Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i KM od 22 24 maja 2014

Z dużymi utrudnieniami muszą liczyć się osoby dojeżdżające z Pruszkowa do Warszawy. Od czwartku 22 maja soboty 24 maja, w związku z remontem linii kolejowej zamknięty będzie jeden tor podmiejski. W godzinach porannych pociągi SKM jeździć będą jedynie w kierunku Warszawy. W popołudniowym szczycie łatwiej będzie pojechać w odwrotnym kierunku.
Pociąg SKM

UWAGA!
Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i KM od 1 lipca 2014:
http://pruszkow.blox.pl/2014/06/Zmiany-w-kursowaniu-pociagow-od-1-lipca-SKM-nie.html

W związku z przebudową stacji Pruszków oraz wymianą konstrukcji wspierających sieć trakcyjną na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków w dniach 22.05-30.06.2014 nastąpią zmiany w organizacji przewozów kolejowych na linii skierniewickiej – skutkujące ograniczeniem liczby pociągów Kolei Mazowieckich i SKM.

Rozkład jazdy SKM w dniach 22.05 - 14.06.2014
Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich w dniach 22.05 - 14.06.2014

AKTUALIZACJA:
21 maja ZTM ogłosiło, że zmieniona organizacja ruchu zacznie obowiązywać w sobotę 24 maja, a nie czwartek 22 maja, jak pierwotnie zapowiadano.
 Do najbliższego piątku (włącznie) pociągi SKM S1 oraz pociągi KM będą kursowały po obu torach linii podmiejskiej i będą standardowo zatrzymywały się na wszystkich stacjach. Nie zmienia się termin rozpoczęcia kursów linii zastępczej ZS1 i wzajemnego honorowania biletów SKM i KM, będzie to czwartek 22 maja.

Z powodu przedłużającego się terminu oddania do użytku toru dalekobieżnego, pociągi podmiejskie SKM i KM będą kursować po obu torach podmiejskich i zatrzymywać się na wszystkich stacjach do godziny 18:00 24 maja (sobota).

Na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków zamknięty będzie tor nr 3 (przeznaczony zwyczajowo do obsługi kierunku z Warszawy). Ruch pociągów SKM i KM pomiędzy stacjami WARSZAWA WŁOCHY – PRUSZKÓW będzie prowadzony w obu kierunkach jednotorowo, po torze nr 4, przeznaczonym zwyczajowo do obsługi kierunku do Warszawy.

Część pociągów Kolei Mazowieckich obsługujących linię skierniewicką będzie kursowała po torach dalekobieżnych z pominięciem stacji: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus-Niedźwiadek, Piastów, Pruszków. Dodatkowo, w okresie 1-14.06.2014 w godzinach 22:00 – 4:50 na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków zamknięty będzie również drugi tor podmiejski (tor nr 4).

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi linię Zastępczą ZS1 kursującą od stacji w Pruszkowie do Warszawy Zachodniej - rozkład jazdy linii ZS1.

Trasa autobusu: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Kościuszki – al. Wojska Polskiego (powrót: al. Wojska Polskiego – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza) – Al. Jerozolimskie – Tysiąclecia – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – Traktorzystów – Nowolazurowa – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Al. Jerozolimskie – DW. ZACHODNI
Ponadtwo Koleje Mazowieckie mają uruchomić kursy Zastępczej Komunikacji Autobusowej na trasie Warszawa Zachodnia - Brwinów.

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich na części linii kolejowej, której dotyczyć będą utrudnienia.

Wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej honorowane będą:

  • na odcinku WARSZAWA WSCHODNIA – PRUSZKÓW w pociągach Kolei Mazowieckich obsługujących stacje: WARSZAWA WŁOCHY, WARSZAWA URSUS, WARSZAWA URSUS NIEDŹWIADEK, PIASTÓW
  • na odcinku WARSZAWA ZACHODNIA – BRWINÓW w pojazdach Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM;

Pasażerowie posiadający bilety ZTM ważne w 1 i 2 strefie: jednorazowe przesiadkowe, dobowe, weekendowe, weekendowe grupowe, 30-dniowe, 90-dniowe, seniora, bilety dla dzieci z rodzin z trójką dzieci oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej mogą odbywać przejazdy pociągami KM, które pomijają stacje: WARSZAWA WŁOCHY, WARSZAWA URSUS, WARSZAWA URSUS NIEDŹWIADEK, PIASTÓW, PRUSZKÓW, do/ze stacji BRWINÓW z możliwością powrotu do/wyjazdu z pomijanych stacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

W celu aktywowania/skasowania biletów ZTM pasażerowie zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu i zgłosić się do kierownika pociągu.

Bilety Kolei Mazowieckich ważne w pociągach na linii KM1 pomiędzy Warszawą a Pruszkowem uprawniają do przejazdów:

  • pociągami SKM linii S1 na odcinku WARSZAWA WSCHODNIA – PRUSZKÓW,
  • liniami ZS1, 717 na całej trasie oraz w 716 na odcinku PKP WŁOCHY – OGIŃSKIEGO (Piastów).

Źródło: ZTM w Warszawie, Koleje Mazowieckie
Autor zdjęcia: Mateusz Włodarczyk, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SKM_14WE_jozefow_4.jpg

środa, 21 maja 2014, msciciel337

Polecane wpisy