Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zmiany rozkładu jazdy pociągów SKM i Kolei Mazowieckich od 20 października 2013

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe od dnia 20 października 2013 będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich.
Pociąg SKM

Aktualizacja 07.11.2013:
Rozkład jazdy pociągów SKM i KM od 12 listopada 2013

Wpływ na rozkład jazdy SKM oraz KM mają prace torowe prowadzone na torach dalekobieżnych między Włochami a Grodziskiem Mazowieckim oraz na odcinku do Radziwiłłowa Mazowieckiego i na linii podmiejskiej między Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Jest to związane z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 1 Warszawa - Łódź.

Pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem pociągi Kolei Mazowieckich będą kursowały po jednym torze tzw. „pakietami”. Może to powodować utrudnienia, które odczują również pasażerowie korzystający z pociągów SKM między Pruszkowem a Warszawą. Ponadto, na odcinku między Pruszkowem a Włochami, po torach podmiejskich między pociągami SKM i KM będą także kursowały pociągi dalekobieżne. To również może mieć wpływ na kursowanie SKM, podobnie jak ograniczona przepustowość stacji Warszawa Włochy wynikająca z prowadzonej przebudowy, wymuszająca potrzebę skierowania pociągów dalekobieżnych w kierunku Kutna przez tory przeznaczone dla ruchu podmiejskiego.

Dlatego część pociągów SKM będzie kursowała na trasie skróconej do/z Warszawy Zachodniej. A niektóre pociągi kursujące między Otwockiem a Pruszkowem będą miały znacznie dłuższe (nawet 20 minut) postoje na Dworcu Zachodnim. Ze względów technicznych te wybrane kursy w informacji peronowej oraz w oznaczeniach na pojazdach będą wymieniane jako kończące na stacji Warszawa Zachodnia. W takiej sytuacji pasażerowie będą mogli albo pozostać w środku pociągu czekając na jego odjazd, albo będą mogli wybrać pociągi KM.

Dodatkowo, w czasie dwóch listopadowych weekendów: 16-17 oraz 23-24, ze względu na planowane zamknięcia jednego z torów pomiędzy Pruszkowem a stacją Warszawa Włochy, będą obowiązywać specjalne rozkłady jazdy linii S1.

Aktualizacja 25.10.2013:
W okresie od 25 października do 14 grudnia 2013 r., na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Warszawa Śródmieście w pociągach WKD są honorowane wszystkie ważne bilety Kolei Mazowieckich.

Rozkład jazdy SKM:
SKM S1 ważny od 20.10.2013

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich:
KM1 Warszawa-Skierniewice 20.10.2013 - 11.11.2013
KM1 Warszawa-Skierniewice 01.12.2013 - 14.12.2013

Spółka „Koleje Mazowieckie-KM” poinformowała, że w związku z korektą rozkładu jazdy pociągów od 20 października 2013 r. w odstępstwie od terminów wskazanych w § 14 Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „Koleje Mazowieckie-KM”, podróżni którzy rezygnują z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 19 października 2013 r. i ważnych na przejazdy w dniu 20 października 2013 r. i później. Informacja dotyczy biletów całkowicie niewykorzystanych oraz częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych, bez potrącenia odstępnego. Zwrotu biletów kwartalnych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonuje Wydział Kontroli Dochodów, w drodze reklamacji.

Źródło: ZTM, KM
Autor zdjęcia: Mateusz Włodarczyk, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SKM_14WE_jozefow_4.jpg

piątek, 18 października 2013, msciciel337

Polecane wpisy