Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zamknięcie przejazdu kolejowego w ul. Działkowej w Pruszkowie

W nocy z 4 na 5 czerwca zlikwidowany został przejazd kolejowy w ciągu ulicy Działkowej w Pruszkowie. Nowy przejazd został wybudowany nieco ponad kilometr dalej w stronę Brwinowa, na przedłużeniu ulicy Przejazdowej.
Przejazd kolejowy w Pruszkowie - mapa

Likwidacja przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Działkowej będzie problemem zwłaszcza dla osób mieszkających w Pruszkowie, które pieszo będą chciały przedostać się na drugą stronę torów. Będą one musiały korzystać z nowego przejazdu lub kładki przy stacji PKP Pruszków. Obie przeprawy znajdują się ponad kilometr od likwidowanego przejazdu, a do nowego, po stronie południowej torów, nie ma dogodnego dojścia od strony Pruszkowa.

Władze Pruszkowa poprzez informację na stronie internetowej zapewniły, że w fazie projektowania jest nowe przejście dla pieszych w miejscu likwidowanego przejazdu w ciągu ul. Działkowej i Błońskiej. Jednak jego budowa będzie możliwa najwcześniej w perspektywie finansowej modernizacji linii kolejowej na lata 2016 - 2020, a więc dopiero za kilka lat. Poinformowano również, że Gmina Pruszków zabiega o budowę w tym miejscu tunelu dla obsługi lokalnego ruchu samochodowego. Szanse na realizację tych planów są jednak niewielkie. Bardziej prawdopodobna jest budowa wiaduktu w ciągu planowanej, nowej drogi wojewódzkiej tzw. "Paszkowianki" na wysokości Parzniewa. Wtedy zlikwidowano by również otwierany obecnie przejazd łączący ulicę Przejazdową i 36 Pułku Legii Akademickiej. Nie wiadomo jednak kiedy droga ta zostanie wybudowana, obecnie nie jest jeszcze ustalony jej dokładny przebieg.

W ilustracji wykorzystano mapę OpenStreetMap

piątek, 30 maja 2014, msciciel337

Polecane wpisy