Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Kategorie: Wszystkie | Komunikacja | Miasto | Okolice | Sport
RSS
poniedziałek, 28 stycznia 2008
Lubisz jeździć na rowerze? A może brałeś udział w alleycat'ach lub szukałeś waypointów w WaypointGame? Jeśli tak powinieneś wziąć udział w WaypointRace 2008! Zapraszamy na pierwszą edycję rowerowego wyścigu na orientację, który odbędzie się 31 maja podczas Dni Pruszkowa.

Lubisz jeździć na rowerze? A może brałeś udział w alleycat'ach lub szukałeś waypointów w Waypointgame? Jeśli tak powinieneś wziąć udział w WaypointRace 2008! Zapraszamy na pierwszą edycję rowerowego wyścigu na orientację, który odbędzie się 31 maja podczas Dni Pruszkowa. WaypointRace łączy w sobie dzikość leśnych ostępów z industrialną rzeczywistością współczesnego Mazowsza. WaypointRace to bogactwo wrażeń, których próżno szukać gdzie indziej i obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego miłośnika rowerowania bez względu na wiek, kondycję i praktykę. Po prostu czysta przyjemność.

Trzy różne kategorie sprawiają, że jest to impreza, w której może wziąć udział każdy miłośnik dwóch kółek. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, a każdy z uczestników uhonorowany zostanie pamiątkowym dyplomem. Po zakończeniu wyścigu uczestnicy oraz osoby im towarzyszące będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach zaplanowanych z okazji odbywających się w tym czasie Dni Pruszkowa. Więcej informacji na temat wyścigu na stronie: www.waypointrace.pl
23:55, msciciel337 , Sport
Link
piątek, 11 stycznia 2008
Już w niedzielę 13 stycznia 2008 powrót do prawdziwych korzeni alleycata*! Podejmij wyzwanie i sprawdź, kto jest najlepszym kurierem w mieście! Start ze stacji PKP Piastów o godz. 18:00.

UWAGA! Start odbędzie się punktualnie! Dochód ze szprychówek (cena dowolna) zostanie w całości przekazany na WOŚP. Dla zwycięzców oczywiście nagrody. Zapraszamy!

*Alleycat (ang. kot uliczny) to rodzaj zawodów rowerowych organizowanych na terenie miasta odbywających się w normalnym ruchu miejskim. Najczęściej zawodnikami są kurierzy rowerowi. Pierwszy raz nazwę alleycat dla tego typu wyścigów użyto w Toronto, w 1986 roku. Każdy z zawodników musi pokonać trasę oznaczoną przez kolejne punkty, a to jak to zrobi zależy wyłącznie od niego.Wygrywa osoba, która zaliczy wszystkie zadania w jak najszybszym czasie.

16:37, msciciel337 , Sport
Link
Przyczyną tragedii mógł się okazać „wyczyn” dwójki młodych ludzi. Przypadek sprawił, że skok z jadącego pociągu zakończył się jedynie niewielkimi obrażeniami.

29.12.2007r. policjanci z pruszkowskiej patrolówki otrzymali informację, że z pociągu jadącego do Warszawy wyskoczyło dwoje ludzi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na peronie leży młoda, 16-letnia Joanna oraz jej kolega 25-letni Dariusz B. Dziewczyna uskarżała się na ból biodra i barku, a mężczyzna miał ranę tłuczona głowy. Na miejsce niezwłocznie wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła poszkodowanych do jednego z warszawskich szpitali.

Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że w momencie, gdy pociąg ruszył ze stacji otworzyły się drzwi i wyskoczyło z niego dwoje ludzi. Potwierdziło to wcześniejsze wyjaśnienia Joanny, która powiedziała, że przegapili stację i nie chcieli wracać.

Dariusz B. po otrzymaniu pomocy, wypisał się ze szpitala na własne żądanie. Joanna pozostała w nim na obserwacji.

Źródło: KPP w Pruszkowie
16:28, msciciel337 , Komunikacja
Link