Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Lipcowe zmiany na linii kolejowej do Pruszkowa

Od 11 do 31 lipca, na linii pruszkowskiej, czterokrotnie zmieni się organizacja ruchu kolejowego. Równolegle będą wprowadzane zmiany w kursowaniu zastępczej linii autobusowej ZS1. Zmiany są związane z pracami torowymi, prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.
Pociąg SKM

Zastępcza linia autobusowa ZS1 – od 11 do 23 lipca – będzie kursowała codziennie. W dni powszednie, w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, autobusy będą podjeżdżały na przystanki co około 20 minut, a w pozostałych godzinach i dni świąteczne co około 30 – 40 minut. Natomiast od 24 do 31 lipca – będzie kursowała w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego. Autobusy linii ZS1 zatrzymują się przy stacjach kolejowych: Pruszków, Piastów, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Warszawa Ursus, Warszawa Aleje Jerozolimskie i Warszawa Zachodnia.

11 - 20 lipca

Większość pociągów SKM S1 będzie kursowała na trasie skróconej – do i z Piastowa. Pociągi będą korzystały z toru 3 (standardowo przeznaczonego dla ruchu w kierunku Pruszkowa). Przesiadka pomiędzy pociągami SKM dojeżdżającymi i odjeżdżającymi z Piastowa a autobusami do i z Pruszkowa będzie możliwa m.in. na przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek. Rozkłady jazdy wybranych pociągów i autobusów zostaną zsynchronizowane (z uwzględnieniem czasu przejścia pomiędzy peronem kolejowym i przystankiem autobusowym), jednak ze względu na zmienne warunki ruchu kolejowego i drogowego podczas przesiadek mogą występować utrudnienia.

Pozostałe pociągi – SKM S1 do Pruszkowa oraz Kolei Mazowieckich do i z Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa i Skierniewic będą kursowały po torze 4 (standardowo przeznaczonym dla ruchu w kierunku Warszawy).

Dla części pociągów Kolei Mazowieckich będzie obowiązywała trasa z pominięciem stacji na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki.

Autobusy zastępcze Kolei Mazowieckich będą kursowały na odcinku Piastów – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Ostatni kurs będzie realizowany na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Pruszków – Warszawa Zachodnia.

21 - 23 lipca

Od 21 do 23 lipca, do około godziny 21.00 pociągi SKM S1 oraz pociągi Kolei Mazowieckich będą w obu kierunkach kursowały po torze 3 (standardowo przeznaczonym dla ruchu w kierunku Pruszkowa).

23 lipca, po godzinie 21.00 zostanie przywrócony standardowy ruch pociągów po obu torach.

Część pociągów Kolei Mazowieckich będzie pomijała stacje na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki.

24 - 27 lipca

Część pociągów Kolei Mazowieckich, w związku z pracami torowymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy.Część pociągów Kolei Mazowieckich, w związku z pracami torowymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy.

28 - 31 lipca

Pociągi SKM i KM, w godzinach 10.00 – 14.30, w obu kierunkach będą korzystały z toru 3 (standardowo przeznaczonego dla ruchu w kierunku Pruszkowa).

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane do 31 sierpnia 2015 roku w:

 • pociągach KM na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie
 • autobusach komunikacji zastępczej KM (odcinek Pruszków – Piastów – Warszawa Zachodnia).

Uwaga! W celu aktywowania lub skasowania biletu ZTM w pociągach KM należy zgłosić się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu. Analogiczne zasady obowiązują przy przejazdach autobusami zastępczymi KM.

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji) będą honorowane do 31 sierpnia 2015 roku w:

 • pociągach SKM na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie
 • liniach autobusowych uruchamianych przez ZTM na odcinkach:
  • ZS1 Pruszków – Dw. Zachodni (cała trasa)
  • 127 PKP Włochy – PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni
  • 178 PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
  • 187 Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni
  • 191 PKP Włochy – PKP WKD Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
  • 194 Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy
  • 517 Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni
  • 716 Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy
  • 717 Traugutta – PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni.

Źródło informacji: ZTM w Warszawie
Autor zdjęcia: Mateusz Włodarczyk, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SKM_14WE_jozefow_4.jpg

środa, 08 lipca 2015, msciciel337

Polecane wpisy