Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Miejski internet w Pruszkowie będzie szybszy, ale...

...połączenia z siecią mają być rozłączane co 45 minut, na 15 minut. Takie zapisy zawiera projekt decyzji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który został opublikowany w celu konsultacji.
Strefa WiFi w Pruszkowie

Pruszkowska sieć WiFi składa się obecnie z ponad 80 punktów dostępowych. Prędkość internetu, który jest za ich pomocą dostarczany to 256 kbit/s. Sesje przerywane są co 60 minut (po rozłączeniu można od razu wznowić połączenie), a miesięczny limit pobieranych danych przez pojedyncze urządzenie to 750 MB.

W styczniu 2014 roku władze Pruszkowa zwróciły się do UKE z prośbą o zgodę na zwiększenie prędkości do 512 kbit/s. Po blisko półtora roku rozpatrywania wniosku, pozytywna decyzja prezesa UKE jest gotowa i została opublikowana na stronach urzędu w celach konsultacji. Można się więc spodziewać, że na początku lipca pruszkowski miejski internet przyspieszy. Niestety wraz ze wzrostem prędkości zostanie wprowadzona zmiana mogąca utrudniać korzystanie z sieci. Po zmianach, połączenie ma być rozłączane co 45 minut. Aby ponownie móc się połączyć, będzie trzeba odczekać 15 minut.

Projekt decyzji dostępny jest na stronie UKE: http://uke.gov.pl/files/?id_plik=19875

Podmioty zainteresowane wyrażeniem swojego stanowiska do projektu decyzji Prezesa UKE proszone są o składanie stanowisk w przedmiotowej sprawie, w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia postępowania konsultacyjnego, w godz. 8.15 - 16.15, w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie, przy ul. Kasprzaka 18/20, w Kancelarii Głównej – pokój nr 4, w formie pisemnej, z dopiskiem: „Stanowisko dotyczące projektu decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zmieniającej w części decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 14 czerwca 2011 r. znak: DDRT-WUD-6172-10/10(21), w sprawie wyrażenia zgody na świadczenie przez gminę miasto Pruszków usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą hotspotów” oraz elektronicznej na adres e-mail: sekretariat_DDRT@uke.gov.pl.

Źródło: UKE

piątek, 29 maja 2015, msciciel337
Tagi: WiFi internet

Polecane wpisy