Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zdzisław Sipiera nowym Starostą Powiatu Pruszkowskiego

Dziś (1 grudnia 2014) odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Powiatu Pruszkowskiego. Radni na nowego starostę wybrali Zdzisława Sipierę (PiS). Tym samym po 12 latach (3 kadencje) starostą przestanie być Elżbieta Smolińska (PO). Kandydat na prezydenta Pruszkowa Maksym Gołoś (PiS) został wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Pruszkowskiego.
Zdzisław Sipiera

Zdzisław Sipiera pełnił już funkcję starosty pruszkowskiego w latach 1999-2002. W dzisiejszym głosowaniu uzyskał 14 głosów. Jego kontrkandydat, Janusz Rajkowski z PO, uzyskał 11 głosów. Takim samym stosunkiem głosów zakończyło się głosowanie dotyczące wybory przewodniczącego rady. Maksym Gołoś wygrał w nim z Elżbietą Smolińską. Wicestarostą został wybrany Krzysztof Rumuza z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Zastępcami przewodniczącego rady zostali wybrani Maria Makowska (MWS) i Dariusz Nowak (PiS).

W pierwszym posiedzeniu Rady Powiatu nowej kadencji wzięło udział 25 radnych. Nieobecny był Arkadiusz Kosiński (Dobro Wspólne) oraz Andrzej Zaręba (PiS). Zrzekną się oni mandatów z powodu wygrania wyborów na burmistrzów, odpowiednio Brwinowa i Raszyna. W dzisiejsze sesji wziął udział Andrzej Kurzela (MWS) jednak prawdopodobnie również on zrzeknie się mandatu radnego powiatowego i pozostanie na stanowisku zastępcy prezydenta Pruszkowa.

poniedziałek, 01 grudnia 2014, msciciel337

Polecane wpisy