Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Sprawa remontu (i zamknięcia?) wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie powraca

W dniu dzisiejszym (15 kwietnia) odbyło się w Pruszkowie spotkanie z władzami województwa mazowieckiego i przedstawicielami Mazowieckiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w sprawie dróg wojewódzkich przebiegających przez Pruszków oraz budowy tzw. Paszkowianki. Poruszony został również temat remontu i możliwego zamknięcia wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie.
Wiadukt w Pruszkowie

Aktualizacja:
Dyrektor Mazowieckiego Zarząd Dróg Wojewódzkich na dzisiejszym spotkaniu miał poinformować, że w ciągu 3 lat obok istniejącego wiaduktu zostanie wybodowana nowa, zastępcza przeprawa nad torami. Dopiero po jej powstaniu stary wiadukt, będący w złym stanie, ma zostać rozebrany.

Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Anna Krupka opublikowała na twitterze wpis na ten temat spotkania. Załączyła w nim zdjęcie slajdu zatytułowanego "Przewidywane konsekwencje zamknięcia wiaduktu nad torami PKP". Autor prezentacji wymienia następujące problemy:

  • ogromne uciążliwości związane z pogorszeniem się warunków ruchu kołowego dla mieszkańców miasta i okolicznych gmin
  • paraliż komunikacyjny Pruszkowa
  • zamknięcie jedynego, w chwili obecnej, połączenia dwóch części miasta, rozdzielonych torami PKP
  • zablokowanie ruchu na drodze wojewódzkiej 719
  • przekierowanie ruchu na drogi lokalne Piastowa i Pruszkowa, które nie są przystosowane do takiego obciążenia
  • utrudnienia związane z dojazdem do węzła autostrady A2
  • zwiększenie zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • zagrożenie dla pieszych
  • utrudniony przejazd dla służb mundurowych, w tym: pogotowia, policji, straży pożarnej

Po poprzednim wpisie na temat możliwości zamknięcia wiaduktu nad torami w Pruszkowie sprawą zainteresowały się lokalne media. Z informacji zdobytych przez serwis WPR24 wynika, że "w ciągu trzech lat wiadukt musi zostać przebudowany lub wyremontowany". Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w rozmowie z portalem podkreśliła jednak, że przeprawa na pewno nie zostanie zlikwidowana. Koszt przebudowy może wynieść nawet 30 mln zł.

Artykuł kończy się stwierdzeniem, że "Drogowcy nie chcą zdradzić jak wyglądałaby organizacja ruchu w Pruszkowie w trakcie remontu lub przebudowy wiaduktu." Może to, jednak nie musi, oznaczać, że przeprawa zostanie jednak na pewien czas zamknięta.

środa, 15 kwietnia 2015, msciciel337

Polecane wpisy