Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Czy wiadukt nad torami PKP w Pruszkowie zostanie zamknięty?

Na internetowym forum skyscrapercity.com pojawiła się sensacyjna informacja jakoby wiadukt nad torami PKP w Pruszkowie miał zostać zamknięty w ciągu 2 lat z powodu złego stanu. Wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718 jest obecnie jedyną bezkolizyjną przeprawą samochodową przez tory na terenie Pruszkowa.
Wiadukt w Pruszkowie

Użytkownik filosss napisał:

Wiadukt w ciągu DW718 nad DW719, rz. Utratą i linią kolejową w agonalnym stanie - to nie od dziś wiadomo, ale informacji, że w ciągu dwóch lat zostanie całkowicie zamknięty bo dłużej nie pociągnie i na jego miejscu trzeba wybudować nowy obiekt
MZDW (Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich) ponoć zleciło ekspertyzy z których wynika, że obiektu w żaden sposób nie uda się "reanimować". Takie informacje ponoć padły na spotkaniu związanym z remontem obiektu nad Utratą w ciągu DW719, na którym byli m.in. przedstawiciele UM Pruszków... Brzmi groźnie tym bardziej, że ew. odbudowa na szybko to utrzymanie nieudolnego "węzła" DW719 z DW718... Na to miejsce trzebaby spojrzeć szerszym kompleksowym okiem, ciekawe w jakim kierunku MZDW pójdzie.

Całą dyskusję przeczytać można pod adresem: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=211685&page=32#postcount121221759

Nie wiadomo na ile pewne są cytowane powyżej informacje. Pewne jest jedno - zamknięcie wiaduktu oznaczałoby paraliż komunikacyjny Pruszkowa. Jedyną przeprawą samochodową przez tory zostałby przejazd kolejowy w Parzniewie. Władze Pruszkowa starają się o budowę tunelu w ciągu ulic Działkowej i Błońskiej, gdzie wcześniej znajdował się przejazd. Według przedstawianych planów ma być to jedynie przeprawa dla samochodów osobowych. Budowa tunelu ma ruszyć nie wcześniej niż w 2016 roku.

czwartek, 05 lutego 2015, msciciel337

Polecane wpisy