Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Awaria pruszkowskiej magistrali wodociągowej, wtorek bez wody

Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do awarii magistrali wodociągowej doprowadzającej wodę do Pruszkowa, Piastowa i Ursusa. MPWiK we wtorek 17 maja rozpocznie prace naprawcze, co będzie wiązało się z obniżonym ciśnieniem lub całkowitym brakiem wody w kranach. Spółka ocenia, że prace potrwają jedną dobę, z możliwością przedłużenia do 3 dni.
Beczkowóz MPWiK

Aktualizacja, 18 maja (środa), 08:00, informacja MPWiK:
Awaria została usunięta, ciśnienie w sieci wodociągowej zostało ustabilizowane.
Utrzymujące się niskie ciśnienie wody w pojedynczych lokalizacjach może być spowodowane wyłączeniem zestawów hydroforowych pozostających w eksploatacji spółdzielni mieszkaniowych. W takim przypadku prosimy o kontakt z administratorem budynku

Aktualizacja, 17 maja (wtorek), 20:00, informacja MPWiK:
"Ekipy MPWiK prowadzą prace przy usuwaniu awarii. Wykop osiągnął głębokość ok. 6 m, jednak zachodzi konieczność dalszego pogłębienia; cały czas prowadzimy prace ziemne. Kolejne informacje zostaną podane w środę ok. godz. 8:00."

Wypływ wody aktualnie nie zagraża bezpieczeństwu i jest pod stałą kontrolą służb technicznych MPWiK, które monitorują miejsce zdarzenia. O ile uszkodzenie wodociągu nie ulegnie powiększeniu, stan ten będzie utrzymywany do wtorkowych godzin porannych. Obecnie prowadzimy przygotowania do jak najszybszego przeprowadzenia naprawy. Decyzja ta podyktowana jest staraniem o minimalizację uciążliwości dla Odbiorców i znajduje oparcie w danych historycznych pozostających w dyspozycji Spółki, które wskazują, że zapotrzebowanie na wodę będzie wtedy znacząco mniejsze niż w czasie weekendu. W związku z powyższym wyłączenie wodociągu zaplanowane zostało na wtorek, 17 maja o godz. 8:00.

W trakcie prowadzenia prac mieszkańcy Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Reguł oraz dzielnic Ursus i Włochy będą odczuwali spadek ciśnienia lub całkowity brak wody, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków.

Jednocześnie niezwłocznie zostaną uruchomione awaryjne ujęcia wody na terenie Pruszkowa, dlatego ciśnienie wody w kranie może wzrastać w okresach zmniejszonego jej rozbioru przez mieszkańców.

Magistrala o średnicy 1,2 metra, w rejonie awarii położona jest 9 metrów poniżej poziomu gruntu, co wyjątkowo utrudnia naprawę i może wydłużyć czas trwania operacji z uwagi na konieczność wykonania wykopu o głębokości sięgającej do 10 metrów. W związku z powyższym, przewidywany czas naprawy wynosi 24 godziny, z możliwością przedłużenia do 72 godzin, w zależności od miejsca uszkodzenia. Oszacowanie czasu usunięcia awarii będzie możliwe po wykonaniu wykopu i oględzinach perforacji. Pierwsze, przybliżone informacje zostaną podane we wtorek, około godz. 15:00.

Lokalizacje beczkowozów z wodą pitną:

 • Pruszków
  ul. Emancypantek róg ul. Lalki
  ul. Antka róg ul. Placówki
  ul. Sienkiewicza 5
  ul. Bolesława Prusa 35
 • Piastów
  ul. Łukasińskiego (przy AWAKU, os. Ogińskiego)
  ul. Piłsudskiego 56
 • Michałowice
  ul. Szkolna 15 (przy szkole)
  ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a ul. 11. Listopada
 • Reguły
  ul. Wiejska róg ul. Krótkiej
 • Opacz Kolonia
  ul. Centralna przy WKD
 • Warszawa
  ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
  ul. Wojciechowskiego 37
  ul. Magnacka 3
  ul. Ryżowa 48
  ul. Warszawska 59

Źródło: MPWiK

poniedziałek, 16 maja 2016, msciciel337

Polecane wpisy