Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zawody zdalnie sterowanych modeli latających w Pruszkowie

Takiej imprezy jeszcze w Pruszkowie nie było! W ostatnich dniach marca (29-30.03.2014) na torze kolarskim BGŻ Arena odbędą się zawody zdalnie sterowanych modeli latających - Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych.
Zawody modeli latających w Pruszkowie

Ceremonia otwarcia imprezy odbędzie się w sobotę o godzinie 10:30. Tego dnia zawody trwać będą do godziny 19:00. Po godzinie 17:00 zaplanowane są widowiskowe pokazy dla publiczności. W niedzielę impreza trwać będzie od godziny 8:00 do 16:00. Wstęp na pruszkowskie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych jest bezpłatny.

Zawodnicy będą pilotować lekkie modele zdalnie sterowane, demonstrując bardzo trudne manewry akrobacji lotniczej. Masa startowa takich modeli, z silnikiem, elektroniką i akumulatorami na pokładzie, wynosi około 100g. Rywalizacja odbywać się będzie między innymi w niezwykle widowiskowej konkurencji AeroMusicals, porównywanej czasami do łyżwiarstwa figurowego. Piloci demonstrują w niej swoje umiejętności sterując modelami w rytm wybranej przez siebie muzyki. Kolejną ciekawą konkurencją jest Pylon - dynamiczne wyścigi modeli wokół rozstawionych pylonów.

Organizatorem imprezy będzie Aeromodelclub działający przy Bemowskim Centrum Kultury wraz z Aeroklubami Warszawskim i Polskim. Zawody rozgrywane w Pruszkowie będą jedną z najważniejszych tegorocznych imprez zdalnie sterowanych modeli latających w Polsce, zgłoszoną również do Kalendarza Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. Tegoroczne zawody będą próbą generalną przed Mistrzostwami Świata FAI w konkurencji Halowych Modeli Akrobacyjnych, które prawdopodobnie zostaną rozegrane w 2015 roku również w Pruszkowie.

Materiał z zeszłorocznych Mistrzostw Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych rozgrywanych w Warszawie:

poniedziałek, 20 stycznia 2014, msciciel337

Polecane wpisy

Komentarze
2014/01/20 20:49:23
Dyscyplina tak "popularna" jak torowe mistrzostwa kolarzy. Widownię można zapełnić chyba z łapanki :(
-
2014/01/21 00:23:15
Wydaje mi się, że tym razem może być inaczej bo mimo, że to niszowa, to jednak jest to bardzo widowiskowa dyscyplina. Oczywiście dużo będzie zależeć od promocji imprezy, o to się tylko obawiam. Sam wiesz jak teraz (nie) wygląda promocja imprez na torze. Ale organizatorzy mają duże doświadczenie więc może tym razem będzie lepiej.