Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Gala boksu w Pruszkowie

6 grudnia w pruszkowskiej hali Znicz odbędą się "Bokserskie Mikołajki". Podobnie jak w poprzednim sezonie, w ramach rozgrywek ligi World Series of Boxing mecz w Pruszkowie rozegra drużyna bokserska Hussars Poland. Tym razem przeciwnikiem husarów będzie drużyna Azerbaijan Baku Fires.
Gala bokserska

Gala transmitowana będzie w TVP Sport. Start o godzinie 20:00. Bilety w cenie 25 zł można kupić na stronie: https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/17440/mecz-bokserski-hussars-poland-azerbaijan-baku-fires

Lista walk:

  • 49 kg: Arkadiusz Lubomski – Magomed Ibiyev
  • 56 kg: Marek Pietruczuk – Gairbek Germakhanov
  • 64 kg: Damian Kiwior – Gaybatulla Gadzhialiyev
  • 75 kg: Piotr Gredke – Jaba Khositashvili
  • 91 kg: Mateusz Malujda – Denis Latypov

Obecny sezon jest dla drużyny Hussars Poland drugim w lidze World Series of Boxing, w poprzednim udało im się osiągnąć ćwierćfinał rozgrywek. Polska drużna walczyła już w Pruszkowie dwukrotnie, w styczniu bieżącego roku pokonała tu meksykańską drużynę Geurreros, a w lutym nie dała szans rywalom z Argentina Condors.

World Series of Boxing to międzynarodowa liga bokserska amatorów. W odróżnieniu od klasycznych walk boksu amatorskiego, walczący zawodnicy występują zawsze z nagim torsem oraz nie wolno im nosić kasków ochronnych. Podobnie jak w profesjonalnym boksie, każda walka jest punktowana przez trzech sędziów, po czym po podliczeniu głosów ogłasza się zwycięzcę. Mecz pomiędzy drużynami z dwóch różnych krajów składa się z walk w pięciu kategoriach wagowych. Każda walka składa się z pięciu trzyminutowych rund. Rywalizację w meczu wygrywa ta drużyna, która odniesie zwycięstwo w większości rozegranych walk.

Źródła: Hussars Poland, Wikipedia

czwartek, 14 listopada 2013, msciciel337

Polecane wpisy