Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
wtorek, 27 stycznia 2009
Pasażerowie korzystający z biletów kartonikowych ZTM (dobowych, 3 i 7 dniowych) w ramach Wspólnego Biletu, wsiadający na przystanku, na którym nie ma zainstalowanego kasownika, mogą skasować bilet w pociągu Kolei Mazowieckich.

Wystarczy wsiąść do pociągu z nieskasowanym biletem i udać się do jego kierownika, który na odwrocie kartonika, nad paskiem magnetycznym, wpisze odręcznie: numer pociągu oraz datę i godzinę dokonywania niniejszej czynności. Następnie będzie musiał przystawić na nim swój stempelek. Prawidłowo wpisana data i godzina musi mieć następujący format: dd.mm.rrrr, gg.mm (przykładowo 05.02.2009, g. 08.05). Na bilecie nie wolno dokonywać skreśleń i poprawek.

Bilety z naniesionymi danymi o których mowa wyżej, w pojazdach komunikacji miejskiej, będą sprawdzane przez kontrolerów ZTM tak jak wszystkie inne bilety - w  urządzeniach LDP.

W przypadku wykazania podczas kontroli, że dane zapisane na pasku magnetycznym świadczą, iż bilet jest przeterminowany - bilet zostanie uznany za nieważny, mimo danych naniesionych przez kierownika pociągu. Jeżeli bilet z naniesionymi danymi, o których mowa wyżej zostanie skasowany w późniejszym terminie w kasowniku lub bramce metra, datę ważności takiego biletu liczy się od daty i godziny wpisanej przez kierownika pociągu.

To udogodnienie będzie funkcjonowało tylko do momentu zainstalowania na danym przystanku kasownika biletowego.

 
Lokalizacja kasowników na obszarze obowiązywania wspólnej oferty ZTM-KM-WKD:
Warszawa Wschodnia, Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście peron I, Warszawa Śródmieście peron III, Warszawa Ochota, Warszawa Zachodnia, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków, Warszawa Włochy, Ożarów Mazowiecki, Warszawa Rembertów, Sulejówek, Sulejówek Miłosna, Warszawa Międzylesie, Otwock, Warszawa Wileńska, Ząbki, Zielonka, Warszawa Gdańska, Legionowo Przystanek, Warszawa Służewiec, Piaseczno, Zalesie Górne.

Źródło: ZTM Warszawa
10:42, msciciel337 , Komunikacja
Link
piątek, 23 stycznia 2009
W najbliższą niedzielę w Pruszkowie odbędzie się V Zimowe Ptakoliczenie.

Wszystkich chętnych zapraszamy 25.01.2009 r. o godzinie 10.00 na Plac Jana Pawła II. Stąd, pod opieką przewodnika wyruszamy do Parku Potulickich. Nie ma żadnych ograniczeń, każdy może liczyć ptaki i wybrać się na tą edukacyjną wycieczkę. Jeśli masz lornetkę i /lub przewodnik do oznaczania ptaków weź je z sobą. Mogą się przydać.

25.01.2009 r.
zbiórka: Plac Jana Pawła II, godz 10.00

Serdecznie zapraszamy!
Wydział Ochrony Środowiska tel.: (0-22) 758 4 31 w. 205

Źródło: www.pruszkow.pl
13:58, msciciel337 , Miasto
Link
Tradycją stało się wspieranie Policji przez samorządy. W czwartkowe przedpołudnie w komendzie w Pruszkowie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ufundowanego dla funkcjonariuszy z terenu powiatu pruszkowskiego o łącznej wartości prawie 400 tysięcy złotych.

W dniu 22 stycznia br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie miała miejsce uroczystość szczególnie ważna dla policjantów. Przedstawiciele samorządów przekazali funkcjonariuszom ufundowany przez lokalne społeczności sprzęt mający służyć mieszkańców dla poprawy ich bezpieczeństwa.

Zaproszenie Komendanta Powiatowego podinsp. Waldemara Perdion przyjęli m.in.: Pan Marek Chwiłoc-Fiłoc Zastępca Komendanta Stołecznego Policji; Pani Elżbieta Smolińska Starosta Powiatu Pruszkowskiego; Pan Jan Starzyński Prezydent Miasta Pruszkowa; Pan Roman Lawrence Wójt Gminy Michałowice; Pan Janusz Rajkowski Wójt Gminy Raszyn oraz ks. Marian Mikołajczak Proboszcz Parafii Świętego Kazimierza w Pruszkowie .

Funkcjonariusze otrzymali 8 radiowozów, komputer przenośny nawigacje satelitarną, 2 myjki ciśnieniowe oraz drobny sprzęt biurowy. Łączna wartość dofinansowania to 374 tysiące złotych, które zostały przekazane przez Gminy Michałowice, Raszyn, Nadarzyn, Miasto Pruszków oraz Starostwo Powiatu Pruszkowskiego.

Po krótkich przemowach Komendantów Stołecznego i Powiatowego oraz Pani Starosty, ksiądz Marian Mikołajczak odmówi modlitwę oraz poświęcił samochody oraz wyposażenie dodatkowe.

Wszyscy policjanci oraz ich przełożeni składają gorące podziękowania za wspieranie Komendy w Pruszkowie w dążeniu do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:55, msciciel337 , Miasto
Link
Wczoraj policjanci z Pruszkowa zatrzymali obywatela Turcji, który był w posiadaniu samochodu mercedes utraconego na terenie Hiszpanii. 28-letni Bora K. został zatrzymany, natomiast samochód o wartości około 150 tysięcy złotych zabezpieczony na parkingu depozytowym.

Praca operacyjna policjantów sekcji kryminalnej doprowadziła do odzyskania kolejnego pojazdu. Kilka dni temu funkcjonariusze uzyskali informacje, że na terenie Warszawy ukrywany jest samochód skradziony w lutym 2008r. z terenu Hiszpanii. Po wstępnym sprawdzeniu wiadomości policjanci pojechali do Warszawy na ulicę Maszynową. We wskazanym lokalu zamieszkiwał obywatel Turcji – Bora K. (28 l.), który wskazał miejsce parkowania mercedesa.

Ujawnione przez policjantów numery identyfikacyjne widniejące na pojeździe zostały sprawdzone w systemie Schengen potwierdziły, że jest to poszukiwany samochód. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach policyjnych. Auto zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Szacunkowa wartość odnalezionego samochodu to około 150 tysięcy złotych.

Źródło: KPP w Pruszkowie
13:54, msciciel337
Link
wtorek, 13 stycznia 2009
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w okresie ferii zimowych 2009 r. wprowadza tzw. "przejazdy rodzinne".

Z przejazdów tych mogą korzystać osoby dorosłe, które nie posiadają indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych odbywające przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Osoby te mogą wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe  bilety „tam” lub „tam i z powrotem” według taryfy ulgowej 50%, albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50% dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą  mu ulgą ustawową lub handlową.

Uprawnienie do przejazdów rodzinnych przysługuje we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy WKD.

Kasa biletowa dokonuje na biletach dla osoby dorosłej  i dla dziecka adnotacji: „Przejazd rodzinny” i potwierdza ją datownikiem kasy.
Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawniającym do sprzedaży biletów na linię WKD dokonuje samodzielnie wpisu „przejazd rodzinny” na bilecie.
 
Osoba dorosła powinna posiadać przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka. Jeżeli osoba dorosła odbywa przejazd z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).
 
Z "przejazdów rodzinnych" można korzystać:
- od godz. 14:00 dnia 16 stycznia 2009 r. (piątek)
- do godz. 00:00 dnia 01 lutego 2009 r. (niedziela)

Źródło: WKD
11:08, msciciel337 , Komunikacja
Link
środa, 07 stycznia 2009
W dniu wczorajszym policjanci z sekcji kryminalnej w Pruszkowie zatrzymali 17-letniego mieszkańca Granicy, który w miejscu zamieszkania uprawiał konopie indyjskie. Daniel N. przyznał się do sprzedawania narkotyku. Teraz chłopak stanie przed sądem.

Wczoraj funkcjonariusze z Pruszkowa otrzymali informację, że 17-letek z miejscowości granica sprzedaje środki odurzające. Niezwłocznie udali się do jednej ze szkół, do której uczęszcza chłopak. W wyniku kontroli osobistej, w kieszeni spodni policjanci znaleźli 2 zawiniątka koloru srebrnego z zawartością suszu oraz 4 torebki foliowe z brązową substancją. Po wykonaniu tych czynności z chłopakiem pojechali do miejsca zamieszkania.

W pokoju zajmowanym przez Daniela N. stała dostosowana do uprawy konopi indyjskich szafka kuchenna. Wewnątrz niej kryminalni ujawnili doniczkę z czterema krzaczkami o wysokości około 22 cm.

Po wykonaniu czynności procesowych na miejscu, funkcjonariusze wspólnie z Danielem N. przyjechali do komendy. Tam wykonano testy, z których wynika, że przy chłopaku zostały znalezione marihuana (0,86 g.) oraz haszysz (3,03 g.), a rośliną pielęgnowaną z taką pieczołowitością w domowym zaciszu były konopie indyjskie.

Chłopak przyznał się handlu narkotykami. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
18:11, msciciel337 , Okolice
Link
czwartek, 01 stycznia 2009
Od 1 stycznia 2009 r bilety okresowe:
1) odcinkowe imienne,
2) odcinkowe bezimienne
według taryfy normalnej i ulgowej wydane w relacjach do/z:
a) Warszawa Śródm./Warszawa Śródm. WKD:
    -  Grodzisk Maz./Grodzisk Maz. WKD,
    -  Milanówek/Milanówek Grudów,
    -  Pruszków/Pruszków WKD;
b) Warszawa Ochota/Warszawa Ochota WKD:
    -  Pruszków/Pruszków WKD,
    -  Milanówek/Milanówek Grudów,
    -  Grodzisk Maz./Grodzisk Maz. WKD;
c) Warszawa Zach./Warszawa Zach. WKD:
    -  Milanówek/Milanówek Grudów,
    -  Grodzisk Maz./Grodzisk Maz. WKD,
    -  Pruszków/Pruszków WKD;
• ważne na przejazdy pociągami „Kolei Mazowieckich-KM”, będą honorowane w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej sp. z o.o.,
• ważne na przejazdy pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej, będą honorowane w pociągach „Kolei Mazowieckich-KM” sp. z o.o.

Pod pojęciem „Grodzisk Maz. WKD”  należy rozumieć wszystkie stacje WKD w obrębie miasta Grodzisk Maz. tj: Grodzisk Maz. Radońska, Grodzisk Maz Jordanowice, Grodzisk Maz. Piaskowa, Grodzisk Maz. Okrężna.

Źródło: Koleje Mazowieckie, WKD
12:02, msciciel337 , Komunikacja
Link