Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Kolejna awaria magistrali wodociągowej, w poniedziałek 29 wrześnie nie będzie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie poinformowało o wystąpieniu awarii magistrali wodociągowej w al. Wojska Polskiego. W poniedziałek o 9:00 ekipa wodociągowców zacznie naprawiać uszkodzenie, co będzie wiązać się z obniżonym ciśnieniem lub brakiem wody w kranach w Pruszkowie.
Beczkowóz MPWiK

Aktualizacja, poniedziałek 29.09.2014, godz. 20:10:
MPWiK poinformowało, że awaria została usunięta. "Zasuwy magistrali wodociągowej zostały otwarte, do godz. 21:00 ciśnienie w sieci zostanie ustabilizowane."

Aktualizacja, poniedziałek 29.09.2014, godz. 15:00:
Uszkodzenie przewodu zostało zlokalizowane, jednak jego umiejscowienie wymaga powiększenia wykopu. Obecnie prowadzone są prace ziemne. Niezwłocznie po ich zakończeniu rozpocznie się spawanie perforacji, po czym zostanie przeprowadzona próba szczelności wodociągu. Jeżeli jej wynik będzie pozytywny, przywrócenie regularnych dostaw wody będzie możliwe w godzinach nocnych.

W nocy z czwartku na piątek (25/26.09) Pogotowie MPWiK otrzymało zgłoszenie o awarii magistrali wodociągowej w alei Wojska Polskiego w Pruszkowie, pomiędzy ulicami Bohaterów Warszawy a Topiel.

Wypływ z uszkodzonego przewodu nie zagraża aktualnie bezpieczeństwu i jest pod stałą kontrolą służb technicznych MPWiK, które monitorują miejsce awarii. Jeżeli uszkodzenie wodociągu nie ulegnie powiększeniu, naprawa magistrali rozpocznie się w godzinach rannych w najbliższy poniedziałek, 29 września. Decyzja ta została podjęta, aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców aglomeracji pruszkowskiej. Analiza danych produkcyjnych pozostających w dyspozycji MPWiK, wskazuje, że zapotrzebowanie na wodę jest wtedy znacznie mniejsze niż w czasie weekendu. Obecnie prowadzone są przygotowania do jak najszybszego przeprowadzenia naprawy uszkodzonej magistrali. W związku z powyższym wyłączenie wodociągu zaplanowane zostało w poniedziałek, 29 września o godz. 9:00.

Mieszkańcy części Komorowa oraz osiedli: Prusa, Staszica, Śródmieście, Parkowa, Ostoja w Pruszkowie będą wtedy odczuwali spadek ciśnienia lub całkowity brak wody, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków. Jednocześnie uruchomione zostaną awaryjne ujęcia wody na terenie miasta, dlatego ciśnienie wody w kranie może wzrastać w okresach zmniejszonego jej rozbioru przez mieszkańców.

Prognozowany czas naprawy wynosi 24 godziny, z zastrzeżeniem, że szacowana pora usunięcia awarii będzie możliwa do podania po wykonaniu wykopu i ocenie miejsca oraz skali uszkodzenia przewodu, co nastąpi w poniedziałek, ok. godz. 15:00. Operacja jest skomplikowana ze względu na dużą średnicę przewodu oraz przebieg pozostałej podziemnej infrastruktury, dlatego termin przywrócenia prawidłowych dostaw wody z przyczyn technicznych może ulec zmianie.

Lokalizacje beczkowozów z wodą pitną:

  • ul. Emancypantek róg ul. Lalki
  • ul. Antka róg ul. Placówki
  • ul. Powstańców 10
  • ul. Bolesława Prusa 35
  • ul. Akacjowa 6
  • ul. Andrzeja przy ul. Ewy
  • al. Niepodległości przy ul. Drzymały
  • ul. Sienkiewicza przy ul. Ołówkowej

To kolejna w ostatnim czasie awaria magistrali doprowadzającej wodę do Pruszkowa. MPWiK rozstrzygnęło już przetarg na modernizację odcinka biegnącą wzdłuż al. Wojska Polskiego. Prace mają się rozpocząć lada dzień i potrwać do 20 grudnia. MPWiK zapewnia, że modernizacja nie spowoduje utrudnień w dostawie wody do mieszkań. Planowane jest jedynie jedna kilkugodzinna przerwa w momencie podłączania nowego fragmentu magistrali.

Źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawa S.A.

piątek, 26 września 2014, msciciel337

Polecane wpisy