Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Awaria magistrali wodociągowej, brak wody w Pruszkowie [artykuł aktualizowany]

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie poinformowało, że z powodu awarii przewodu wodociągowego w ul. Kościuszki w Pruszkowie, konieczne było czasowe wyłączenie magistrali zasilającej w wodę miasto Pruszków.
Beczkowóz MPWiK

W związku z tym nieruchomości położone wzdłuż ulic Owocowej i Kościuszki są pozbawione dostaw wody, a mieszkańcy części Komorowa, osiedli Prusa, Staszica, Działkowa, Ostoja oraz odbiorcy w Ośrodku Wojskowym w Helenówku mogą odczuwać spadek ciśnienia szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków.

Aktualizacja 8 sierpnia, 13:15:
Niestety to nie koniec wodnych perypetii. Wystąpiła kolejna awaria magistrali, w poniedziałek (11.08.2014) znów nie będzie wody.

Aktualizacja 6 sierpnia, 21:30:
Wygląda na to, że awaria została usunięta i dostawy wody zostały przywrócone.

Aktualizacja 6 sierpnia, 19:45:
Trwa pasowanie wymienianego fragmentu wodociągu, w celu wstawienia nowego odcinka przewodu. Ten etap prac powinien zakończyć się około godz. 21:00, po czym nastąpi próba szczelności wykonanego połączenia, która potrwa 60 minut. Jeżeli jej wynik będzie pomyślny, obecne na miejscu Pogotowie Techniczne przystąpi do otwierania zamkniętych zasuw magistrali.

Aktualizacja 6 sierpnia, 17:00:
Zaktualizowana została informacja na stronie MPWiK. Nie zawiera ona jednak żadnych nowych informacji o awarii ani przewidywanym terminie jej usunięcia. Dodatkowo poinformowano o planowanej przebudowie magistrali wodociągowej, która tak często ulega awariom:

"Jednocześnie informujemy, że skorodowany odcinek magistrali jest przewidziany w najbliższym czasie do całkowitej przebudowy, której zakończenie powinno znacząco obniżyć częstotliwość występowania obniżonego ciśnienia na terenie aglomeracji pruszkowskiej."

Aktualizacja 6 sierpnia, 16:30:
Informacja ze strony "Pruszków bez wody" na facebooku:

"Wróciłem właśnie ze spotkania u Prezydenta Miasta z ludźmi z MPWiK. Na początek napiszę jak się zakończyło. Wiceprezydent Królikowski zakończył spotkanie stwierdzeniem "Rozstajemy się z nadzieją, że jutro będzie woda..."
- to co wypływa na Hubala to awaria zasilania awaryjnego. Pozwalają wodzie ciec, bo jakby to zamknęli to w Pruszkowie nie było by wcale wody. I nawet tym co mieszkają na parterze szybko by zgasł uśmiech.
- zepsuła się zasuwa na rurze 200 mm. Awaria wyglądała na prostą do usunięcia. Usunięto awarię. Potem stwierdzono błąd podwykonawcy i rozkopano ponownie. Potem stwierdzono kolejną awarię zaraz obok feralnej zasuwy (podobno biegnąca obok rura ciepłownicza i upały przyczyniają się do zwiększonej korozji).
- Aby rurę naprawić trzeba ją odwodnić, a to zajmuje kilka godzin. Kilka awarii i poprawek powoduje wiele godzin straconych tylko na odwodnienie.
- Teraz MPWiK przysłała własnych ludzi, ale na godzinę 15:00 nie było wiadome ile zajmie naprawa.
- Na spotkaniu byli prezydenci Starzyński i Królikowski, wiceprezesi MPWiK warszawskiego Wasilewski i Szostak, kierownik pruszkowskiego MPWiK, rzecznik MPWiK Bugaj, przedstawiciele mediów."

Aktualizacja 6 sierpnia, 15:00:
Informacja na stronie Straży Miejskiej została uaktualniona. Nowy przewidywany termin usunięcia awarii to "późne godziny nocne".

"Z ostatnich informacji (06.08.br. godz. 15:00), przekazanych dyżurnemu naszej jednostki przez pracowników MPWiK wynika, że zakończenie prac usunięcia awarii w rejonie skrzyżowania al. Wojska Polskiego i Kościuszki, planowane jest na późne godziny nocne 06/07.08.br. Ze względu na zakres prac w celu usunięcia awarii może on się przedłużyć."

Aktualizacja 6 sierpnia, 12:00:
Pruszkowska Straż Miejska na swojej stronie internetowej poinformowała, że "zakończenie prac usunięcia awarii w rejonie skrzyżowania al. Wojska Polskiego i Kościuszki, planowane jest na godzinę 19:00. Prace przy ul. Kopernika będą rozpoczęte niezwłocznie, po zakończeniu prac na ul.Kościuszki."

Aktualizacja 6 sierpnia, 8:00:
Niestety problemy z dostawą wody wciąż trwają. Prace polegające na montażu dodatkowego uzbrojenia zostały zakończone o godz. 19:00. Konieczne było jednak usunięcie kolejnego uszkodzenia, ujawnionego w bezpośrednim sąsiedztwie wykonywanych prac, którego pozostawienie groziłoby poważna awarią i ponownym wyłączeniem przewodu w niedługim czasie. Niezwłocznie po zakończeniu dodatkowej naprawy obecne na miejscu Pogotowie Techniczne przystąpi do otwierania zamkniętych zasuw. Obecnie prowadzone jest spawanie w miejscu uszkodzenia magistrali.

Obecnie prowadzone są prace zmierzające do montażu dodatkowego uzbrojenia w celu jak najszybszego uruchomienia magistrali. Przywrócenie prawidłowego ciśnienia w sieci przewidywane jest dziś (5.08) o godz. 15:00 19:00, a całkowite usunięcie awarii w ul. Kościuszki do godz. 24:00.

Beczkowozy z wodą pitną podstawione są na skrzyżowaniach ulic: Emancypantek i Lalki, Antka i Placówki, Kościuszki i Drzymały, Kościelna i Hubala, Helenowska i Jasna, Księcia Józefa i Kosynierów

Źródło: MPWiK, Straż Miejska w Pruszkowie

wtorek, 05 sierpnia 2014, msciciel337

Polecane wpisy

Komentarze
2014/08/06 12:36:21
Z zaufanego źródła - druga awaria wynikła z nieumiejętnej naprawy pierwszej !!! Czy będziemy bili w tym roku rekordy ostatnich lat? Może przebijemy liczbę 10 kilkudniowych awarii do końca roku ????

Pomimo tylu awarii w ostatnich latach wciąż MPWiK nie potrafi porządnie informować o postępach prac najpierw 15:00 potem 19:00 ale bardziej 24:00 potem nie wiadomo a o 8:00 3 ciego dnia informacja że wciąż jest problem i do 12:00 nie ma informacji kiedy go rozwiążą ... S

Smutne i żenujące.KTO TAM ZARZĄDZA? Wygląda na to że kilku brzuchatych grzeje stołki i ma wszystko gdzieś. Przydałoby się wypieprzyć ich w cholerę.... Fajna jest państwowa posadka co?

-
2014/08/06 19:14:41
Dokładnie to tak wygląda, najczęściej to oni nie mieszkają tam gdzie występuje awaria...