Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Protest przed pruszkowskim starostwem

W środę, 15 października, o godzinie 11:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbędzie się protest zorganizowany przez rodziny osób chcących zamieszkać w Domu Pomocy Społecznej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Brwinowie.
Budynek Starostwa Powiatowego w Pruszkowie

Protestujący będą domagać się zmiany stanowiska Zarządu Powiatu Pruszkowskiego i podpisania umowy umożliwiającej rozpoczęcie działalności wybudowanego już i gotowego do zamieszkania Domu Pomocy Społecznej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Brwinowie. Dom został wybudowany ze środków stowarzyszenia oraz rodzin przyszłych mieszkańców. Od niemal dwóch lat jest wykończony, wyposażony i gotowy do zamieszkania. Do rozpoczęcia działalności domu potrzebna jest tylko umowa z powiatem pruszkowskim, dzięki której osoby tam przebywające będą mogły uzyskać pomoc w finansowaniu pobytu i rehabilitacji z ośrodków pomocy społecznej. Zarząd Powiatu kilkukrotnie odmawiał podpisania stosownej umowy argumentując decyzję faktem posiadania wolnych miejsc w DPSach prowadzonych przez powiat.

Temat DPS w Brwinowie poruszany był już w wielu mediach, w zeszłym miesiącu wyemitowano poświęcony mu odcinek programu "Sprawa dla reportera". Program można obejrzeć pod adresem: http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/sprawa-dla-reportera/wideo/11092014/16533246 Sprawa została poruszona m.in. również w programie "Blisko ludzi" telewizji TTV: http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/pieniadze-sa-dla-niej-wazniejsze-niz-zdrowie-dzieci,98757.html oraz "Państwo w państwie" telewizji Polsat: http://www.ipla.tv/Panstwo-w-panstwie-ks-stanislaw-jurczuk/vod-5836778

wtorek, 14 października 2014, msciciel337

Polecane wpisy