Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Spadek ciśnienia wody w Pruszkowie 23-24 października

MPWiK kontynuuje remont najbardziej wyeksploatowanego odcinka magistrali wodociągowej w alei Wojska Polskiego w Pruszkowie. W związku z prowadzonymi pracami od 23 października (piątek) od godziny 23:00 do 24 października (sobota) do godz. 11:00 nastąpi spadek ciśnienia wody na terenie Pruszkowa i części Komorowa.
Beczkowóz MPWiK

Działania MPWiK mają na celu poprawę niezawodności pracy sieci dystrybucyjnej oraz zapewnienie niezakłóconych dostaw wody do domów mieszkańców Pruszkowa. W ciągu dwunastu godzin wykonawca prac będzie wyłączał pracujące przez ostatnie 4 tygodnie zasilanie zastępcze i skieruje wodę do zmodernizowanej części magistrali (od al. Niepodległości do ul. Powstańców). Jednocześnie, w celu kontynuowania prac remontowych, nastąpi uruchomienie zastępczej sieci wodociągowej wzdłuż kolejnego odcinka magistrali, który został przygotowany do modernizacji (ul. Kościuszki – al. Niepodległości). Przez cały okres prowadzenia remontu, ten fragment magistrali musi pozostać wyłączony z użytku.

Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, prosimy Państwa o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych jej zapasów, ponieważ na terenie osiedli: Prusa, Staszica, Ostoja, Parkowa i Śródmieście w Pruszkowie i części Komorowa, nastąpi odczuwalny spadek ciśnienia lub jego całkowity brak, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków.

Spółka uruchomi wszystkie awaryjne ujęcia wody na terenie miasta, co powinno pozwolić na okresowy wzrost ciśnienia w kranie, szczególnie w porze najmniejszego zużycia wody przez Mieszkańców.

Beczkowozy zostaną podstawione w następujących lokalizacjach:

  • ul. Emancypantek przy ul. Lalki
  • ul. Antka przy ul. Placówki
  • ul. Powstańców 10
  • ul. Bolesława Prusa 35
  • ul. Helenowska 2
  • ul. Akacjowa 6
  • al. Niepodległości przy ul. Drzymały
  • ul. Andrzeja przy ul. Ewy

Źródło informacji: MPWiK

czwartek, 22 października 2015, msciciel337

Polecane wpisy