacje podjął próbę ucieczki: zatrzasną drzwi, włączył silnik i gwałtownie cofnął uderzając w nieoznakowany radiowóz oraz stojący obok inny pojazd. W trakcie manewru przygniótł jednego z funkcjonariuszy do radiowozu. Po kolejnym manewrze toyota ruszyła w kierunku leżącego policjanta. Chcąc zapobiec nieszczęściu policjanci oddali kilka strzałów w koła. Przez 800 metrów funkcjonariusze gonili ociekający samochód. Zatrzymali go w okolicach jednej ze stacji benzynowych znajdującej się na trasie do Warszawy. Potrącony policjant został odwieziony do szpitala z urazem biodra, lewej nogi oraz ogólnymi potłuczeniami ciała.

Kierowcą okazał się być 34-letni Ryszard D. dobrze znany mundurowym. Już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli  ponad 8 g kokainy oraz wagę elektroniczną. Badania toksykologiczne wykonane zatrzymanemu wykazały się, że w chwili zdarzenia był pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariusza policji oraz uszkodzenie jego ciała, udzielania i posiadania środków odurzających oraz jazdy samochodem pod wpływem narkotyków. Przyznał się do wszystkich zarzutów. Na wniosek pruszkowskich dochodzeniowców 34-latek decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.  

Źródło: KPP w Pruszkowie
20:19, msciciel337 , Miasto
Link
środa, 20 stycznia 2010
Warszawska Kolej Dojazdowa informuje podróżnych, że z powodu wypadku, do którego doszło ok. godz. 18:00 w rejonie stacji Warszawa Zachodnia (okolice przystanku osobowego "Warszawa Zachodnia WKD") wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów.

Ruch pociągów WKD do ok. godz. 20:00 - 20:30 może być prowadzony wahadłowo po jednym torze na odcinku pomiędzy Warszawą i Komorowem.

W okresie utrudnień wszyscy posiadacze ważnych biletów WKD mogą korzystać z przejazdów pociągami spółki "Koleje Mazowieckie - KM" na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki.

Źródło: WKD
18:53, msciciel337 , Komunikacja
Link
wtorek, 19 stycznia 2010
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w okresie ferii zimowych 2010r. wprowadza tzw. "przejazdy rodzinne".

Z przejazdów tych mogą korzystać osoby dorosłe, które nie posiadają indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych odbywające przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Osoby te mogą wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety "tam" lub "tam i z powrotem" według taryfy ulgowej 50%, albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50% dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową.
 
Uprawnienie do przejazdów rodzinnych przysługuje we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy WKD.
 
- Kasa biletowa dokonuje na biletach dla osoby dorosłej i dla dziecka adnotacji: "Przejazd rodzinny" i potwierdza ją datownikiem kasy.
- Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawniającym do sprzedaży biletów na linię WKD dokonuje samodzielnie wpisu "przejazd rodzinny" na bilecie.
 
Osoba dorosła powinna posiadać przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka.
 
Jeżeli osoba dorosła odbywa przejazd z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).
 
Z "przejazdów rodzinnych" można korzystać:
- od godz. 14:00 dnia 29 stycznia 2010r. (piątek)
- do godz. 00:00 dnia 14 lutego 2010r. (niedziela)

Źródło: WKD
Tagi: ferie kolej WKD
20:08, msciciel337 , Komunikacja
Link
13-latek ponad rok znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i babcią. Bił, poniżał, wyzywał, żądał pieniędzy. Dwa dni temu, kiedy matka odłączyła mu Internet, ponieważ od września nie chodził do szkoły, zaatakował ją nożem. Chłopiec został zatrzymany. Na wniosek funkcjonariuszy z zespołu ds. nieletnich, decyzją sądu rodzinnego trafił na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich.

13-letni chłopiec od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad własną matką oraz babcią. Bicie, popychanie, poniżanie, wyzywanie słowami wulgarnymi, grożenie pozbawieniem życia, żądanie pieniędzy, niszczenie wyposażenia domu oraz wyganianie z domu - tak wyglądał praktycznie każdy dzień kobiet.

Chłopiec od września nie chodził do szkoły, ponieważ "mu się nie chciało". Całe dnie spędzał przed komputerem. Nie miał żadnych obowiązków, a kiedy matka prosiła go o pomoc, spotykała się z agresją. Dwa dni temu 13 latek posunął się o krok dalej. Gdy matka odłączyła mu komputer, zaatakował ją kuchennym nożem. Na pomoc przyszła babka, która zapobiegła tragedii. To ona wezwała mundurowych.

W końcu zdecydowała się przerwać milczenie i zgłosić oficjalnie sprawę. 13-latek został zatrzymany, po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka, usłyszał dwa zarzuty: znęcania się nad matką i babcią. Podczas składania wyjaśnień powiedział, że bił i wyzywał matkę i babcię, ponieważ to fajna zabawa.

Decyzją sądu rodzinnego został umieszczony na okres trzech miesięcy w schronisku dla nieletnich.

Źródło: KPP w Pruszkowie
Tagi: Policja
15:38, msciciel337 , Miasto
Link
piątek, 15 stycznia 2010
Koniec z jazdą na gapę! Jeżdżący bez biletu pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej, oraz nieuczciwi kontrahenci tego przewoźnika aglomeracyjnego nie mogą już dłużej liczyć na pobłażanie. Kolej podpisała umowę z Krajowym Rejestrem Długów.

Na podstawie tej umowy, WKD będzie mogła korzystać z wszystkich usług oferowanych przez biuro, tj. dopisywania dłużników oraz sprawdzania i monitorowania kontrahentów. Według danych na dzień 30 listopada 2009 roku Warszawska Kolej Dojazdowa ma ponad 21 tys. dłużników.

- Podstawowym powodem leżącym u podstaw podjęcia współpracy przez Warszawską Kolei Dojazdową z Krajowym Rejestrem Długów jest chęć dodatkowego zmobilizowania wszystkich aktualnych dłużników do przyśpieszenia uiszczania należności, jak również działanie prewencyjne w odniesieniu do wszelkich potencjalnych osób bądź podmiotów mogących uchylać się od terminowego regulowania zobowiązań finansowych wobec naszej firmy - mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Dłużników Warszawskiej Kolei Dojazdowej można podzielić na dwa rodzaje. Są to osoby, które jeżdżą koleją nie uiszczając opłat za bilety oraz kontrahenci przewoźnika, którzy nie wywiązują się z umów (np. dzierżawcy terenów i pomieszczeń). Windykację należności za jazdę bez biletu w imieniu WKD prowadzi Spółka Przewozy Regionalne - Biuro Windykacji Należności Przewozowych w Gnieźnie, natomiast w odniesieniu do należności wynikających
z realizacji umów innych niż przewozowe, WKD we własnym zakresie prowadzi windykację przedsądową jak i sądową. Pomimo podejmowanych działań z roku na rok obserwowany jest wzrost liczby dłużników WKD - głównie "gapowiczów". Dzięki podpisaniu umowy z Krajowym Rejestrem Długów tendencja ta ma zostać odwrócona.

- Wykaz dłużników, których dane zostaną dodane do bazy Krajowego Rejestru Długów zostanie sporządzony na podstawie długości okresu, w którym długi nie są regulowane oraz stopnia ich zadłużenia - mówi Kulesza.

Podpisana umowa obejmuje wszystkie opcje oferowane przez KRD, tj. dopisywanie, monitorowanie oraz sprawdzanie. Ponadto w imieniu kolei biuro będzie wysyłało dłużnikom powiadomienie o dopisaniu do rejestru opatrzone klauzulą i pieczęcią prewencyjną Krajowego Rejestru Długów.

- Dopisani do KRD gapowicze nie będą mogli wziąć kredytu, zrobić zakupów na raty, kupić telefonu komórkowego w abonamencie. To powinno skutecznie zachęcić ich do uregulowania swoich należności względem kolei. Z kolei sprawdzanie i monitorowanie kontrahentów pozwoli uniknąć zawarcia niekorzystnej umowy z niewypłacalnymi firmami - mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Źródło: rynek-kolejowy.pl
22:26, msciciel337 , Komunikacja
Link
11 nowych radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych, sprzęt teleinformatyczny oraz laserowy miernik prędkości uroczyście przekazano wczoraj policjantom z pruszkowskiej komendy. Sprzęt wart ponad 200 tysięcy złotych został ufundowany przez lokalny samorząd. Sprzęt uroczyście poświęcił ksiądz dziekan Marian Mikołajczak.

Wczoraj o godzinie 11:00, na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie 11 nowych radiowozów oraz sprzętu teleinformatycznego oraz laserowego miernika prędkości.

Zaproszenie Komendanta Powiatowego podinsp. Waldemara Perdion przyjęli m.in.: Pani Hanna Kuran Członek Zarządu Powiatu; Tomasz Osiński przewodniczący Rady Powiatu; Pan Krzysztof Grabka Wójt Gminy Michałowice; Pan Janusz Rajkowski Wójt Gminy Raszyn; Pan Andrzej Guzik Burmistrz Gminy Brwinów; Komendanci Komisariatów w Raszynie, Piastowie, Michałowicach, Brwinowie oraz ks. Marian Mikołajczak Proboszcz Parafii Świętego Kazimierza w Pruszkowie.

Łączna suma środków przekazanych na mocy porozumień wyniosła ponad 200 tysięcy złotych, i tak:

- Starostwo Powiatowe w Pruszkowie przeznaczyło środki finansowe na zakup dwóch nieoznakowanych i oznakowanego radiowozu kia ceed,
- Urząd Miasta w Piastowie na zakup dwóch nieoznakowanych i oznakowanego radiowozu kia ceed oraz laserowy miernik prędkości,
- Urzędy Gminy w Raszynie na zakup oznakowanego radiowozu kia ceed oraz sprzętu teleinformatycznego,
- Urząd Gminy w Michałowicach na zakup nieoznakowanego radiowozu kia ceed,
- Urząd Miasta w Brwinowie na zakup dwóch oznakowanych i nieoznakowanego radiowozu kia ceed.

Po krótkich przemowach, ksiądz Marian Mikołajczak odmówił modlitwę oraz poświęcił samochody oraz sprzęt. Kluczyki do radiowozów przekazywali kolejno ich darczyńcy w asyście podinsp. Waldemara Perdjona. Auta trafią do Pruszkowa i Komisariatów Policji w Piastowie, Brwinowie, Michałowicach i Raszynie. Policjanci nie kryli radości z kolejnej partii nowoczesnego i mobilnego sprzętu.

Wszyscy policjanci oraz ich przełożeni składają gorące podziękowania.

Źródło: KPP w Pruszkowie
Tagi: Policja
19:57, msciciel337 , Miasto
Link
wtorek, 12 stycznia 2010
Duże zmiany w Blachach Pruszyński Lider Pruszków przyniosła świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach Ford Germanz Ekstraklasy. Z zespołem pożegnały się aż cztery koszykarki, na których miejsce mogą przyjść trzy nowe.

Na początku stycznia klub rozwiązał kontrakty z kapitan Magdaleną Balicką oraz Małgorzatą Chomicką. Pierwsza przeniosła się do występującego w grupie A 1. Centralnej Ligi Kobiet KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, druga wybrała ofertę BS Pa-Co Bank Pabianice (lidera grupy B). Z końcem roku wygasły też kontrakty Amerykanki LaToyi Bond i Włoszki Valentiny Fabbri, których działacze beniaminka nie zdecydowali się przedłużyć.

W ich miejsce do Pruszkowa mogą przyjść jednak trzy nowe zawodniczki: Katarzyna Bednarczyk, Amerykanka Amber Sprague oraz tajemnicza rozgrywająca spoza Polski.

21-letnia Bednarczyk gra na pozycji rzucającej bądź niskiej skrzydłowej. Swoją przygodę z seniorską koszykówką rozpoczynała w SMS PZKosz Łomianki, a przez ostatnie półtora roku występowała w CCC Polkowice. Po nieudanym początku obecnego sezonu (7 punktów w trzech meczach), trzeci zespół PLKK wypożyczył ją do pierwszoligowego Finepharmu Karkonosze Jelenia Góra, gdzie notowała średnio 9.7 punktu, 4.1 zbiórki oraz 1.9 asysty.

Mierząca 194 cm wzrostu Amber Sprague jest absolwentką uniwersytetu San Diego, a w swoim ostatnim sezonie w NCAA regularnie wychodziła w pierwszej piątce swojej drużyny - 15.2 punkt, 7.7 zbiórki, 1.8 asysty. Po skończeniu szkoły 24-letnia Amerykanka wyjechała do Arisu Saloniki (13.1 pkt, 7.7 zbiórki). - Amber przebywa u nas na testach - mówi prezes Lidera Paweł Kędzierski. - Decyzję o jej przyszłości podejmiemy w najbliższym czasie.

W Pruszkowie w najbliższej czasie ma się też pojawić nowa rozgrywająca. Klub nie chce jednak zdradzać żadnych szczegółów.

Źródło: Lider Pruszków
17:49, msciciel337 , Sport
Link
 
1 , 2